#MineMetsa: Jalmar Vabarna ammutab inspiratsiooni loodusest Setomaal

#MineMetsa on Autolevi lugude rubriik, kus kuuleme tuntud inimeste lemmiklooduspaikadest ja salaradadest. Sel korral on rubriigi külaliseks ansamblite Trad.Attack! ja Zetod eestvedaja Jalmar Vabarna. 

Jalmari lemmikuimaks ajamahavõtmise paigaks on tema sünnikoht Värska, mille vahetus läheduses Treskis asub ka tema talukoht. Autolevi uuris, millised Eestimaa paigad on folkmuusikut kõige enam vaimustanud ning kust ammutab ta inspiratsiooni.

Loodusradade avastamiseks on Jalmar kokku pannud ka sobiva playlisti, mida saad kuulata Autolevi Spotify kontolt.

Mis teeb Sinu arvates Eesti looduse nii eriliseks? 

Kindlasti on selleks 4 aastaaega ja rabad!

Milline aastaaeg Eestis matkamiseks on Sulle kõige rohkem meeltmööda? 

Eelistan matkata suvel, mil ilmad on soojad ning päevad pikad.

Kas Sul on ka enda nö laadimispaik, kus käid ideid ja inspiratsiooni kogumas?

Armastan inspiratsiooni ja ideid kogumas käia oma sünnikohas Värskas, kus käisin ka koolis. Sealne puhas õhk ning noored männimetsad annavad palju head energiat! Kohe Värska kõrval Treskis on ka minu talukoht ja küün. Kui seal viibin, tunnen koheselt nö tervenemist! Muidugi on häid kohti inspiratsiooni ja ideede kogumiseks veelgi.

Millised on Sind üllatanud roadtripi sihtkohad?

Ma pole pikka aega roadtrippinud… aga bändiga mööda maailma ringi sõites on neid kohti küll ja veel. Konkreetseid sihtkohti ei oskagi kohe välja tuua. Enamus reise viib meid küll ainult lennujaamadesse ja siis kontsertpaika, aga vahel ikka saame autoga ka sõita ja veidikenegi maad avastada.

Kas sõites eelistad maanteid või kõrvalteid?

Sõltub eesmärgist. Kui eesmärgiks on sihtpunkti kiirelt kohale jõuda, siis lähen ikka sealt, kust kõige kiiremini saab. Kui aega on aga rohkem, siis meeldib mulle väga väikseid teid pidi sõita.

Millised on viis kohta, mida peab nägema, et luua pilt Eestist?

Sel aastal on Eestis rändajaid kindlasti rohkem kui tavaliselt, sest reisid jäävad ära ning minnakse hoopis siinset loodust avastama. Viis kohta, mida kindlasti külastada soovitan, on:

  • Setomaa
  • Kihnu
  • Viljandi
  • Peipsi-äärne ala
  • Otepää
Milline on Sinu lemmiktee, mida mööda kulgemist naudid?

See tee, mis on rataste all siis, kui kuskile kiirustama ei pea!

Mida looduses käies inimeste südamele paneksid?

Tahan inimestele südamele panna, et loodus armastab puhtust. Kui lähed sõpradega kuskile metsaonni grillima, siis palun ära jäta endast maha jäätmeid!


Autolevi Roadtripi Playlist #3: Jalmar Vabarna

Loodusradade avastamiseks pani Jalmar kokku mõnusa playlisti, mida saad kuulata Autolevi Spotify lehelt.

Suur aitäh Autolevi tiimi poolt Jalmarile, kes leidis aega, et meiega Eestimaa kaunitest paikadest vestelda. Loodame, et Sinagi said Jalmari soovitustest inspiratsiooni, et sisustada mõni saabuv nädalavahetus ägeda roadtripiga Eestimaa looduses!

Hoidke ennast ning loodust enda ümber! 

Sooduskoodiga “JALMARVABARNA” saad 10€ tasuta sõidukrediiti mistahes sõidukilt tehes broneeringu vahemikus 16.-20.november (kehtib alates 50€ tehingutele).

Vaata autosid enda lähedal Hakka oma autoga raha teenima

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

×