Talvel Saaremaale: Kuhu minna? Mida teha? 6 ideed leiad siit!

Saaremaa on aja maha võtmiseks üks armastatumaid sihtkohti Eestis. Eriti populaarne on Saaremaad külastada suvel, kuid ei tasu arvata, et talvel Eesti suurimal saarel küllalt tegevust ei leiduks. Saaremaa on täis looduskauneid kohti, mida on lust avastada talvisel ajal – veeda päevad looduses matkates ning õhtud spaas lõõgastudes ja restoranis head toitu nautides. Panime kokku nimekirja looduskaunitest kohtadest, mida Saaremaale minnes kindlasti külastada tasub.

1. Angla Tuulikumägi

Angla külas Saaremaal asub ainsana oma ilme säilitanud terviklik tuulikumägi, kus on kokku 5 omanäolist tuulikut. Tegu on ühtede paremini säilinud tuuleveskitega Eestis, mis paiknevad oma originaalasukohas. Tuulikumäel asub ka pärandkultuurikeskus, kus huvilistel on võimalus osaleda erinevates töötubades, nagu näiteks savikojas, villakojas, vildikojas ning proovida saab ka koduleivaküpsetamist.

 

2. Kuressaare linnus ning lossipark

Kuressaare piiskoplinnuse, rahvakeeli Kuressaare lossi, teeb eriliseks asjaolu, et see on ainuke ümberehitusteta säilinud keskaegne kindlusehitis Baltikumis. Linnus on rajatud 14. sajandil ning praegu paikneb seal Saaremaa Muuseum, kus saab mitmekülgseid teadmisi ajaloo kohta ning kus on tunda keskaja hõngu. Linnuses on ka Kuressaare kõige kõrgemal paiknev kohvik, kust avaneb imeilus vaade linnale. Linnust ümbritseb kaunis lossipark, kust leiab kõnniteid, mänguväljakuid, söögikohti ning ka isegi laululava astmestiku.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Laura Jones (@balticwildchild) jakama julkaisu

 

 

3. Sõrve sääre tipp ja tuletorn

Läänemaa kõrgeim tuletorn, Sõrve tuletorn, asub Sõrve sääre tipus. Selle kõrgus merepinnast on 53 meetrit. Praegusel kujul Sõrve tuletorn valmis 1960. aastal ning kõigil huvilistel on võimalik ka selle tippu ronida. Torni kõrval asub külakeskuse hoone, mis on endine tuletornilinnaku töötajate elamu. Külastuskeskuses asub turismiinfopunkt ning püsiekspositsiooni Eesti tuletornidest. Kindlasti tasub jalutada ka sääre tippu.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Tiia (@tiiaahjotuli) jakama julkaisu

4. Panga pank

Panga pank on üks Saaremaa olulisemaid ning kõrgemaid looduslikke vaatamisväärsusi. Pank on 2,5 km lai ning 21,3 m kõrge. Panga pank asub Saaremaa põhjarannikul samanimelise küla lähedal. Panga eripära seisneb selles, et see kerkib “müürina” otse rannalt. Pangal on tore hetkeks aeg maha võtta, imelist vaadet nautida, piknikku pidada ning loodust enda ümber jäädvustada.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Vladimir Ishunin (@great_lavr) jakama julkaisu

 

5. Kaali kraater

Kaali kraater on maailma noorimate tuntud hiidkaatrite hulgas 8. kohal. Kraater on 110-meetrise läbimõõduga ning suurimaks sügavuseks on mõõdetud 16 meetrit. Kaali meteoriidi kukkumise umbkaudne aeg on 7500-7600 aastat tagasi. See on üks erilisemaid paiku Saaremaal ning kogu Eestis. Kraater asub Kuressaarest vaid 20-minutilise autosõidu kaugusel.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Rodion Denissov (@rodiondenissov) jakama julkaisu

 

6. Koigi raba

Koigi raba on Saaremaa suurim raba, mille keskel asub Pikkjärv. Mõnus 4,8 kilomeetrine matkarada kulgeb läbi raba ning ümber järve. Raja ääres paikneb 9 meetrine vaatetorn, kust avaneb imeilus vaade kogu rabale. Pikkjärve ääres asub ka vaateplatvorm, kus on mõnus jalga puhata, termosest kuuma teed rüübata ning head ja paremat nautida.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Anu Lomp (@anu.lomp) jakama julkaisu

 

Saaremaa on põhjusega hinnatud sihtkoht igal aastaajal. Seal on palju avastamist nii loodus-, kultuuri- kui ka ajaloohuvilistele. Kui vajad ringisõitmiseks autot, siis Autolevis on võimalik rentida eri suuruse ning hinnaga sõidukeid just sulle sobivas asukohas.

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×