Suvi Eestis: parimad kohad, mida suvel Eestis külastada

Suvi on loodud väljasõitudeks. Millised on aga eestlaste armastatuimad suvituspaigad kodumaal? Valisime välja 5 populaarset ning kiidetud sihtkohta, mida peagi saabuval suvel kindlasti külastada tasub. Võta suvest maksimum! 

1. Käsmu

Käsmu kaptenite küla on kujunenud eestlaste seas populaarseks suvituspaigaks. Seal on võimalik nii rannamõnusid nautida, õpperadadel matkata kui ka erinevaid vabaõhu kontserte nautida. Mida veel tahta? Käsmus asub Baltimaade suurim kivikülv ning suured rändrahnud, mis samuti mitmeid uudistajaid kohale toob. Käsmu loodus- ja kultuuriloolist rada mööda matkates saab põhjaliku ülevaate Käsmu poolsaare loodusest, kivikülvist ning poolsaare kujunemisloost.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Anna Svetlichnaya (@ann_svetlichnaya) jakama julkaisu

 

2. Haapsalu

Suvi ja Haapsalu on kui teineteise jaoks loodud! Kaunis rannapromenaad, kitsad vanalinna tänavad, hubased kohvikud, tervist turgutav ravimuda, ajalooline linnus, vana raudteejaam – Haapsalu on suurepärane sihtkoht nii peredele, tervisesõpradele kui ka paarikestele. Samuti asub Haapsalus Eesti kõige soojema mereveega rand, mida kutsutakse Aafrika rannaks ning suviti toimub linnas ka mitmeid kultuurisündmusi, näiteks Augustibluus ning Valge Daami Aeg.

 

3. Nõva

Puutumata loodus, männimetsad, laulva liivaga rannad, sood ja rabad. Nõva sobib suurepäraselt mereäärseks puhkuseks, surfamiseks, matkamiseks, marjakorjamiseks, kalastamiseks ning muidugi lihtsalt looduse nautimiseks. Otse ranna ääres paikneb telkimisala ning mitmed lõkkeplatsid. Nõva ümbruses leidub mitmeid matkaradasid, millest populaarseim on Liivase ranna-Peraküla 4,4km pikkune õpperada. Rada kulgeb läbi männiku, liivaluidete, soostunud alade ja metsajärvede.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Tere tulemast sihtpunkti! 🗺 (@sihtpunkt) jakama julkaisu

 

4. Pühajärv

Pühajärve peetakse Eesti kauneimaks järveks, mis on kujunenud nii mõnegi eestlase lemmikuimaks suvituspaigaks. Tegu on piirkonna suurima järvega nelja saare ja maalilise kaldajoonega. Järve kaldal on mõnus rand koos ujumissilla, rannavolleplatside, laste mänguväljakute ja kohvikutega. Võimalik on laenutada ka SUP-laudu, aerupaate, kanuusid ja vesijalgrattaid. Kõigest mõne meetri kaugusel paikneb imekaunis Pühajärve park, kust saab alguse mitu terviserada.

 

5. Kihnu

Kihnu on suuruselt seitsmes saar Eestis, mis asub Liivi lahes. Saarel on neli küla. Kihnu pärimuskultuur – riided, keel, muusika ja käsitöö kuuluvad UNESCO suulise ja vaimse pärandi meistriteoste nimekirja. Saarel leidub mitmeid käsitööpoode, kodukohvikuid ning sadamaturg, kus kaubeldakse kohaliku toidu ja käsitööga. Kindlasti tasub külastada Kihnu muuseumit, mis annab põhjaliku ülevaate saare ajaloost ning Kihnu tuletorni, mille tipust avaneb lummav vaade kogu saarele ja ümbritsevale merele.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Kase talu Kihnus (@kasetalukihnus) jakama julkaisu

Kui vajad oma suvisteks väljasõitudeks autot, siis Autolevist on võimalik rentida eri suuruse ning hinnaga sõidukeid just sulle sobivas asukohas. Mõnusat suve algust!

Vaata autosid enda lähedal Hakka oma autoga raha teenima

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×