Autoomanikule

Auto registreerimine

Võtame vastu kõik sõidukid, mis on Eestis registreeritud, omavad kehtivat tehnoülevaatust ja liikluskindlustuspoliisi. Autolevi jälgib iga süsteemi lisatud auto vastavust neile tingimustele broneeringu tegemise hetkel ning kui sõiduk ei vasta tingimustele, siis teavitame sellest autoomanikku. Mõned näited, millised sõidukeid süsteemi ootame: sõiduautod, maasturid, limusiinid, kaubikud, väikebussid, veoautod, mootorrattad, ATV-d.
Kui Sa soovid oma auto jäädavalt Autolevist eemaldada, siis saad teha seda oma kasutajakontol "Profiil". Samuti on seal võimalus auto ajutiselt nähtamatuks muuta valides vastavalt "Peidetud" või "Nähtav".
Forus Autolevi on loodud selleks, et panna autoomanike kasutult seisev ressurss nende kasuks tööle. Teiselt poolt on terve hulk inimesi, kellel pole autot üldse või pole seda sobivat just ühe konkreetse sõidu jaoks. Siin tulebki appi Autolevi, viies need inimesed kokku ja aidates ressurssi mõistlikult kasutada. Autolevi toimimist kirjeldav skeem asub siin.
Autolevi ei tee takistusi liisinguauto väljarentimiseks. Kui liisinguandja ei luba liisinguautot välja rentida, tasuks kaaluda liisinguandja vahetamist. Samuti võib liisinguandjaga läbi rääkida lepingumuudatuse üle, et liisinguandja võimaldaks auto väljarentimist.
Auto välja rentimine ei mõjuta kuidagi garantiid. Garantiitingimused ei muutu ega saa muutuda, kui Sa oma autot välja rendid. Kui Sa siiski arvad, et see võib garantiid mõjutada, võta meiega ühendust ja vaatame Sinu auto garantiitingimused koos üle.
Auto lisamine on üsna lihtne, kui Sa oled juba registreeritud kasutaja. Kui Sa pole veel Forus Autolevi kasutaja, siis palume Sul kõigepealt Autoleviga liituda (registreeri siin). Pärast registreerimist tuleb Sulle e-mailile link konto aktiveerimiseks. Kui Sul on konto olemas, tuleb lihtsalt oma kasutajaprofiilil valida "Lisa auto". Täida nõutud väljad ning vajuta ankeedi lõpus olevat klahvi "Lisa auto". Pärast seda vaatab Forus Autolevi Sinu lisatud auto üle ning kui kõik on korrektne, avaldab selle Forus Autolevi portaalis. Seejärel saavad Forus Autolevi kasutajad Sinu autot rentida. Hiljem saad vajadusel oma auto andmeid muuta, vajutades auto profiili all olevat klahvi "Muuda".

Broneeringud ja laenutamine

Täpselt nii! Kui broneeringu teinud inimene ei tundu Sulle piisavalt usaldusväärne, et tema kätesse oma auto usaldada, siis võid alati "ei" öelda. Autoleviga liitumine või auto lisamine ei pane autoomanikule kohustust oma autot rentida. Kui rentija on broneeringu tegemisel selgitusse lisanud, et soovib autot kätte saada asukohas, mis ei ole sulle vastuvõetav, siis on sul õigus broneeringust keelduda.
Kui soovid piirata läbisõitu autorendi ajal, siis soovitame selle lisapiiranguna ära mainida oma auto kirjelduses. Siis saab rentija arvestada, kui palju ta sõita saab. Arvestuse pidamiseks fikseerige koos laenutajaga kindlasti auto läbisõidunäit autorendi alustamisel ja lõpetamisel. Soovituslik läbisõidupiirang: 1p 250 km; 2-3p 450 km; 4-5p 650 km; 6-10p 900 km; 11-14p 1100 km; 15-30p 1400 km. Iga lisanduv kilomeeter 0,15 EUR.
Soovitame kindlasti kokku leppida auto üleandmise-vastuvõtmise detailid piisava ajavaruga (nt üks päev) ette. See väldib viimase hetke kiirustamisi või arusaamatusi. Enne rentija saabumist:
 • Veendu, et oled teinud auto dokumentidest koopia rentijale kaasa andmiseks.
 • Võta autost ära oma isiklikud asjad. Autorendi ajaks jäta autosse vaid auto kasutamiseks vajalikud asjad.
 • Tee enda auto kenasti puhtaks, et sellega oleks meeldiv sõita. Soovitatav on autorentimisel jätta paak üheselt fikseeritava mõõduni (nt täis, 1/2 või 1/4).
 • Vaata üle auto seisukord.
Kui rentija tuleb autole järele:
 • Kontrolli rentija juhiluba ja veendu, et autole tuleks järele sama isik, kes selle broneeris ja kelle Sa varasemalt heaks kiitsid. Kui Sa pole selles kindel, siis võta meiega koheselt ühendust!
 • Tee rentijaga üks ring ümber auto ja tutvusta talle auto kasutamise iseärasusi. Kui autol on mingeid probleeme, siis palun räägi neist ausalt rentijale.
 • Fikseerige koos odomeetri- ja kütusenäit ning auto seisukord. Tehke ümber auto video, jäädvustades selle seisukorra.
Kui rentija tuleb autot tagasi tooma:
 • Tehke uuesti üks ring ümber auto ning veenduge koos, et auto on endises seisundis. Samuti kontrollige koos salong üle. Tehke video sõiduki seisukorra fikseerimiseks ka pärast renti.
 • Vaadake koos üle, kas kütusepaak on kokkulepitud piirini tangitud. Samuti kontrollige, kas läbisõit on jäänud kokkulepitud piiridesse.
Kui teil on rentija vastu mingeid pretentsioone – näiteks kütus pole asendatud, läbisõit on kokkulepitust suurem vms – siis enne meiega kontakteerumist arutage rentijaga olukorda ning püüdke ühine lahendus leida. Kui olete jõudnud kokkuleppele, siis kirjutage info@autolevi.ee ja andke neist teada. Kui te ei jõua kokkuleppele, siis esitage olukorra kirjeldus samuti info@autolevi.ee.
Omanikul on igal ajal õigus broneering tühistada kuni rentija poolt esimese ülekande laekumiseni. Juhul, kui oled tehingu kinnitanud ja rentija on rendi eest juba tasunud, kuid siiski tühistad mingil põhjusel tehingu, siis arvesta palun järgmiste tingimustega, mis on välja toodud meie tagastuspoliitika rubriigis.
Käimasoleva rendi korral peab rentija tegema uue broneeringu ning Sul on võimalik valida, kas Sa aktsepteerid uue broneeringu või mitte. Uue broneeringu aktsepteerimisel peab rentija tasuma rendi eest ning seejärel pikeneb rent automaatselt uueks perioodiks. Kui autot vahepeal omanikule ei tagastata, ei ole vaja uut videot sõiduki seisundi fikseerimiseks teha.
Autolevi rendikalender on lihtne tööriist autoomanikele kindlustamaks, et nad saavad endale ainult sobivatel aegadel autole broneeringuid. Rendikalendrit saad asuda täitma SIIN. Detailsem juhend, kuidas rendikalender töötab saad lugeda SIIN.

