Talvel Eestis – Kuhu minna? Mida teha?

Parim viis vaba aja veetmiseks on minna loodusesse! Looduse nautimiseks ei pea aga ootama suveni, sest avastamist ja tegevust jagub Eestis palju ka talvisel ajal. Jagame sinuga 5 ideed, kuhu minna ning mida teha talvel. Talve võlumaa on lähemal kui arvata oskad! Kui vajad oma talvisteks seiklusteks autot, leiad selle kiirelt ja mugavalt Autolevist.


1. Uisuta looduslikul jääl

Maailmas pole just palju riike, kus oleks võimalik uisutada nii paljudes eri paikades, kui seda on võimalik teha Eestis. Järved, tiigid, jõed, rabalaukad, meri. Looduslikul jääl uisutamine on üks parimaid ning meeldejäävamaid elamusi Eesti talves ning kuigi tihti seda just teha ei saa. Enne looduslikule jääle minemist veendu aga kindlasti, et veekogu oleks kaetud paksu jääga.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Käyttäjän @lengard jakama julkaisu

2.  Saula Siniallikad – jalutuskäik looduslikus pühapaigas

Kõigest mõnekümne kilomeetri kaugusel Tallinnast asuvad Saula Siniallikad. Tegu on loodusliku pühapaigaga, mis koosneb kolmest suuremast allikast. Neist üks on oma värvuselt rohekassinise, teine pruunikasmust ning kolmas hallikassinine. Allikateni viib lühike ning kaunis metsarada, mille ääres leidub mitmeid pinke, kus hetkeks aeg maha võtta, termosest kuuma teed rüübata ning imelist loodust nautida. Lumega on vaatepilt eriti maaliline. Kui allikate juures ning hiies on käidud, tasub läbi astuda ning keha kinnitada jalutuskäigu kaugusel asuvas hubases Siniallika trahteris. 

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Visit Estonia (@visitestonia) jakama julkaisu

3. Päev Kakerdaja rabas

Looduses matkata ja piknikke pidada saab väga edukalt ka talvisel ajal! Paki kaasa termos kuuma tee või kakaoga, paar sooja pleedi ning toidukorv hea ja paremaga. Alusta päeva matkaga imekaunil Kakerdaja loodusrajal. Kakerdaja matkarada algab ja lõpeb Noku lõkkekohast ning on 7km pikkune. Pärast matkamist sea end sisse lõkkeplatsil, tee üles lõke, grilli vorste, rüüpa kuuma jooki ning naudi head seltskonda ja talvist loodust.

4. Võta aeg maha ja lõõgastu Saaremaal

Tihti piirdub Saaremaa külastus üksnes spaakülastusega Kuressaarde. Sõida sel korral linnast välja ning naudi looduse rahu ja vaikust! Võimalusel rendi endale maja koos saunaga – päeval naudi värsket õhku ning avasta imekaunist Saaremaa loodust, õhtul lõõgastu kuumas saunas ning karasta oma keha lumehange või jääaukku hüpates. Täielik talveidüll! Kui väljas parajalt palju külmakraade on, siis õnnestub Saaremaale sõites nautida ka jääteel sõitu, mis on juba elamus omaette!

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Ekaterina Bendeliani (@bendeliani) jakama julkaisu

5. Talvine Jägala Juga

Jägala Juga on kõige laiem looduslik juga Eestis. Jägala juga on küll ilus igal aastaajal, kuid kindlasti tasub juga külastada talvel parajate miinuskraadidega, sest just siis muutub juga jääpurikatega sillerdavaks jääseinaks. Tegu on tõeliselt kauni ning erilise vaatepildiga. Jää ning joaseina vahele moodustub mõlemalt poolt jääga piiratud tunnelikäik, kust on võimalik läbi kõndida. Jägala jugala ümbritsev loodus on samuti imeilus, seega tasub teha väike jalutuskäik ka joa ümbruses ning miks mitte pidada maha ka väike piknik.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Aleksandr Silin (@qwerramosta) jakama julkaisu

Eesti loodus on maagiline. Loodetavasti jõuad vähemalt mõnda neist paikadest sel talvel ka ise külastada.

Vaata autosid Sinu lähedal Hakka oma autoga raha teenima

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×