Kuidas pikal sõidul ärkvel püsida?

Paljud meist on pidanud olude sunnil sõitma pikki kilomeetreid mööda öiseid teid. Talvisel pimedal ajal võib aga tekkida uni ning väsimus väga kiiresti, kuid selle vältimiseks soovitame teile viite nippi, kuidas roolis ärkvel püsida ja jõuda ohutult oma sihtkohta.

öine sõit autolevi ärkvel püsida

Näksi midagi

Söömine ning närimine aitab keha tegevuses hoida ning võib peletada une pikemaks ajaks. Olgu selleks siis näts või mõningate soovituste kohaselt isegi jääkuubik või päevalilleseemned, mis äratavad keha. Olge siiski söömisega ettevaatlik ning hoidke oma pilk teel ning käed rooli, kui haarate mõnda snäkki.

Valmista keha enne sõitu ette

Selleks aitab kindlasti tervislik toidukord enne pikka sõitu, piisav vedeliku tarbimine ning väike uinak. Kindlasti tekib teel olles ahvatlus külastada tanklat ja haarata sealset kiirtoitu, kuid see koormab su keha ning võib teha uniseks. Enne sõitu väldi suuri suhkukoguseid ning söö midagi värsket, et kehal jätkuks vitamiine ning piisavalt vedelikke. Lisaks aitab väike puhkehetk enne sõitu kehal ennast koguda ja mõningase väsimuse seljataha jätta.

Kuula oma lemmiklugusid

Oma lemmikmuusika kuulamine toob esile positiivse tunde ning annab kehale lisaenergiat. Hea soovitus on kuulata ka vanu unustatud lugusid, mida pole ammu kuulanud ning mille taaskuulmisrõõm sunnib lausa volüümi juurde keerama. Uute muusikaelamuste leidmiseks saad ideid Autolevi Spotify playlistidest.

kuidas öösel sõites ärkvel püsida

Tee aktiivseid pause

Lühikesed ja aktiivsed pausid lisavad su teekonnale küll mõningad lisaminutid, kuid võivad päästa õnnetustest. Peata oma auto ohutus kohas ning tee üks tiir oma auto ümber. Enne autosse istumist võid veel keha äratada mõne küki või lausa kätekõverdusega. Paus laseb su kehal end liigutada ning teha ka lisakontrolli auto ümber, näiteks kui sõidad talvel või pimedas, siis kontrolli, et kõik tuled on töökorras ning sa ei ole ohtlik nii endale kui teistele oma sõidukiga.

Haara paariline kaasa

Tänu sõidupartnerile saate jagada pika teekonna vahetustega omavahel ära, et üksi sõitmine ära ei väsitaks. Samal ajal saab teine puhata, et vajadusel sind välja vahetada. Samuti aitab kaaslasega rääkimine und peletada. Juhul kui jutt saab otsa, siis on õige aeg mängida mõnda lõbusat sõnamängu, et mõistus pikal teel terav hoida.

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×