6 nippi, kuidas teha autost vingeid pilte

Kuidas teha oma autost vingeid pilte? Lisaks hinnale on üks olulisemaid otsuse mõjutajaid ilusad pildid renditavast autost. Kvaliteetsete fotodega autosid renditakse tihemini ning selleks, et oma rendiauto teiste seast esile tuua, jagab nõuandeid 10-aastase töökogemusega reklaamfotograaf Sergei Zjuganov, kes on ühtlasi tuntud kui Eesti üks hinnatumaid autofotograafe. Sergei selgitab, kuidas teha atraktiivsed ja autost head ülevaadet andvad fotod, mis haaravad potentsiaalse kliendi pilku ja äratavad huvi just Sinu rendiauto vastu.

autost

Auto pildistamisel tuleks järgida 6 lihtsat sammu:

  1. Valmista auto ette väljast.
  2. Valmista ette salong.
  3. Vali koht.
  4. Vali aeg.
  5. Vali võttenurk.
  6. Vajadusel lõika, aga ära töötle fotosid.
1. Valmista auto ette

See on esimene ja kõige olulisem samm. Auto võiks pildistamisel olla puhas – pesemata auto jätab hooletu mulje. Seejuures mitte ainult väljast, vaid ka seest. Pisem tolm ei jää pildil näha, küll aga hakkab suurem mustus hästi silma. Ei tasu unustada ka rehve – need, nagu ka härrasmehe kingad, tuleb läikima lüüa. Lisaks tuleb autost välja tõsta kõik see, mis n-ö komplekti ei kuulu. Rulluisud, kaasaskantav grill ja kitarr võivad küll vaataja jaoks lõbusad olla, kuid huvitub ta siiski sinu autost.

2. Valmista ette salong

Salongi pildistamisel tuleb näidata selle seisukorda, värvilahendust ja varustusastet. Siin tuleb appi lainurkobjektiiv, selle puudumisel võiks püüda pildile võimalikult laia ala. Kas või läbi lahtise ukse või tagaistmelt. Pidage meeles, et puhtus on väga oluline. Lõhnakuused ja roosad pehmed täringud tasub peegli küljest eemaldada. Istmed võiksid kõik olla sätitud samasse asendisse, päikesesirmid kinni ning rool otse.

3. Vali koht

Kuulutuse fotodeks sobib hästi lihtne, neutraalne koht. Olgu see majasein või väiksem liikluseta põlluäärne asfalttee linnalähistel. Samas pea meeles, et tähis on auto, mitte kaunis arhitektuur või maaliline päikeseloojang. Puudest ja traatidega postidest peaks aga eemale hoidma, need tekitavad peegeldusi ja varje autole.

4. Vali aeg

Kogenud fotograaf saab iga valgusega hea pildi, kuid ka tema eelistab mugavamaid valgusolusid. Heaks variandiks võib olla kergelt pilvine taevas, kui päike ei paista otse autole ega tekita tugevaid varje. Head ajad pildistamiseks on ka varajane hommik või vahetult enne päikeseloojangut.

5. Vali võttenurk

Et autost tekiks selge ülevaade, on hea teha autost kõigi nelja nurga alt ja 3/4-vaated. Pildistamiskõrgus võiks olla inimsilma kõrgusest pisut madalam. Kui fototehnika lubab, siis tasub autost mõned meetrid eemale astuda ja kaadri sisse zuumida. Nii kaovad paljud moonutused ja auto näeb ilusam välja.

6. Ära töötle fotosid!

Isegi kui valdad erinevaid töötlusprogramme, tasuks neid kasutada vaid pildi lõikamiseks. Kliendi rahulolu auto kättesaamisel sõltub paljuski tema eelnevatest ootustest. Seetõttu võiksid pildid autost olla võimalikult realistlikud ja mitte töödeldud.

Sergei tegi ka mõned näidised, milliseid vaateid võiksid oma autost pildistada:

sergeizjuganov_MG_6517 sergeizjuganov_MG_6521 sergeizjuganov_MG_6525 sergeizjuganov_MG_6539 sergeizjuganov_MG_6544

Kui sulle tundub siiski autost heade piltide tegemine liiga aeganõudev ning soovid saada väga kvaliteetseid pilte, siis võta ühendust Sergei Zjuganoviga: http://www.sergeizjuganov.com

Soovid selle või mõne muu sarnase autoga sõita?

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×