Kuidas määrata oma autole hinda?

Iga autoomaniku edu Autolevis sõltub eelkõige temast, sest autoomanik määrab enda auto pakkumistingimused. Autolevi aitab maksimaalselt kaasa teenimisele, kuid eelkõige määrab iga auto kasutamise edukuse selle kasutamise hind. Autoomanik võib teenida palju rohkem siis, kui ta teeb madalama hinna juures rohkem rente. Kõige kindlam viis autole mõistlik hind määrata on arvutada kokku oma auto igakuised kulutused ja võtta eesmärgiks, et 15 päevaga teenib auto oma kulud tasa. Näiteks, kui kulud autole on 300 eurot/kuus, siis jagades selle 15 tuleks päevahinnaks 20 eurot.

Autolevi saab aeg-ajalt meie kasutajatelt ja huvilistelt küsimusi selle kohta, miks teatud sõiduki hind on kõrgem võrreldes muude pakkumistega. See ajendas meid kirjutama blogisse, kuidas kujunevad Autolevi veebilehel pakutavate sõidukite hinnad ning kuidas saab iga autoomanik optimeerida oma auto hinda paremini konkurentsis püsimiseks.hindade-graafik2

Iga autoomanik määrab enda autole ise rendihinnad. Kui autoomanik lisab oma auto Autolevi süsteemi, siis peaks autoomanik läbi mõtlema, mis perioodiks ta enda autot tahab ja saab välja anda. Autolevi eesmärk on anda kasutajatele võimalus panna enda kas või osaliselt kasutult seisvad sõidukid raha teenima. Siit järeldub, et autoomanikul on mõistlik pöörata auto kasutult seismisega tekkiv miinus plusspoolele nii, et määrata autole konkurentsivõimeline hind. Ekslik on arvamus, et enda auto läbimõtlemata hinnaga üleslaadimine toob automaatselt suure huviliste ja tehingute hulga.

Kuidas kujundada enda sõidukile konkurentsivõimeline hind?

Sõiduki hind sõltub eelkõige auto vanusest, visuaalsest ja tehnilisest seisukorrast, varustustasemest, asukohast jne. Siin kehtib kindel rusikareegel: kas Sa üüriksid ise sama või sarnast autot sellise hinna eest kelleltki teiselt? Kui vastus on eitav, siis on soovitud hind ilmselt liiga kõrge.

Kõige rohkem edukaid rente on teinud autoomanikud, kelle sõiduki kvaliteet ja hind on kooskõlas turutingimustega ning kes soovivad oma sõidukit broneeringu korral välja üürida. Ole nutikas ja uuri, kas Sinu autol on mõni eriomadus, mis võiks suurendada rentijate huvi. On selleks näiteks madal kütusekulu, nelivedu, veokonks, vints, siis võib see mõjutada auto hinda. Sealjuures on oluline see eelis selgelt autoprofiilil välja tuua. Samuti on mõistlik kiigata Autolevi portaali ja vaadata sarnaste autode hindu. Samuti on arukas uurida erinevate autorendiportaalide hindu. Kuna Autolevi autoomanikel seisab auto aeg-ajalt niisama, siis keskmisest autorendiportaalist madalam hind aitab autoomanikel paremini konkurentsis püsida.

Auto populaarsusest ja mõistlikust hinnast annab aimu broneeringute arvukus

Teise rusikareegli kohaselt saab aimu sõiduki populaarsusest ja hinnatasemest selle järgi, kui palju broneeringuid sõidukile tehakse. Kui broneeringuid on palju, siis tähendab, et pakkumine on konkurentsivõimeline ning vastab kasutajate nõudmistele. Kui broneeringuid on väga vähe või pole üldse, siis tähendab see ilmselt, et turul on paremaid pakkumisi.

Mida peaks vältima?

Hetkel on Autolevi jaganud rendiperioodid neljaks: tunni-, päeva-, nädala- ja kuupõhiseks. Auto hinna määramisel on kõige mõistlikum võtta aluseks võimalik päevahind, kuna selle alusel on kõige lihtsam võrrelda oma hinda ka turul saadaolevate pakkumistega. Autolevi kogemus näitab, et autoomanik teeb suure vea siis, kui ta ei soovi autot näiteks tunniks välja üürida ning märgib ühe tunni üüriks ulmelise summa. Viimasel juhul vähendab see potentsiaalsete rentijate huvi ka nende perioodide osas, kus sõiduki üürihind on mõistlik. Seega soovitab Autolevi märkida alati kõigiks perioodideks mõistlikud turutingimustele vastavad hinnad. Kui autoomanik ei soovi autot teatud perioodiks välja anda, siis on mõistlik sellest Autolevi teavitada ja neid broneeringuid mitte aktsepteerida.

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×