Hinnastamine ja tulu

Tunnihind uue broneeringu puhul saadakse, kui sõiduki päevahind jagatakse 6-ga ning pikenduse puhul, kui päevahind jagatakse 8-ga. Päevahind rakendub automaatselt sellisel juhul, kui uue broneeringu puhul võetakse sõiduk kauemaks, kui 6 tundi. Näiteks: kui omanik on auto päevahinnaks määranud 36 eurot siis rentides autot ühe korraga 5 tundi tuleb maksta 30 eurot. Kui rendid autot ühe korraga 7 tunniks siis tuleb tasuda päevahind 36 eurot. Kui pikendus on lühem, kui 12 tundi, siis rakendub tunnihind ning kui pikendus on 12 tundi või pikem siis arvestame päevahinda. Sama põhimõte kehtib ka nädala- ja kuuhindade korral.
Anname mõned soovitused, kuidas teha oma autorendi pakkumine võimalikult atraktiivseks:
 • Lae üles korraliku kvaliteediga pildid, mis võimaldavad saada autost hea ülevaate nii seest kui ka väljast. Kuidas häid pilte teha loe meie blogipostitusest.
 • Kirjuta detailne ja lugema kutsuv kirjeldus oma autost.
 • Pane oma autole konkurentsivõimeline hind arvestades selle asukohta, marki ja seisukorda. Hinna määramisel on abiks see blogipostitus ja kalkulaator.
 • Hoia alati ajakohane oma auto rendikalender. Täpsem selgitus rendikalendrist asub SIIN.
 • Reageeri broneeringutele nii kiiresti kui võimalik ja aktsepteeri võimalikult palju broneeringuid. Reklaami oma autot sõpradele, naabritele, töökaaslastele või näiteks Facebookis, oma kodukal või blogis.
Sina teenid iga autorendi pealt 70%. Näiteks rendid oma autot välja hinnaga 30€ / päev, siis teenid 21€. Iga nädala lõpus pühapäeval liidame kokku kõik Sinu lõppenud tehingutest teenitud summad ja kanname selle Sinu arveldusarvele.
Sina määrad oma autole päevahinna. Tunni- nädala- ja kuuhinna arvutab süsteem automaatselt välja. Tuleks meeles pidada, et hind peab olema proportsionaalne ja arvestada tuleks hetkel turul olevaid hindu. Autolevil on õigus sõiduki kuulutust mitte avaldada, kui selle hind on ebaproportsionaalset ja põhjendamatult suur. SIIN on Sulle mõned soovitused, mida hinnakujunduse juures jälgima peaksid. Rusikareegel on, et 15 päeva autot välja rentides peaks tagasi teenima auto liisingu ja liikluskindlustuse täies ulatuses.
Vastavalt sellele, kui palju broneeringuid Sa aktsepteerid, kuvab süsteem Sinu profiilil erinevat aktsepteerimise taset. Broneeringute aktsepteerimist ja nendest keeldumist arvutatakse 90 päeva lõikes. Tasemete jaotus: 70% - 100% - Suurepärane 50% - 70% - Kõrge 20% - 50% - Keskmine 10% - 20% - Madal 0% - 10% - Väga madal NB! Väga madala aktsepteerimismäära korral on Forus Autolevil õigus auto pakkumisest eemaldada.
Alates 25.09.2023 peab Autolevi OÜ, kui platvormi omanik, eraisikust autoomaniku (auto rendileandjalt) renditulust kinni tulumaksu (20%) ning tasub selle Maksu- ja Tolliametile ise igakuiselt. Kui soovid jätkata autoga tulu teenimist mõnes ettevõtlus vormis, siis palume esimesel võimalusel uuendada enda kasutaja andmeid. Saad lisada ettevõtluskonto, FIE või OÜ andmed aktiveerides tehingud ettevõtlusvormis.
Autolevi teostab autoomanikele väljamakseid kord nädalas. See tähendab, et iga lõppenud rendiperioodi eest tehakse väljamakse järgmisel esmaspäeval. Iga nädala lõpus liidame kokku kõik Sinu rentimistest teenitud summad ja kanname Sinu arveldusarvele.
