5 ideed, kuhu talverõõme nautima minna

Veebruar hakkab küll vaikselt läbi saama, kuid lund jagub talverõõmude nautimiseks veel piisavalt. Mine suusatama, lumelauatama, katseta sõitu mootorsaaniga või naudi tõukekelgutamist. Järgnevalt jagame sinuga 5 sihtkohta üle Eesti, kuhu talverõõme nautima suunduda. Aeg talvistest ilmadest viimast võtta!


1. Kiviõli seikluskeskuse mäesuusakeskus, Ida-Virumaa

Kiviõli Seikluskeskus asub Ida-Virumaal, Kiviõli linna põhjapoolses küljes oleval tuhamäel. Kiviõli suusanõlvad on Baltikumi pikimad, seega on sealne mäesuusakeskus kindlasti väärt külastamist! Keset mäge paikneb ka 90 meetri pikkune õppenõlv, mis sobib suurepäraselt neile, kel varasem kogemus suuskadel või lumelaual puudub. Kohapeal on olemas ka varustuse laenutus, kust saab laenutada kõike suusaradadel vajaminevat. Samuti leiab keha kinnitamiseks ning kuumade jookide nautimiseks suusakeskusest ka kohviku. Nii Tallinnast kui Tartust asub Kiviõli 1,5 tunnise autosõidu kaugusel. 

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Raiko Jool (@raikoj_photo) jakama julkaisu

2. Munakas ja Kuutsemäe, Valgamaa

Need kaks suusakeskust moodustavad üheskoos Baltikumi suurima mäesuusapiirkonna, kus on kokku 17 nõlva, 11 tõstukit, kolm lumeparki, kaks laenutust, suusakoolid ning kohvikud. Väike-Munamäe Suusakeskus ehk Munakas asub Otepäält 2 km kaugusel ning Kuutsemäe 14 km kaugusel. Väike-Munamäe ja Kuutsemäe ühine piletisüsteem võimaldab kehtiva mäepiletiga suusatada mõlemas keskuses. Nii Kuutsemäe kui Munaka nõlvad pakuvad rõõmu nii algajatele suusatajatele kui sportlastele.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Munakas Ski Resort (@munakasskiresort) jakama julkaisu

3. Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Harjumaa

Kõrvemaa Matka-ja Suusakeskus asub Põhja-Kõrvemaal, 55 kilomeetri kaugusel Tallinnast. Talvel on Kõrvemaa tuntud eelkõige oma heade murdmaasuusaradade poolest. Nimelt on sealsed rajad väga mitmekesised ning eri pikkusega, seega leiab igaüks endale jõukohase. Kokku on Kõrvemaal 6 suusarada, millest lühim on 1,5km pikkune ning pikim 24km pikkune. Lisaks suusaradadele on Kõrvemaal ka 3km pikkune tõukekelgu matkarada ning kelgu- ja tuubimägi. Varustust on võimalik kohapeal laenutusest rentida ning kõhu kinnitamiseks on avatud mõnus kohvik. 

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Ingvar Pärnamäe (@iparnamae) jakama julkaisu

4. Jõulumäe Tervisespordikeskus, Pärnumaa

Jõulumäe Tervisespordikeskus asub Pärnust 45 minutilise autosõidu kaugusel. Lume saabudes muutub Jõulumäe tõeliseks suusakeskuseks, kus saab suusatada nii kunstlumekattega suusarajal kui ka looduslikul 10km terviserajal. Samuti on Jõulumäel võimalik laenutada ka lumel sõiduks sobivaid FAT BIKE jalgrattaid ning olemas on ka kelgumägi, kus pere pisemad lõbusalt aega veeta saavad. Lisaks ülaltoodule on Jõulumäel ka Discgolfi rada ning matkamiseks ja jooksmiseks leidub samuti erineva pikkusega terviseradasid. 

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Visit Pärnu (@visitparnu) jakama julkaisu

5. Otepää Winterplace, Valgamaa

Kui suusatamine ja lumelauatamine pole päris sinu jaoks, siis tasub sihiks seada Otepää Winterplace. Tegemist on Eesti suurima talvepargiga, mis asub Otepää kesklinnas ning mis pakub aktiivset vaba aja veetmise võimalust kogu perele. Parki on rajatud võimsad snowtubingu rajad, kelgumägi, uisuväljak, iglukino, tuubikarusell ning Teaduskeskus Ahhaa Teadusiglu, seega tegevust jagub talvepargis nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. 

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Otepää Winterplace (@otepaawp) jakama julkaisu

Vali välja endale meelepärane sihtkoht ning veeda suusavaheaeg talverõõme nautides! Kui vajad liiklemiseks autot, siis Autolevist leiad laia valiku sõidukeid, mis vastavad erinevale maitsele ja hinnasoovile!

Vaata autosid sinu piirkonnas Hakka oma autoga raha teenima

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×