6 parimat Tedi kõnet tulevikuautodest

google isesõitev auto autolevi

Autod on ühed põnevaimad leiutised maailmas, mis on erinevatel ajastutel arenenud kiiremini ja aeglasemini. Praegusel hetkel on globaliseerunud maailmas mobiilsus üks kõige kuumemaid teemasid, isesõitvaid autosid arendavad arvukad erinevad tootjad ning innovatsioon automaailmas näib toimuvat peadpööritaval kiirusel. Sõelusime sulle välja 6 parimat Tedi konverentsi raames toimunud kõnet autodest ja sellest, milliseks kujuneb sõidukite tulevik meie eluea jooksul.

1. Larry Burns – The Future of Cars

Midagi silmailu igatsejaile! Maailma ühe suurima autotootja General Motorsi asepresident Larry Burns teeb vinge ülevaate järgmise generatsiooni autode disainist. Tuleviku auto on sale, juhi järgi kohanduv ja vägeva kompuutriga ühendatud sõiduk,  mis sõidab puhtalt vesiniku pealt ning toodavad energiat tagasi auto elektrisüsteemi ajal, mil auto kasutamata seisab. Burns on võtnud oma missiooniks leida autodele alternatiivne kütuse võimalus ja jagab oma otsingutulemusi oma insipreerivad Tedi kõnes kuulajatega.

2. Jennifer Healey: If cars could talk, accidents might be avoidable

Kui me sõidame autoga, sulgeme ennast justkui mulli sisse, lukustame uksed ja vajutame gaasi. Sõidukit juhtides toetume kõige suuremas osas nägemise kaudu saadavale infole – kuigi tegelikkuses näeme vaid keskmiselt kolme autot enda ees ja seljataga. Milline oleks aga maailm siis, kui autot saaksid üksteisega suhelda ja infot oma asukoha ja kiiruse kohta jagada? Statistilised mudelid suudaksid inimestest oluliselt suurema täpsusega selle info põhjal välja arvutada kõige turvalisema teekonna. Jennifer Healey, Inteli juhtiv teadlane, arendab tulevikutehnoloogiad autodele ja visioneerib oma Tedi kõnes, milline oleks maailm ilma ühegi autoõnnetuseta.

3. Chris Gerdes: The future race car – 150mph, and no driver

Isesõitvad autod on juba teel meie tänavatele – ja nad on oluliselt paremad juhid kui inimesed. Tuleviku autode insener Chris Gerdes räägib tehnilistest telgitagustest, kuidas nende meeskond arendab robot-võidusõiduautosid, mis suudavad sõita isegi 240 km/h ning samal ajal vältida kõiki võimalikke õnnetusi. Isesõitvad ralliautod panevad esimest korda inimelude asemel proovile hoopis autode füüsilised piirid. Sellegipoolest, ütleb Gerdes: olles aastaid uurinud elukutseliste rallijuhtide ajulaineid sõidu ajal, peab tunnistama professionaalsete juhtide instintide hämmastavaid sarnasusi tehisintellekti toimimismehhanismidega.

4. Chris Urmson: How a Driverless Car Sees the Road

Esimene auto leiutati 1885. aastal sakslase Karl Benzi poolt. Kui sulle ka tundub, et liiklus muutub iga aastaga üha ebameeldivamaks, siis sa pole seda endale ette kujutanud: hooletusõnnetusi on aasta-aastalt üha rohkem. Pole enam uudiseks, et statistiliselt on auto kõige nõrgemaks lüliks selle…juht. Chris Urmson on Google’i isesõitvate autode programmi eestvedaja. Käesolev Tedi kõne annab ülevaate sellest, kuhu on Google jõudnud. Vaatajatega jagatakse erakordselt põnevaid videosalvestusi, milline näeb maailm välja Google’i auto silmade läbi, ja antakse põhjalik sissevaade, mil moel isesõitvad autod teevad otsuseid, kuidas järgmisena käituda.

5. Chris Bangle: Great cars are great art

Tedi kõned on tuntud hullude ideede poolest. Ameerika disainer Chris Bangle läheneb autodele hoopis teistsuguse nurga alt kui tavaliselt. Tõelise auto entusiastina on tema jaoks autode disainimine nii seest kui väljast iseseisev kunstiliik. Ta tuletab meile meelde, et kõik autod on joonistatud meie aja põnevaimate kunstnike poolt ning toob võrdluseks hulganisti viiteid kunstiajaloost ja selle seostest tänapäevaste autode väljanägemisega.

6. Jonas Eliasson: How to solve traffic jams

Iga suurema linna igapäevareaalsus näeb üsna sarnane välja – linn on täis liiklusummikuid, mis lähevad eriti pööraseks tipptundidel. Liikluse uurimisele pühendunud šveitsi teadlane Jonas Eliasson tõestab, kuidas vaid väikese protsendi juhtide ümbersuunamise abil saame muuta liiklusummikud ajalooks ja ei pea enam kunagi kannatamatult sõrmedega roolil trummeldades oma tihedast päevast liikluses tarbetult aega kaotama.

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi Instagramis
Jälgi meid »
×