Ettevõttena autot välja rentides tuleks jälgida järgmist:
 1. Kui autoomaniku ettevõte on käibemaksukohustuslane ja rendib auto välja teisele ettevõttele, mis on samuti käibemaksukohustuslane, siis lisame kasutustasule juurde käibemaksu.
Näide: Auto päevahind on määratud 30 EUR. Arvutuskäik:
 • Autolevi vahendustasu 25%: 30*0,25 = 7,5 EUR
 • Auto kasutustasu: (päevahind-Autolevi vahendustasu)*1,2 (käibemaks 20%) ehk (30-7,5)*1,2=27 EUR
 • Kulu rentijale kokku: 27+7,5=34,5 EUR
 • Tulu autoomanikule kokku: 27 EUR (auto kasutustasu) - (27/1,2) (käibemaksu arvestus 20%) = 22,5 EUR
2. Kui autoomaniku ettevõte on käibemaksukohustuslane ja rendib auto välja ettevõttele, mis pole käibemaksukohustuslane, siis lahutame kasutustasult maha käibemaksu. Näide: Auto päevahind on määratud 30 EUR. Arvutuskäik:
 • Autolevi vahendustasu 25%: 30*0,25=7,5 EUR
 • Auto kasutustasu: päevahind-Autolevi vahendustasu=22,5 EUR
 • Kulu rentijale kokku: 22,5+7,5=30 EUR
 • Tulu autoomanikule kokku: 22,5/1,2 (käibemaks 20%)= 18,75 EUR
Täiendavate küsimuste korral kirjutage info@autolevi.ee.
Eraisikuna tegutsedes peab Autolevi alates 25.09.2023 väljamaksetelt kinni tulumaksu (20%) ning tasub selle igakuiselt ise Eesti Maksu- ja Tolliametile. Juriidilise isikuna tegutsedes me tulumaksu väljamaksetelt kinni ei pea. Juriidilise isikuna peab tulumaksu maksma vaid juhul, kui võtate ettevõttest teenitud kasumi välja. Kui kasumit välja ei võta ning seda igal aastal uuesti investeerite (nt ostate uusi autosid), siis tulumaksu maksma ei pea.
Käibemaksu arvestatakse tavaliste käibemaksureeglite järgi. Kui sinu ettevõtte on käibemaksukohuslane, siis täida vastavad andmed oma Autolevi profiilis. Autoprofiilil kuvatakse sellisel juhul hinnad kliendile koos käibemaksuga. Sulle kannab Autolevi renditulu koos käibemaksuga. Sina teed ettevõtte raamatupidamises maksuarvestuse oma tulude osas ja deklareerid käibemaksu igakuiselt hiljemalt 20ndaks kalendripäevaks.

Kindlustus

Kehtiva liikluskindlustuse tingimused ei muutu. Tulevikus sõlmitavate kindlustuslepingute tingimuste muutmine sõltub eelkõige asjaolust, kas laenutaja on vastutav liiklusõnnetuse põhjustamise eest. Kui laenutaja ei ole vastutav avarii eest, siis kindlustustingimused ei tohiks muutuda. Kui laenutaja põhjustab liiklusõnnetuse, siis korvab liiklusõnnetuse põhjustanud sõiduki kindlustusandja kannatanule kahju. Kindlustusandja võib tuleviku kindlustustehingute puhul arvestada avarii toimumise fakti.  
Jah, Sinu autol peab olema kehtiv tavaline liikluskindlustuspoliis.
Jah, oleme välja töötanud inimeselt inimesele autorendi jaoks Autolevi kindlustuse. Autolevi kindlustus kehtib igale kuni 15 aasta vanusele sõidu- ja pakiautole (kuni 3,5t) ja kehtib rendiperioodi põhiselt. Autolevi kindlustus on Ifi Superkasko kaitse koos lühirendi lisakaitsega: https://www.if.ee/eraklient/kindlustused/kaskokindlustus
Autoomanik peab pöörduma Autolevi kindlustuspartneri Ifi poolt autoriseeritud remondi töökotta. Endale lähima töökoja leiab If kodulehelt siit: http://partnerid.if.ee/ee/search/mod   Minge remonditöökotta ja paluge teha kahjuhindamine If-ile.

Kuidas see töötab?

