Parimad sihtkohad just talvel külastamiseks

Talvine Eestimaa pakub vingeid kohti avastamiseks ja nautimiseks, mille võlu võrreldes suvise ajaga võib olla hoopis teistsugune. Võta pere ja sõbrad kaasa ning mine avasta mõnda neist viiest põnevast sihtkohast!

eesti loodus mariann liimal

Foto: Mariann Liimal

1. Matka Taevaskojas

Maagilise Ahja jõe ürgorus paiknevad Suur ja Väike Taevaskoda, mille liivakivipaljandid jutustavad lugusid Lõuna-Eesti maastiku tekkest. Seal on mitmeid matkaradu, mis viivad sind nii lumistele nõlvadele kui ka jäätunud jõe kaldale. Lisaks on sul võimalus teha räätsamatk rabas või koguni rännata Taevaskoja ümbruse lumistel matkateedel tõukekelkudega!

2. Avasta Kõrvemaa raba

Kõrvemaa rabad ja sood pakuvad talviste ilmadega palju silmailu kui ka seiklusrohkeid hetki. Piirkond, mis asub pealinnast vaid kuuekümne kilomeetri kaugusel, on talvel külastamiseks üks võluvamaid kohti. Võta aeg endale ja teistele ning mine naudi raba lummavas udus päikesetõusu või -loojangut ning matka jäises rabas. Kui oled aga motohuviline, on sul võimalus mütata ka talvesafaril koos võimsate ATV-dega.

Foto: Mariann Liimal

Foto: Mariann Liimal

3. Suusata Haanjas

Haanja kuppelmaastik pakub rõõmu sportlikele suusatajatele, ekstreemspordihuvilistele ja lihtsalt looduse nautijatele. Suur ja Väike Munamägi näitavad Eesti talvist maastikku teise nurga alt, mille lumisesse lummusesse võib lausa armuda.

4. Kiviõli talveparadiis

Kiviõli tuhamägedest on võetud viimast ning tehisküngastest on loodud talvenautijatele omamoodi paradiis. Erinevad terviserajad ning mägedele rajatud ekstreemspordivõimalused pakuvad tegevusi kogu perele ning miks mitte veeta oma talvepuhkus Ida-Eestis.

5. Tõmba juhe saarel seinast

Naudi autoga jäätee krõbinat ning võta suund hoopis Saaremaale, Hiiumaale, Muhule või Kihnu. Mujal maailmas selliseid jäätee võimalusi naljalt ei leia, kuid elamuse saartele minnes pakub juba see teekond ise. Saartel olles tee neile ringreis või naudi karget talve mõnes spaas või muhedas puhkekülas.

Foto: Kaupo Kalda

Foto: Kaupo Kalda

Ja kaks imelist sihtkohta lisaks!

6. Suve…, ei talvepealinn Pärnu

Suvepealinna tiitlit kandev Pärnu ja selle ümbrus on mõne meelest vaat et kaunimadki talvel. Rahulikumad kindlasti! Mine naudi hubaseid kohvikuid ja jaluta mererannal, vali Pärnu arvukate spade seast enda lemmik. Lastega reisides tasub minna Lottemaale, mis pakub talvel hoopis uusi ja tavapärastest erinevaid elamusi. Kui aga otsid seiklusi, siis on sul võimalus sõita näiteks kelgukoerte rakendiga Tori vallas.

7. Talvine Pakri poolsaar

Pakri poolsaarel ja Paldiskis on ka talvel nii mõndagi vaadata. Pakri tuletorn ning pankrannik talvise mere piiril ja matkarajad ning tuulepargid sisemaal pakuvad avastamisrõõmu mõnekski ajaks. Pika ajalooga piirkonda tihti ei satuta, kuid miks mitte teha väike pooletunnine väljasõit Tallinnas ning seigelda uutes piirkondades.

 

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×