Kuidas valida enda autole sobivad rehvid?

Autorehvide valimine on päris keeruline ülesanne, sest eri brände ning mudeleid on turul palju. Siinkohal jagame soovitusi ja mõtteid, kuidas protsessi lihtsamaks ning arusaadavamaks muuta, eriti juhul kui ostad autorehve esmakordselt.

Küsisime oma ala spetsialistidelt nõuandeid, kuidas leida autole sobivad rehvid. Siin on nende 6 soovitust, millele tuleks kindlasti tähelepanu pöörata:

1. Rehvide markeering

Esimese asjana tuleks vaadata allolevate rehvide markeeringut ja erinevaid rehvil olevaid tähiseid.

  • Rehvi laius
  • Kõrguse/laiuse suhe
  • Velje diameeter

Oletame, et sinu autol on all sellise tähisega rehv: 205/55 R16 91H.

Esimene number (205) näitab rehvi laiust millimeetrites, teine number (55) näitab rehvi kõrguse suhet rehvi laiusega protsentuaalselt, kolmas number (R16) näitab, et tegu on radiaalrehviga, mis sobitub 16-tollise velje peale. Esialgu ignoreerime edasisi tähti ja numbreid.

Neis rehvil olevates markeeringutes ja tähistes peitub kogu info mida vajad, et oma autole õigete näitajatega rehvid valida.

2. Auto kasutamise tihedus

Edasi saad juba valiku kitsendada selle alusel, kui palju sa autoga üldse liikled. Kui sõidad autoga vaid mõned korrad nädalas, siis võid vabalt valida aastaringseks kasutamiseks mõeldud M+S tähisega rehvid.

3. Seadusest tulenevad piirangud

Nagu teada, on vaja erinevatel aastaaegadel erinevat sorti rehve. Talveperioodil nõutakse talverehve (naastrehvid või naelrehvid), mille kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. Märtsini ning kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Teistel aastaaegadel sobivad suverehvid või aastaringsed lamellrehvid.

4. Sinu sõidustiil ja teekate

Neljas asi, millele spetsialistid tähelepanu juhivad, on autojuhi sõidustiil ja teekate. Kas sa agressiivne liikleja, kellel rehv tihti vilisema kipub? Või pigem rahulik ja korrektne sõitja? Kas sa sõidad igapäevaselt linnas asfaldil või tuleb tihti ette ka kruusateedel sõitu? Igale stiilile ja kattele leidub sobilik rehv. Kuid muidugi tuleb arvestada, et rahulikum sõidustiil tagab kauemkestvad rehvid.

5. Rehvid mõjutavad auto kütusekulu

Ära unusta ka seda, et rehvide valikust ja nende veeretakistusest sõltub auto kütusekulu. Mida väiksema veeretakistusega rehv all on, seda ökonoomsemalt sa liikled. Kui eesmärgiks on vähem kütust kulutada, siis vali pigem kitsas rehv. Optimeeritud veeretakistusega rehvid tähistatakse tähega E.

Kuid Tehnikamaailmas ilmunud suverehvide võrdluses toodi esile, et madal veeretakistus võib olla saavutatud muude näitajate arvelt, mistõttu ei tohiks see alati olla prioriteet.

6. Rehvide müratase

Veel peaks tähelepanu pöörama müratasemele, mis on ka rehvidele peale märgitud. Üldiseks reegliks on, et suurema ja robustsema mustriga rehvid teevad märkimisväärselt suuremat müra. Samuti teevad erineva mustriga rehvid erinevat “häält” erinevatel teekatetel. Nüüd vali juba selle järgi, millisel kattel igapäevaselt sõidad ning kas oled valmis taluma näiteks pidevat rehvide “undamist”.

Pea meeles

Need olid siis erinevad ettepanekud autoasjatundjatelt, millele tähelepanu pöörata enne uute rehvide ostmist. Kõige olulisem on enne ostu sooritamist selgeks teha erinevate rehvide markeeringud ja tähised.

Kindlasti oleneb paljuski rehvide hind ka sellest, kas vajad tervet “jooksu” ehk kõiki nelja rehvi, või ainult asendust purunenud vanale rehvile – sel juhul vajad sobivaid rehve auto ühele teljele, ehk kas ette, või taha. Ainult ühe rehvi välja vahetamine ei ole lubatud, erandiks on ajutise varuratta kasutamine.

Parima hinnaga rehvid leiad Kaup24.ee – telli internetist, säästa aega ja raha!

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×