Kuidas määrata oma autole hinda?

Kõige rohkem renditehinguid saavad endale need autoomanikud, kelle sõidukil on hinna ja kvaliteedi suhe paigas. Hinna määramisel tasub arvestada ka sellega, et hinnad tõusevad suvekuudel ja tipphooajast väljaspool on ka autode hinnad madalamad. Vaata arvutuskäiku!

autolevi auto hind

Arvutuskäik on lihtne

Autolevi eesmärk on anda autoomanikele võimalus teenida oma autosse investeeritud raha tagasi. Keskmiselt seisab tavakasutuses auto 92% ajast kasutult. Kulutused sõidukile aga sellega ei vähene. Autot välja rentides saad teenida tasa kas kogu autole kuluva summa või vähendada oma kulutusi osaliselt. Kui tegemist on pere teise autoga, on see sõiduk ka rohkem aega vaba ning Sul on võimalik oma auto pealt teenida lausa kasumit.

Iga autoomanik määrab enda autole ise rendihinna. Kõige lihtsam viis autole mõistlik hind määrata on liita kokku oma auto igakuised kulutused ja võtta eesmärgiks 15 päevaga auto kulud tasa teenida. Näiteks, kui kulud autole on 300 eurot kuus, siis jagades selle 15-ga tuleb auto päevahinnaks 20 eurot.

Ole konkurentsivõimeline

Võrdle oma auto hinda teiste sarnaste sõidukite omaga Autolevis ja määra autole konkurentsivõimeline hind. Ekslik on arvamus, et läbimõtlemata hinnaga auto üleslaadimine toob automaatselt suure huviliste ja tehingute hulga. Kui auto hind on tegelikust turuväärtusest kõrgem, valivad rentijad endale suure tõenäosusega mõne teise sõiduki. Autoomanikuna saad teenida palju rohkem, kui paned oma autole turuväärtusele vastava hinna ja tänu sellele teed ka rohkem renditehinguid.

Arvesta ka hooajalisusega – alates juunikuust rendihinnad tõusevad, kuid tipphooajast väljaspool on ka autode hinnad madalamad.

hindade-graafik2

Lähtu talupojamõistusest

Sõiduki hind sõltub eelkõige auto vanusest, seisukorrast, varustustasemest ja asukohast. Siin kehtib kindel rusikareegel: kas Sa üüriksid ise seda autot määratud hinna eest? Kui vastus on jaatav, on Sul hind ka paigas. Auto hinnatasemele annab vahetut tagasisidet ka Sulle tehtud broneeringute arv. Kui broneeringuid on palju, siis järelikult on pakkumine konkurentsivõimeline. Kui broneeringuid on väga vähe või pole üldse, siis tähendab see, et turul on paremaid pakkumisi.

Ole nutikas ja mõtle, kas Sinu autol on mõni eriomadus, mis võiks suurendada rentijate huvi. On selleks näiteks madal kütusekulu, nelikvedu, veokonks, vints või lastetoolide olemasolu. Too eelised selgelt auto kirjelduses välja ning lisa illustreerivaid pilte!

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid enda lähedal

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×