Mida teha sõbrapäeval? 4 vahvat ideed leiad siit!

Sõbrapäev on peagi käes! Kuidas teha sellest päevast endale ja oma kaaslasele meeldejääv? Toome Sinuni neli ägedat ideed, kuidas ilma suurema ettevalmistuseta veeta üks tõeliselt mõnus ning eriline sõbrapäev.

Veeda sõbrapäev värskes õhus loodust nautides

Värske õhk, kaunis loodus ning kvaliteetaeg kallimaga. Valige välja endale meelepärane matkarada ning võtke ette üks elamusi täis matk. Matkaradade eeliseks on enamasti kõigile sobilik distants, laudteed, mitmed vaatetornid ning puhkealad, kus on võimalik keha kinnitada ja lõket teha. Kes teab, ehk õnnestub teekonnal lausa mõnda sõbralikku metslooma näha. Autolevi pakub omalt poolt sõbrapäevaks välja kolm marsruuti:

1. Põhja-Eesti inimestele soovitame alustada päeva Jussi loodusrajaga, kus paikneb kokku 6 järve ning mis on ühtlasi ka üks ilusamaid jalgsiradu Eestis. Matkarajal on mitu erinevat lõkke- ja puhkekohta, kus on isegi küttepuud olemas. Võta kaasa termosega kakao, grilltikud, vorstid, vahukommid ja muud meelepärast ning üllata oma kallimat või sõpru tõeliselt armsa ning talvise piknikuga looduses. Kui Jussi matkarada on läbitud läbinud, sõitke edasi mõnusale sõbrapäeva õhtusöögile mõnda lähedal asuvasse mõisa, näiteks Sagadi või Vihula mõisa.

2. Lõuna-Eestist alustades soovitame esimesena ette võtta Alam-Pedja looduskaitsealal asuv Selli-Sillaotsa rada. Rada ise on imeilus ja pakub võimalust ronida Suuretüki vaatetorni, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale. Vaatetorni jalamil saab mõnusa pirukaampsu ja kakaoga keha kinnitada.  Kui soovid lühemat päeva õues, siis teine võimalus on külastada Elistvere loomapargi asukaid, kes on kõigile vaatamiseks ja tutvumiseks ka talvel. Näed seal erinevaid Eesti metsades elavaid loomi neile võimalikult omases keskkonnas – rebane, pruunkaru, ilves, põhjapõder, halljänes ja paljud teised.

3. Pärnumaal elavatele soovitame külastada Tolkuse raba, mis on kui üks suur muinasjutu maa. Seal leidub mitmeid põnevaid taimi ja linde ning võimalik on ronida ka vaatetorni tippu, kust on näha kogu raba. Pärast rabas käiku minge meie poolt kokkupandud Pärnu restoranituurile, mille kohta saad lugeda siin samas postituses allpool.

Sõbrapäeval uisutama

Kas teadsid, et uisutamine on maailma üks romantilisemaid ning lõbusamaid spordialasid? Oleks justkui patt sõbrapäev mööda saata ilma mõnel uisuplatsilromantiliselt uisutamata! Õnneks on meid sel aastal õnnistatud eriti talviste ilmadega, tänu millele on uisuplatse üle Eesti rajatud rohkem kui ealeski varem. Tallinnas ei saa muidugi üle ega ümber Harju tänava uisuringist, kus uisutades saad nautida imekauneid vaateid vanalinnale ning pärast mida saad oma külmetavad varbad mõnes hubases kohvikus üles soojendada. Ka Tartu kesklinna Suudlevate Tudengite kuju ümber on sel aastal esmakordselt rajatud 1 000 ruutmeetri suurune uisuväljak, kus saab valguskettidest tähistaeva all linna kõige tähtsamal väljakul mõnusalt uisutada.

Tähtis ei ole mitte sihtpunkt…

Kõige toredam kingitus on elamus! Üllata oma kaaslast sel sõbrapäeval erilise väljasõiduga – vii ta mõne ägeda autoga päevaks loodust nautima või romantilisele õhtusöögile. Tee oma kallima jaoks elamuseks mitte ainult sihtkoht, vaid ka teekond ise! Rendi sõbrapäevaks Autolevist silmapaistev auto ja vaata, mis näo ta teeb, kui sellega talle järele lähed, et teda päevaks loodust nautima või õhtusöögile viia. Sinu valik, kas selleks saab olema stiilne Lexus, sportlik Toyota Supra või mõni muu iludus!

Ära piirdu ainult ühe õhtusöögiga

Üllata oma kaaslast kureeritud restoranituuriga! Selle asemel, et süüa õhtusöök ühes restoranis, proovi sel korral hoopis igaks toidukäiguks erinevat kohta – nii kogete veel rohkem ägedaid maitseid ning õhtu möödub tavapärasest rütmist teistmoodi! Võta esimeses kohas snäkk ja drink, teises kohas pearoog ning viimases magustoit. Panime Sinu jaoks kokku ka kolm võimalikku restoranituuri kolmes eri linnas – Tallinnas, Tartus ja Pärnus:

1. Tallinnas alustage restoranituuri snäki ja dringiga Fotografiska katuserestoranis Telliskivis. Valige jagamiseks välja meelepärased suupisted ning nautige kauni linnavaate taustal paar imelist kokteili. Edasi seadke sammud One Sixty BBQ restorani, mis asub Telliskivi loomelinnaku külje all. Menüüst leiab seal nii burgereid kui ribisid, aga ka maitsvaid salateid. Kui pearoad söödud, on käes magustoidu ja veini aeg. Selleks jalutage viie minuti kaugusel asuvasse veinibaar Plan B, kus saate õhtu lõpetuseks baari omanikul endale mõningaid veine soovitada. Magustoiduks soovitame kõrvale tellida nende suus sulavat šokolaadilaavakooki – see on lihtsalt imeline!

2. Tartu restoranituuri esimeseks sihtkohaks valige Meat Market. Tellige kumbki endale üks äge kokteil nende rikkalikust kokteilivalikust ning kõrvale valige mõnusad suupisted. Kui Meat Marketis meeleolu loodud, võtke suund restorani Joyce, mille kohta jagub külastajatel alati vaid kiidusõnu. Sööge seal pearooga, nautige koosolemist ning säästke veidi ruumi ka magustoidu jaoks. Seejärel seadke sammud kaunites tuledes raekoja platsi suunas ning astuge sisse kokteilibaari Willy&Rudy, kus saate õhtu mõnusalt lõpetada juustuvaliku ning veiniga.

3. Pärnus võta oma kallim käevangu ning vii ta kõigepealt Vehverments bari, kus tasub jagamiseks tellida selle koha spetsialiteet tapase ehk suupistevalik ning tõstke klaasi teineteise terviseks. Seejärel minge sööge maitsvalt õhtust restoranis Pastoraat, mis pakub põnevaid elamusi igale maitsele hubases atmosfääris ning lõpetage õhtu Kuninga tänava teises otsas Mon Ami restoranis kaminatule valgel veiniklaasi ja koogiampsuga – sealsed koogid lausa sulavad suus!

Soovime kõigile toredat saabuvat sõbrapäeva! 

 

Vaata autosid Sinu lähedal Hakka oma autoga raha teenima

 

 

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×