#MineMetsa: Laura Prits naudib kõiki nelja aastaaega

#MineMetsa on Autolevi uus lugude rubriik, kus kuuleme tuntud inimeste lemmiklooduspaikadest ja salaradadest. Rubriigi esimeseks külaliseks on laulja, laululooja ning meelelahutaja Laura Prits.

Laura avaldab intervjuus, et Eesti ei ole küll oma pindalalt väga suur, kuid siiski on siin palju, mida avastada ja kohti, mida ta pole veel külastanud. Autolevi uuris, millised Eestimaa paigad on lauljat kõige enam vaimustanud ja kust ammutab ta inspiratsiooni.

Loodusradade avastamiseks pani Laura Prits kokku just tema lemmikpaikade avastamiseks sobiva playlisti, mida saad kuulata Autolevi Spotify kontolt.

laura

Mis teeb Sinu arvates Eesti looduse nii eriliseks? 

Ma arvan, et rahu, vaikus ja tasakaal on need märksõnad mida iseloomustaksin meie looduse puhul. Sellel on justkui mingi teraapiline toime. Meie metsad, rabad, rannad – need on kõik kuidagi väga rahustavad ning omal moel lummavad. Eesti ei ole küll oma pindalalt väga suur, kuid siiski on siin väga palju mida avastada ja kohti, mida pole veel külastanud.

Milline aastaaeg Eestis matkamiseks on Sulle kõige rohkem meeltmööda? 

Eesti puhul ongi äge see, et tegelikult on igal aastaajal võimalik matkata. Väga lahe on näha, et üha rohkem korraldatakse erinevaid seiklusretkesid nii talvel jäätunud järvedel kui suvel metsades ja rabades.

Ma arvan, et kuna olen pigem soojalembesem inimene, siis kõige enam meeldib mulle suvel ringi seigelda. Eriti äge on koos sõpradega süstamatka teha.

Ma pean ausalt tunnistama, et ma pole mitte kunagi päris matkal käinud nii, et võtaks seljakoti selga ja matkaks metsas ja ööbiks mitu ööd telgis. Usun, et see on asi mille tahaksin kunagi järgi proovida!

Kas Sul on ka nö enda laadimispaik, kus käid ideid ja inspiratsiooni kogumas? 

Mulle meeldib väga metsas ja mere ääres jalutada. Kõige lemmikum koht on minu lapsepõlve suvitamispaik ja praeguseks mu vanemate kodukoht LaulasmaaMetsas ning mere ääres jalutades on tunne justkui jääks aeg seisma. Mõtete laadimiseks on väga hea tegevus ka metsas jooksmine.

laura

Millised on Sind vaimustanud ja üllatunud paigad? 

Üks meeldejäävamaid paikasid, kus käisin oli Taevaskoja, kus sõitsime koos sõpradega süstadel. Kui satud sinna õigel ajal süstaga matkama, siis on seal kandis võimalik näha elektrisinise värvusega jäälindusid.

laura

Veel on mul meeldejääv kogemus Viirelaiu saarest, kuhu pääsemine on juba omaette seiklus, kuid see on igati seda väärt.

Kindlasti on väga eriline koht minu jaoks ka Hiiumaa, kus oleme korduvalt bändilaagrit korraldanud ja veetnud üheskoos sõpradega mitmeid seiklusrohkeid jaanipäevasid.

Kas eelistad maanteid või kõrvalteid? 

Kõrvalteid, sest need on huvitavamad ning üldjuhul on seal ka vähem liiklust.

Millised on 5 kohta, mida peab nägema, et luua pilt Eestist?

Ma valiksin eri aastaaegadel erinevad kohad. Suvel soovitaksin seigelda saartel ja külastada mõnda lahedat muusikafestivali ning talvel soovitaksin minna jalutama metsa või rabasse. 

Kui peaksin valima viis kohta, mis loovad pildi Eestist siis need oleks:

  1. Tallinna vanalinn ja/või Telliskivi Loomelinnak 
  2. Lõuna-Eesti väga hea piirkond, kus teha autoga roadtrip ja nautida imeilusat Eesti loodust
  3. Kindlasti soovitaksin külastada mõnda saart: Saaremaa, Hiiumaa, Kihnu, Viirelaid, Naissaar.
  4. Viru raba – koht, mida ma ise pole veel külastanud, kuid rabas matkamine on kindlasti üks must have, mille võiks iga eestlane või Eestist külastav turist korragi elus järgi proovida.
  5. Haapsalu suvised festivalid – kindlasti tasuks suvel külastada erinevaid festivale, mida leidub üle Eesti väga palju, kuid minu üks lemmikpaikasid on suvefestivali hooajal Haapsalu, kus toimub American Beauty Car Show kui ka Augustibluus.

Milline on sinu lemmiktee, mida mööda kulgemist naudid?

Ma arvan, et kõige südame lähedasem tee on Tallinna ja Laulasmaa vahel, kuna olen seda terve elu sõitnud.

Mida Eestis rännates inimeste südamele paneksid?

Võtke aega. Nautige. Eestis on nii palju ilusaid kohti, kus jalutada ja matkata.

Kui teha vanaema vibutavat nimetissõrme, siis autojuhtidel paluks olla mõistlikud kaasliiklejate suhtes ja mitte kihutada ning teha ohtlike möödasõite.

Terve Autolevi tiimi poolt suur aitäh Laura Pritsile, kes leidis aega meiega natuke Eestimaa kaunistest paikadest vestelda. Loodame, et Sinagi leidsid inspiratsiooni Laura soovitustest, et sisustada nädalavahetus mõne ägeda roadtripiga Eestimaa looduses!

 

Autolevi Roadtripi Playlist: Laura Prits #1

Loodusradade avastamiseks pani Laura Prits kokku just tema lemmikpaikade avastamiseks sobiva playlisti, mida saad kuulata Autolevi Spotify lehelt.

Autolevi meeskond soovib kõigile head tervist. Viibige palju looduses ja hoidke ennast!

Sooduskoodiga “LAURAPRITS” saad 10 € tasuta sõidukrediiti 17.-22. märtsini.

 

Vaata autosid enda lähedal Hakka oma autoga raha teenima

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×