Aitame lahendada autoomanike probleemi, kus nende auto seisab 90% ajast ning tekitab neile asjatut kulu. Samal ajal on terve hulk toredaid inimesi, kes oleksid nõus mõistliku summa eest seda autot kasutama. Siin tulemegi appi autoomanikele, et tagada lihtne ja turvaline viis oma auto rendile andmiseks.
Autolevi eesmärk on luua avatud ja sõbralik kogukond, kellega koos muuta maailma rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks, samuti transporti veidi nutikamaks ning efektiivsemaks. Selle eesmärgi saavutamiseks on väga oluline, et Sa kohtleksid rentijaid sõbralikult ning austusega. Selleks peaksid:
 1. Reageerima võimalikult kiiresti broneeringutele
 2. Vastama võimalikult operatiivselt rentija e-mailidele ning kõnedele
 3. Olema kohal kokku lepitud ajaks võtmete ja auto üleandmiseks ning tagastamiseks
 4. Hoidma oma auto puhta ja hästi hooldatuna
 5. Tagama, et auto suhtes on sõlmitud liikluskindlustuse leping
 6. Kontrollima rentija poolt esitatud andmeid hoolikalt ja veenduma tema isikusamasuses
 7. Jätma pärast laenutamist tagasisidet
 8. Olema kena, sõbralik ja abivalmis
Täpselt nii! Kui broneeringu teinud inimene ei tundu Sulle piisavalt usaldusväärne, et tema kätesse oma auto usaldada, siis võid alati "ei" öelda. Autoleviga liitumine või auto lisamine ei pane autoomanikule kohustust oma autot rentida. Kui rentija on broneeringu tegemisel selgitusse lisanud, et soovib autot kätte saada asukohas, mis ei ole sulle vastuvõetav, siis on sul õigus broneeringust keelduda.
Autolevi töötab selle nimel, et autoomaniku jaoks oleks auto laenamine maksimaalselt turvaline. Tagamaks iga autorendi turvalisust:
 1. Kontrollib Autolevi iga uue kasutaja liitumisel süsteemiga tema tausta põhjalikult ning süsteemi ei lubata ühtegi ebausaldusväärset isikut.
 2. Broneeringut tehes küsitakse auto kasutamise eesmärki, et suurendada läbipaistvust.
 3. Autoomanikul on kohustus veenduda autot üle andes rentija isikusamasuses ja kahtluse korral õigus taganeda tehingust ka auto üleandmise hetkel.
 4. Autoomanikul on ka endal võimalus teha täiendav taustauuring rentijale ja veenduda ka kohapeal inimesega suheldes tema usaldusväärsuses.
 5. Mõlemat poolt kaitseb õigusvastase tegevuse eest sõlmitud üürileping.
 6. Autoomanikul on keelatud anda rentijale kaasa sõiduki originaaldokumente. Kaasa tohib anda vaid koopiad.
Kui isik ei osutu kogutud info põhjal usaldusväärseks, siis võid keelduda talle oma auto rentimisest. Keegi ei sunni Sind rentima autot inimesele, kes ei tekita usaldust!
Käimasoleva rendi korral peab rentija tegema uue broneeringu ning Sul on võimalik valida, kas Sa aktsepteerid uue broneeringu või mitte. Uue broneeringu aktsepteerimisel peab rentija tasuma rendi eest ning seejärel pikeneb rent automaatselt uueks perioodiks. Kui autot vahepeal omanikule ei tagastata, ei ole vaja uut videot sõiduki seisundi fikseerimiseks teha.

Liitumine Autoleviga

Vajuta meie esilehel "Registreeru" ning täita vajalikud infoväljad. Seejärel luuakse Sulle konto. Pärast registreerimist tuleb Sulle e-mailile link konto aktiveerimiseks. Liitumine ja liikmelisus on kõigile tasuta! Kasutajaks registreerimise järel saad kohe autosid rentima hakata või oma auto rentimiseks süsteemi lisada.
Võid enda autot rentida erinevatel põhjustel. Peamine ajend võib olla teiste inimeste aitamine olukorras, kus neil endal pole autot ning Sinu auto seisab kasutult. Lisaks sellele on inimeselt inimesele autorentimisel veel hulga teisigi plusse:
 1. Autorendiga võid teenida iga kuu lisaraha.
 2. Autot rentides saad jagada auto ülalpidamiskulusid (hooldused, kindlustus, pesemine jne).
 3. Autorent võimaldab Sul auto enda kasuks teenima panna.
 4. Anda auto renti aegadel, kui ta kasutult seisab. Näiteks kui Sul on peres rohkem, kui üks auto ja mõni auto ei leia piisavalt kasutust.
 5. Rentides auto välja, tegutsed keskkonnasäästlikult, kuna tänu Sinule kasutatakse olemasolevat ressurssi kõige soodsamalt, otstarbekamalt ja efektiivsemalt.
Autoleviga liitumine ja liikmelisus on tasuta. Sellega ei kaasne Sulle mingeid jooksvaid või perioodilisi kohustusi. Isegi, kui Sa pole kindel, kas soovid oma autot välja rentida või kas soovid ise kelleltki autot rentida, siis soovitame Sul liituda. Vaid auto rentimine on tasuline.
Forus Autolevi portaalis auto välja rentimine on lihtne, sest meie korraldame Sinu eest kogu rendiprotsessi. Sa ei pea mitte millegi pärast muretsema! Sinu ülesandeks jääb vaid auto üle anda ja vastu võtta. Rentides auto välja Forus Autolevis:
 1. Kõik Autolevi autod on kindlustatud Forus Autolevi kindlustusega - autot välja rentides rakendub igale kuni 20 aastat vanale sõidu- või pakiautole (kuni 3,5t) Forus Autolevi Kindlustus, mis katab kahjud. Loe lähemalt SIIT!
 2. Saad tasu autorendi eest iga nädal  tagame Sulle iganädalase lisasissetuleku, kui oled eelneval nädalal oma autot rentinud. Korraldame kogu arveldamise ning tagame Sulle täiendava sissetuleku iga esmaspäev.
 3. Jõuad parimate rentijateni - kontrollime iga rentija tausta ning hindame nende usaldusväärsust. Samuti kontrollime rentimise ajalugu ning analüüsime laekunud tagasisidet. See tagab, et meil on auto rentimiseks parimad võimalused.
 4. Omad täielikku kontrolli autorentimise protsessi üle - Sina otsustad, millal ja kellele autot rendid.
 5. Sul on tasakaalustatud õiguste ja kohustustega üürileping - tänu sellele võid olla kindel, et kui isegi midagi ei peaks planeeritult minema, siis Sinu vara on kaitstud korraliku üürilepinguga.
 6. Omad ülevaadet kõigist renditaotlustest Sa omad täielikku ülevaadet rentimistaotluste ja laenutuste ajaloo üle.
 

