Mida kontrollida auto juures enne sügishooaega?

Öökülmade aeg on kohe-kohe tulemas ning teeolud võivad muutuda tundide kui mitte minutitega. Autoomanikuna võid selleks ise valmis olla, kuid kui sõiduk ei ole, siis võivad paratamatult tekkida ohtlikud olukorrad ning halval juhul ka õnnetused. Anname mõned punktid, mida järgida tulevaks sügishooajaks.

sügishooaega

Valmistu varakult

Esiteks lase oma auto üle vaadata spetsialistidel kas tuttavas töökojas või esinduses, et sõidukil ei oleks kriitilisi vigu, mis võivad ootamatul hetkel välja lüüa. Näiteks lase kontrollida mootorit ning sellega kaasnevalt ka kõiki õlisid. Jälgi samuti tehnoülevaatuse aega, et seda mitte maha magada.

Rehvid

Olgugi, et talverehvidele üleminekuni on mõned kuud, siis saad sa ka ise vaadata esiteks oma praegusi rehve ning kontrollida, kas nad vastavad nõuetele. Kui sõidad suverehvidega, siis peab olema rehvi jääksügavus vähemalt 1,6 millimeetrit ning nende vanus ei tohi olla üle kümne aasta. Rehvide vanuse leiad rehvi küljel olevatelt numbritelt. Näiteks kood 192018 tähendab, et rehv on toodetud 2018. aastal 19. nädalal. Samuti viska pilk peale oma praegustele talverehvidele, et rehvivahetuse ajal ei tekiks halba üllatust ning ootamatut väljaminekut. Talverehvide puhul peab olema jääksügavuse vähemalt kolm millimeetrit ning vanus ei tohiks ületada viite aastat. Kui avastad, et talverehvidega on probleeme, siis tegele uute otsimisega pigem kohe ning säästa oma närve viimasel hetkel sobivate rehvide otsimisega.

Rehvide valimise kohta loe lähemalt SIIT.

Auto kojamehed

Sügistes niisketes ja märgades oludes on ohutusel suur roll kojameestel. Vaheta oma kojamehed kindlasti, kui juba hommikused kastepiisad ei taha tuuleklaasilt lihtsalt kaduda või jätavad pikki moonutavaid triipe. Halb kojameeste seisukord võib omakorda liikluses vihmade ning pritsmetega tekitada halva nägevuse korral ohtlike momente. Samuti käib kojameestega käsikäes ka klaasipesuvedelik, mille olemasolu peaksid kontrollima ning kindlasti pea ka meeles, et ka klaasipesuvedelikel on suvine ning talvine variant.

Esi- ja tagatuled

Kontrolli aegajalt kaassõitja abiga, kas sinu auto esi- ning tagatuled põlevad. Lisaks vaata ka, kas tulede klaasid on piisavalt läbipaistvad, kuna suure niiskuse või tuhmumise korral oled sina hämaruses sõites kehvemas olukorras ning see võib häirida ka kaasliiklejaid. Vajadusel lase tuled välja vahetada või poleerida uuesti säravaks ja klaariks.

Aku

Tuleta meelde, kuna viimati autol akut vahetati ning kas see on juba ka varasemalt tee peale jätnud. Mõningatel akudel märgitakse peale, kuna see on ostetud ning seeläbi saad kinnitust, kas on mõtet vaadata sõidukile uut akut, et niiskes ja külmas keskkonnas see sind hätta ei jätaks.

 

Hakka oma autoga raha teenima


Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×