Viis suusareisi sihtkohta, kuhu sel talvel minna

Autolevi toob teieni viis suusareisi sihtkohta, mis on meile parajalt lähedal ning kuhu sellel aastal veel autoga minna. Eesti must talv ei tähenda õnneks seda, et mujal maailmas lumi taevasse oleks jäänud. Kuna Eestis me tänasel päeval suuski alla panna ei saa ning tõeliste mägede asemel on meil künkad, siis viska pilk peale järgnevatele suusakuurortidele.

suusareisi

1.Himos

Eestile geograafiliselt kõige lähemal asuv suusakeskus, kus on võimalus enda suusaoskusi proovile panna, kuid soovi korral saab niisama kergemalt alla liuelda. Helsingist vaid 220 kilomeetri kaugusel asuv mäekeskus on hea koht, kus veeta pere või sõpradega mõnus nädalalõpp, kuhu reisimiseks ei pea tervet päeva raiskama. Himos on samuti väga lastesõbralik koht, kuna pakub alla seitsme aastastele lastele erinevaid soodustusi.

2.Åre

Kesk-Rootsis asuv mäekeskus on tituleeritud Skandinaavia suurimaks keskuseks. Åresse on võimalik minna autoga, kui võtad ette lõbusa Tallinn-Stockholm kruiisi ning seejärel sõidad 630 kilomeetrit põhja poole mööda lumiseid Rootsi teid.  Mäekeskuses ja selle ümbruses on aga paljugi veel, peale suusaradade. Seal saab nautida nii kohalikku toidukultuuri, lõõgastuda spaas, kalastada ning paju muud.

3.Levi

Levi on Soomlaste mäesuusakultuuri au ja uhkus. Üle 40-ne hooldatud rajaga nõlvad ootavad Sind 1000 kilomeetrit Helsingist põhja poole. Pikimad nõlvad ulatuvad Levi mäekeskuses üle 2 kilomeetri pikkuseks. Lisaks mäesuusatamisele on seal veel sadu kilomeetreid teid murdmaasuusatamiseks ning adrenaliini otsijatele sadu mootorsaaniteid. Reis võib tunduda pikk, kuid see on seda väärt, kui soovid nautida talvemõnusid täiel rinnal pikemat perioodi. Selliseks sõiduks soovitame omaltpoolt rentida suur ning mugavustega auto või kaubik, et teekond mööduks mugavalt ning ohutult.

4.Tatrad

Slovakkias asuv Tatra mäestik on Ida-Euroopas meile lähim koht, kus nautida suuri mägesid ning hingematvaid vaateid. Tatardes asub mitmeid suusakeskusi ning valik on lai, kuid Slovakkia kasuks räägib kindlasti see, et sealsed hinnad on taskukohasemad kui Põhjamaades, olgu võrdluseks mäepiletid või toitlustus ja ööbimine. Lisaks on seal näiteks Strbske Pleso mäekeskuses võimalik harrastada öösuusatamist, kuna rajad on valgustatud ka talvepimeduses. Pikimad rajad ulatuvad kuue kilomeetrini ning sobivad kogu perele!

suusareisi

5.Trysil

Kesk-Norras Rootsi piiri ääres asuv mäekeskus on sobilik nii algajatele kui ka edasijõudnutule. Lõputu lumega ning hästi hooldatud nõlvad on Norra parimad ning suurimad, pakkudes üle 70 kilomeetri puhast naudingut. Tyrsil asub 200 kilomeetri kaugusel Norra pealinnast Oslost ning sinna sõites varu kindlasti terve päev. Kui soovid aga parimat elamust, siis Tyrsili mäe jalamil asub kaks Radisson Blu hotelli, kus lõõgastuda ning ennast korralikult välja puhata päevastest seiklustest.

suusareisi

Loodame, et said inspiratsiooni ette võtta üks pikem mäereis! Kui aga tekib mure transpordiga, siis Autolevis on suur valik sobivaid sõidukeid ning väikebusse, millega oma mäeunistused ellu viia. Tutvu meie eelmise blogipostitusega, kus tutvustasime sobivaid sõidukeid mäereisiks SIIN.

 

Broneeri kohe Vaata autolevi autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×