Minu auto

Rentijal on kohustus tagastada auto nii, et paagis oleks kokkulepitud kogus kütust. Kui kütust on vähem, peaksid auto vastuvõtmisel kindlasti rentija tähelepanu sellele juhtima. Kui avastad alles hiljem, et paagis on vähem kütust siis võta ühendust otse rentijaga. Rentija kontaktandmete saamiseks võta meiega ühendust e-maili teel kirjutades info@autolevi.ee.

Pretensioonid

Sellisel juhul on Sul järgmised võimalused. Auto vastuvõtmisel fikseeri auto olukord ümber auto tehtud videoga. Seejärel püüdke kohe kohapeal rentijaga leida lahendus rentija tekitatud probleemile. Kui rentija on nõus tekkinud probleemi mõistlikult lahendama, on kõik korras. Kui te ei saa mõistlikule kokkuleppele ja pead rentija käitumist ebakorrektseks, siis kõige võimsam vahend on negatiivse tagasiside jätmine. Autolevi küsib jäetud tagaside kohta ka rentija seisukohta. Tagasiside jätmisega on ebakorrektse rentija käitumine ja suhtumine fikseeritud ning Autolevile teada. Rentija ebakorrektsest käitumisest teavitatakse edaspidi ka teisi autoomanikke. Koos ehitame usaldusväärse autorendi keskkonna. Kui laenutaja tekitab Sulle varalist kahju, näiteks pead auto viima keemilisse puhastusse, siis anna meile sellest kahjust võimalikult kiiresti teada, kirjutades info@autolevi.ee.
Parkimistingimuste rikkumise eest määratakse kohaliku omavalitsuse tasulisel parkimisalal viivistasu otsus, eraparklas aga leppetrahv. Parkimistrahv saadetakse isikule, kes on sõiduki omanikuna liiklusregistrisse kantud. Kui Sinuni jõuab parkimistrahv siis palun toimi järgnevalt:
 • Tasu parkimistrahv, et vältida viiviseid, inkasso nõudeid või maksekäsu kiirmenetlusi.
 • Saada parkimistrahv ja maksekorraldus selle tasumise kohta Forus Autolevi klienditoele info@autolevi.ee. Veendu, et parkimistrahv on saadud rendiperioodi jooksul.
 • Forus Autolevi klienditugi veendub, et trahv on saadud rendiperioodil ning hüvitab selle autoomanikule. Seejärel suhtleme ise rentijaga parkimistrahvi hüvitamise osas.
Autoomanik ja rentija võivad alati auto rentimise perioodi pikendada. Sellest tuleb kindlasti Autolevi teavitada, vastasel juhul ei laiene pikendatud rendile Autolevi pakutavad garantiid. Kui aga rentija toob Sinu auto tagasi kokkulepitust hiljem, siis on vastavalt Autolevi rendilepingu punktile 3.6.1 Sul kui autoomanikul õigus sisse nõuda kuni kahekordne summa ületatud perioodi eest. Selliste kuludega peaks arveldama auto kättesaamisel rentniku käest.
Kiiruskaamera trahv saadetakse isikule, kes on auto omanikuna liiklusregistrisse kantud. Kui Sinuni jõuab kiiruskaamera trahv, mille eest vastutab rentija siis palun toimi järgnevalt:
 • Saada kiiruskaamera trahv koos broneeringu ID-ga (mille käigus kiiruskaamera trahv saadi) Forus Autolevi klienditoe e-maili aadressile info@autolevi.ee.
 • Seejärel kontrollime üle, kas trahv on saadud konkreetse rendiperioodi ajal ning saadame Sulle rentija andmed, mille abil on võimalik trahv ainult auto omanikul rentija nimele ümber vormistada.
 

Usaldus ja ohutus

Kontrollime rentijate tausta erinevatest avalikest infokanalitest ja andmebaasidest. Vajadusel teeme leitud infot kohta päringu laenutajale ning küsime selgitusi. Lisaks kontrollime laenutaja juhiloa kehtivust Transpordiameti andmebaasi abil. Samuti kogub Autolevi iga autorendi kohta tagasisidet.

Rentijale

Kindlustus

Poliis saadetakse tehingu eest maksmisele järneva päeva hommikul.
Kahjujuhtumist tuleb esimesel võimalusel teavitada autoomanikku ja Forus Autolevi kliendituge (info@autolevi.ee).
Kui on toimunud õnnetus, mille käigus on auto kannatada saanud, siis tasuge omavastutuse summa autoomaniku poolt esitatud arveldusarvele 3 tööpäeva jooksul pärast õnnetusjuhtumit. Vajadusel leppige kokku maksegraafik.
Kõikidel autodel Forus Autolevis on olemas kohustuslik liikluskindlustus. Kuni 15 aasta vanustele autodele kehtib ka Autolevi kaskokindlustus, mis on rendiperioodi põhine ja aitab kahju korral kulusid katta. Loe lisaks!

Kuidas see töötab?

Autoomaniku otsustada on see, kas ta soovib auto välja rentida täis paagiga, pooliku või tühja paagiga. Autoomanikud on selle kirja pannud oma auto profiililehele. Auto tuleb tagastada kokkulepitud sama kütusekogusega kui rendi alguses. Rendi ajal peab sõitmiseks vajaliku kütuse ostma rentija. Alles tuleb hoida autosse tangitud kütuse ostmise arved, et vajadusel tõendada õige kütuse tankimist.
Läbisõit ei ole autorendi jooksul piiratud, kui autoomanik ei ole auto kirjelduses teisiti märkinud. Kui autol on läbisõidupiirang, siis piirangu ületamisel tuleb tasuda vastavalt autoomaniku poolt määratud hinnakirjale talle juurde kohapeal.
Broneeringu eest saad tasuda koheselt, kui autoomanik on Sinu broneeringu heaks kiitnud. Broneeringu eest tuleb tasuda 24h jooksul pärast autoomaniku nõusoleku saamist ja hiljemalt 30 minutit enne rendi algust. Selle kohta tuleb SMS või e-mail teavitus. Pärast broneeringu heakskiitmist avaneb Sulle "Tehingud" rubriigis makse teostamise võimalus pangalinkide või deebet-krediitkaardi abil. Kui rendi eest pole tasutud enne broneeringu algust, siis läheb broneering automaatselt "Tühistatud" olekusse. Kui tegid mitmele autole broneeringud ja mitu autoomanikku oli ka nõus, siis palun tühista teised tehingud, kui oled välja valinud autoomaniku, kellelt soovid autot laenata.
Kui autoomanik on Sinu broneeringu taotluse heakskiitnud ning Sa oled arve tasunud, siis edastab Autolevi Sulle autoomaniku kontakid. Pärast seda peate ühendust võtma ning leidma võimaluse auto ja võtmete üleandmiseks. Üldjuhul on autoomanik juba lepingus märkinud ära koha, kus soovib auto rentijale üle anda, kuid võite ka omavahel teineteisele mugavama mooduse selleks leida.
Broneering tähendab seda, kui:
 • Sa oled esitanud autoomanikule päringu rentimiseks;
 • Autoomanik on sinu soovi heakskiitnud;
 • Sa oled maksnud oma broneeringu eest.
Kui oled esitanud mitu päringut ja saanud mitu nõusolekut, siis sul on kohustus maksta ja broneeringuks vormistada ainult üks päring. Autolevis tuleb tasuda vaid broneeringu summa, mis kuvatakse juba päringut tehes ja hiljem ka enne maksmist. Näide: Broneeringu maksumus
See on lihtne!
 1. Mine meie kodulehele http://autolevi.ee
 2. Vali ülevalt paremalt nurgast "Registreeru", täida küsitud väljad ja aktiveeri kasutajakonto e-maile saadetud lingi abil
 3. Otsi endale sobilik auto https://autolevi.ee/otsi/
 4. Klikka endale meeldival autol detailse informatsiooni nägemiseks
 5. Uuri auto kohta, loe reitinguid ja veendu, et just sellist autot Sa soovidki rentida
 6. Täida broneerimisvorm* ja klikka „Saada broneering“ ja jää ootama autoomaniku vastust
NB! Kindlasti sisesta selgituse lahtrisse lihtsalt ja arusaadavalt, milleks sa sõidukit kasutad. Kui sa soovid autot kätte saada mujal kui on märgitud auto juures, siis kirjuta ka see selgituse lahtrisse.
Broneeringule vastamise kiirus sõltub eelkõige autoomanikust. Iga autoomaniku vastamiskiirus on näha autoprofiilil väljal "VASTAMISKIIRUS". Autolevi süsteem saadab viivitamata broneeringu autoomanikule e-maili ja SMS-i teel. Vastamisprotsent ja kiirus Autolevi autoomanikud vastavad keskmiselt:
 • 35% autoomanikke vastab vähem, kui 10 minutiga.
 • 60% autoomanikke vastab vähem, kui 1 tunniga.
 • 85% autoomanikke vastab vähem, kui 1 päevaga.
Kuid sõltuvalt kellaajast (nt hilisõhtune aeg) ja nädalapäevast võib vastuse saamine rohkem aega võtta.
Rendikalendris on lisaks kuupäevadele, mil auto on juba broneeritud, märgitud punasega ka need päevad, mille autoomanik on ise märkinud hõivatuks. Näiteks kui autoomanik sõidab ise nädalavahetusel autoga, siis on tal võimalik sellest rentijatele rendikalendri abil teada anda.

autolevi rendikalender

Küsimused rentimise ajal

Autot tohid juhtida ainult Sina, kui oled selle auto enda nimele rentinud, sest autoomanik on selle auto personaalselt Sinule usaldanud. Kui soovid lasta mõnel oma sõbral sõita, siis pead selle eraldi kooskõlastama autoomanikuga ning võimalusel tegema seda taasesitatavas vormis.
Sellest pole midagi, kui Sa teavitad autoomanikku ja Autolevi viivitamata sellest, kirjutades info@autolevi.ee ja hoolitsed selle eest, et trahv saab tasutud. Sellisel juhul ei rakendu Sulle mitte ühtegi sanktsiooni. Igal juhul pead ise trahvi tasuma. Kui Sa ei teata nõuetekohaselt trahvi saamisest, teavitatakse trahvi määranud ametiasutust Sinu isikust ning nemad edastavad trahvi otse Sulle. Lisaks on Autolevil õigus nõuda Sinult leppetrahvi.
Pane tähele, et enne broneeringu eest tasumist ei ole broneering Sinu jaoks siduv ning tühistub automaatselt 24h jooksul peale auto omaniku broneeringu kinnitust, kui Sa ei ole selle eest tasunud. Kui soovid makstud tehingu tühistada, siis palun tee seda tehingute lehel kasutades nuppu „Tühista“. Tagastame raha vastavalt tagastustingimustele Sinu kasutajaprofiilis registreeritud pangakontole.  
Juba käimasolevaid broneeringuid on võimalik ainult pikendada. Võite auto varem tagastada, aga kasutamata aja eest raha tagastust ei toimu.
Jah, on pakkuda. Suitsetamine on lubatud nendes autodes, kus autoomanik seda lubab (see fikseeritakse lepingus). Teistel juhtudel on suitsetamine autos rangelt keelatud.
Lemmikloomade sõidutamine on lubatud vaid nendes autodes, kus autoomanik on seda selgesõnaliselt lubanud (see on fikseeritud lepingus).
Käimasoleva rendi pikendamiseks tuleb teha uus broneering, kus uue broneeringu algus on käimasoleva rendi lõpuaeg. Kui autoomanik aktsepteerib uue broneeringu, tuleb tasuda rendi eest ja broneering pikenebki automaatselt uueks perioodiks. Rendi pikendamisel, kui autot vahepeal omanikule ei tagastata, ei ole vaja teha uut videot sõiduki seisukorra fikseerimiseks. Näide: rentisid auto 01.10 (kl 09.00) - 12.10 (kl 21.00) ning soovid autot kasutada ka pärast 12.10 kl 21.00. Selleks tuleks käimasoleva rendi ajal esimesel võimalusel teha uus broneering algusega 12.10 kell 21.00.

Liitumine Autoleviga

Tuleb kodulehel ülevalt paremalt servast valida "Registreeru" ning täita vajalikud infoväljad. Pärast seda luuakse Sulle konto. Pärast registreerimist tuleb Sulle e-mailile link konto aktiveerimiseks. Seejärel on võimalik sobiva auto lehel seda kiirelt ja lihtsalt rentida. Liitumine ja liikmelisus on kõigile tasuta!

Tõesti, Eestis on tegutsemas mitmeid erinevaid autorendi ettevõtteid. Autolevi eelised on lahti kirjutatud siin. Lühidalt kokkuvõttes on need järgmised:

 • puudub tagatisraha
 • rendiprotsess on kiirem ja mugavam
 • lai autodevalik Sinu lähedal
 • põnev ja praktiline lisavarustus sama hinna sees
 • paindlikkus
 • soodne hind
 
Autoleviga liitumine ja liikmelisus on tasuta. Sellega ei kaasne Sulle mingeid jooksvaid või perioodilisi kohustusi. Isegi, kui Sa pole kindel, kas soovid oma autot välja rentida või kas soovid ise kelleltki autot rentida, siis soovitame Sul liituda. Vaid auto rentimine on tasuline.

Maksmine ja hinnad

Kui autoomanik aktsepteerib broneeringu, siis avaneb Sulle "Tehingud" rubriigis makse teostamise võimalus. Makse teostamine on autorendi toimumise eeldus. Broneeringu eest tuleb tasuda 24 tunni jooksul ja hiljemalt 30min enne rendiperioodi algust.
Tasumine rentide eest toimub "Tehingud" paneelis:
Iga autoomanik määrab ise tema auto rendihinna. Meie süsteemis on täiesti erineva hinnaklassiga autosid. Hinnad algavad soodsatest pakkumistest 3 €/tund, 10 €/päev, 50 €/nädal ja 150€/kuus. Samuti on pakkuda vastukaaluks kallimaid ja luksuslikumaid autosid. Autorendi hinnale lisaks pead hoolitsema kasutatud kütuse asendamise eest.
Tunnihind uue broneeringu puhul saadakse, kui sõiduki päevahind jagatakse 6-ga ning pikenduse puhul, kui päevahind jagatakse 8-ga. Päevahind rakendub automaatselt sellisel juhul, kui uue broneeringu puhul võetakse sõiduk kauemaks, kui 6 tundi. Näiteks: kui omanik on auto päevahinnaks määranud 36 eurot siis rentides autot ühe korraga 5 tundi tuleb maksta 30 eurot. Kui rendid autot ühe korraga 7 tunniks siis tuleb tasuda päevahind 36 eurot. Kui pikendus on lühem, kui 12 tundi, siis rakendub tunnihind ning kui pikendus on 12 tundi või pikem siis arvestame päevahinda. Sama põhimõte kehtib ka nädala- ja kuuhindade korral.
Forus Autolevile tasutud summa koosneb kahest kuludokumendist:
 • Forus Autolevi vahendustasu ja kindlustuse arve.
 • Autoomanikuga sõlmitud rendileping.
Forus Autolevile tasutud summa moodustavad vahendustasu- ja kindlustuse arve ning rendilepingus märgitud kulu kokku. Nende kahe dokumendi alusel saate kajastada oma raamatupidamises kulu.
Ettevõttena autot rentides tuleks jälgida järgmist:
 1. Kui autoomaniku ettevõte on käibemaksukohustuslane ja rendib auto välja sinu ettevõttele, mis on samuti käibemaksukohustuslane, siis lisame kasutustasule juurde käibemaksu.
Näide: Auto päevahind on määratud 30 EUR. Arvutuskäik:
 • Autolevi vahendustasu 25%: 30*0,25 = 7,5 EUR
 • Auto kasutustasu: (päevahind-Autolevi vahendustasu)*1,2 (käibemaks 20%) ehk (30-7,5)*1,2=27 EUR
 • Kulu rentijale kokku: 27+7,5=34,5 EUR
 • Rentija saab tagasi käibemaksu: autokasutus tasult (27-22,5=4,5 EUR) ja Autolevi vahendustasult (7,5-(7,5/1,2))=1,25. Kokku 4,5+1,25= 5,75 EUR
 • Kokkuvõttes hind rentijale: 34,5 EUR (kulu rentijale kokku) - 5,75 EUR (käibemaksu tagastus) = 28,75 EUR
2. Kui autoomaniku ettevõte on käibemaksukohustuslane ja rendib auto välja sinu ettevõttele, mis pole käibemaksukohustuslane, siis lahutame kasutustasult maha käibemaksu. Näide: Auto päevahind on määratud 30 EUR. Arvutuskäik:
 • Autolevi vahendustasu 25%: 30*0,25=7,5 EUR
 • Auto kasutustasu: päevahind-Autolevi vahendustasu=22,5 EUR
 • Kulu rentijale kokku: 22,5+7,5=30 EUR
Täiendavate küsimuste korral kirjutage info@autolevi.ee.

Nõuded rentijale

Autolevist saavad autot rentida inimesed, kes vastavad järgmistele kriteeriumitele:
 • on olemas kehtiv juhtimisõigus;
 • puuduvad olulised liiklusrikkumised (näiteks: joobes juhtimine, raskete liiklusõnnetuste põhjustamine);
 • puuduvad kriminaalkaristused;
 • pole kehtivaid maksehäireid.
Rentija peab olema vähemalt 18-aastane ja omama kehtivat juhiluba.

Pretensioonid

Sellel ajal, kui Sa autot rendid, oled vastutav kõige eest, mis autoga juhtub. Kõige parem viis kindlustamaks, et hiljem Sinu vastu ühtegi põhjendamatut kahjunõuet ei esitataks, on tarvis teha enne ja pärast renti ümber sõiduki video, fikseerimaks selle seisukorra. Autoomanikul pole õigust küsida kompensatsiooni auto kuluosadele (generaatoririhma, aku, pukside jne kulumise tagajärjel purunemine). Kui rendiperioodi ajal on siiski auto kahju saanud (vms), siis pead autoomanikuga kokku leppima kahju hüvitamises. Kui te kokkuleppele ei saa, kirjutage info@autolevi.ee.
Autol oli enne laenutamist kahjustus, kuid omanik polnud seda märganud. Kas nüüd vastutan mina selle kahjustuse eest? Tõenäoliselt vastutad küll, kui omanik seda ei tunnista. Sellepärast tuleb enne rentimist teha koos autoomanikuga kiirelt ring ümber auto ning fikseerida kõik juba olemasolevad vigastused. Kui võimalik, siis tee neist ka pilti, et hilisemaid vaidlusi vältida. Samuti tehke ring ümber auto ka pärast auto tagastamist ning veenduge, et vigastusi pole. Kui Sul siiski tekib selliseid vaidlusi, siis püüdke saada autoomanikuga kokkuleppele. Kui teil ei õnnestu kokkulepet saavutada, siis kirjutage info@autolevi.ee.
Esimene samm on leida esimesel võimalusel Forus Autolevi valikust uus auto. Teha broneering ja selle eest tasuda. Järgmine samm on tühistada broneering Forus Autolevi lehel. Pärast seda saame meie selle info ning saame automaatselt tagastada raha 100% ulatuses. Tagastame rentijale raha süsteemis esitatud pangakontole. Kui soovid raha saada teisele kontole, siis palume saata kiri koos broneeringu ID ja konto rekvisiitidega aadressile info@autolevi.ee.
 

Kuidas inimeselt inimesele autorent töötab?

1. Lisa auto Autolevisse.
2. Oota kuni rentija teeb broneeringu.
3. Kohtu rentijaga ning anna üle võtmed.
4. Rentija tagastab auto. Anna tagasisidet.
1. Leia sadade autode seast endale sobivaim.
2. Tee broneering ühele või mitmele autole.
3. Kohtu omanikuga ning sõit võib alata.
4. Tangi, tagasta ja rendi jälle!

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×