Mida teha Saaremaal? 10 huvitavat kohta, mida kindlasti külastada!

Sügis lausa kutsub mõnusale nädalavahetuse reisile looduses koos pere või sõpradega. Eesti suurim saar üllatab paljude põnevate paikadega.

Tõime välja kümme erinäolist võimalust:

1. Panga pank

 Panga pank on üks Saaremaa olulisemaid ning kõrgemaid looduslikke vaatamisväärsusi. Pank on 2,5 km lai ning 21,3 m kõrge. Panga pank asub Saaremaa põhjarannikul samanimelise küla lähedal. Panga eripära seisneb selles, et see kerkib “müürina” otse rannalt. Pangal on tore pikniku pidada, nautida imeilusat päikeseloojangut või pildistada loodust enda ümber..

2. Sõrve tuletorn

Läänemaa kõrgeim tuletorn, Sõrve tuletorn, asub Sõrve sääre tipus. Selle kõrgus merepinnast on 53 meetrit. Praegusel kujul Sõrve tuletorn valmis 1960. aastal ning kõigil huvilistel on võimalik ka selle tippu ronida. Torni kõrval asub külakeskuse hoone, mis on endine tuletornilinnaku töötajate elamu. Külastuskeskuses asub turismiinfopunkt ning püsiekspositsiooni Eesti tuletornidest.

View this post on Instagram

Ystävät. Parasta maailmassa mutta joskus myös raskainta. Oon käynyt mun elämässä läpi monenlaisia ihmissuhdemyrskyjä ja avioeron 8 yhteisen vuoden jälkeen, mutta silti kaikkein vaikeinta on ollut ero ystävästä. Ystävyyden loppumisesta voi olla myös hankala puhua, eikä sen käsittelyyn ole välttämättä mitään työkaluja. Oon nykyisin äärettömän onnellinen siitä, että mun ympärillä on paljon ihania ystäviä, eri-ikäisiä ja eri elämäntilanteissa olevia – toisia näen useammin ja toisia harvemmin, mutta kaikilla on tärkeä osa mun elämässä. Kiitos siitä ❤ lisää ystävyydestä ja sen ihanuudesta ja vaikeudesta meidän uusimmassa @no_filter_podcast -jaksossa. Kuvassa yks mun parhaimmista ja tärkeimmistä ystävistä, jolle voi puhua myös suoraan sillon kun joku hänessä oikeasti nyppii. 💛 kuvan otti ihana @iidaliina 💫 #nofilterpodcast #ystävyys #nofilterbyvienajaarttu

A post shared by Viena (@viena_k) on

3. Kaali kraater

Kaali kraater on maailma noorimate tuntud hiidkaatrite hulgas 8. kohal. Kraater on 110-meetrise läbimõõduga ning suurimaks sügavuseks on mõõdetud 16 meetrit. Kaali meteoriidi kukkumise umbkaudne aeg on 7500-7600 aastat tagasi. See on üks erilisemaid paiku Saaremaal ning kogu Eestis. Kraater asub Kuressaarest vaid 20-minutilise autosõidu kaugusel.

Mida teha Saaremaal? Aga otseloomulikult sõita vägeva rendiautoga!

Mida teha Saaremaal? Aga otseloomulikult sõita vägeva rendiautoga!

Vaata autosid

4. Koigi raba

Koigi raba on Saaremaa suurim raba, mille keskel asub Pikkjärv. Mõnus 4,8 kilomeetrine matkarada kulgeb läbi soo ümber järve. Raja ääres on 9 meetrine vaatetorn, kust avaneb imeilus vaade kogu soole. Pikkjärve ääres asub ka vaateplatvorm, kus on mõnus jalga puhata ning pikniku pidada.

5. Karu järv

Karu järv on oma mõnusa liivarannaga suvel paljude puhkajate meelispaik. Sellel, Saaremaa vanimal järvel, on vanust 8000 aastat. Karu järve pindala on umbes 330 ha ning suurim sügavus 6 meetrit. Karujärves on viis saart. Oma vahva nime sai järv rahvamuistendi kohaselt sellest, et seal samas olid tülitsenud 7 karu. Nende lahutamiseks lasknud Jumal nii kõvasti vihma sadada, et tekkis järv. Karud läinud igaüks ise suunas, mistõttu järv on 7-sopiline.

View this post on Instagram

Küll see Saaremaa oli ikka ilus

A post shared by Andra (@andrapiirits) on

6. Angla tuulikud

Angla külas Saaremaal asub 5 tuuleveskit. Tuulikud paiknevad oma originaalasukohas ning on ühed paremini säilinud tuuleveskid Eestis. Tuulikumäel asub ka pärandkultuurikeskus, kus huvilistel on võimalus osaleda erinevates töötubades, nagu näiteks savikojas, villakojas, vildikojas ning proovida saab ka koduleivaküpsetamist.

7. Kuressaare linnus

Kuressaare piiskoplinnuse, rahvakeeli Kuressaare lossi, teeb eriliseks asjaolu, et see on ainuke ümberehitusteta säilinud keskaegne kindlusehitis Baltikumis. Linnus on rajatud 14. sajandil ning praegu paikneb seal Saaremaa Muuseum, kus saab mitmekülgseid teadmisi ajaloo kohta ning kus on tunda keskaja hõngu. Linnuses on ka Kuressaare kõige kõrgemal paiknev kohvik, kust avaneb imeilus vaade linnale.

8. GoodKaarma seebikoda

GoodKaarma seebikoda avab suviti kõikidele huvilistele oma ökotalu uksed. Kohapeal saab näha seepide valmistamist ning osaleda ka õpitubades. Talus on ka mõnus aiakohvik ning kingipood, kust saab kaasa osta erilisi seepe, ehteid, koorijaid, keraamikat ning palju muud.

9. Oti mõis

Oti mõis on Pöide kultuurielu süda. Kultuurihuvilistele külastajale pakub kindlasti see Saaremaa vanim mõisahoone põnevust. Oti mõis asub Pöide kihelkonnas, Saaremaa kirde osas. Oti mõisa esinduslik peahoone on ehitatud 18. sajandi. Hoonel on palju märkimisväärseid detaile alates dolomiitplokkidest laotud nurkadest ning lõpetades uhke vapiga sissekäigu kohal.

10. Muhu jaanalinnufarm

Mida teha Saaremaal? Minna tagasi Muhumaale! Kuigi saarlane võiks ehk veidi meid selle eest näpistada on need kaks saarerahvast alati sõbralikult läbi saanud. Oti mõisast vaid 13 minutilise autosõidu kaugusel Muhu saarel asub jaanalinnufarm, mis pakub elevust nii suurtele kui väikestele. Lisaks jaanalindudele on loomapark koduks ka sebradele, emudele, alpakadele, ponidele, jänestele ja paljudele teistele karvastele ja sulelistele. Loomi saab lähemalt uurida, õppida nende kohta põnevaid fakte ning mõningaid ka paitada ja käe pealt sööta.

View this post on Instagram

Австралия гораздо ближе, чем вы думали 🇪🇪🐫💙 На маленьком острове Муху находится самая крупная и самая старая в Эстонии страусиная ферма, основанная в 1999 году. Здесь, на хуторе Лаасу хозяева содержат африканских страусов, эму, красных кенгуру (а так же, редких кенгуру-альбиносов!), альпака, зебр и пони. #myest #myeesti #minueesti #estonia #эстония #путешествие #путешествияпоэстонии #кудапоехать #visitestonia #отдых #островаэстонии #прибалтика #мояэстония #муху #muhu #saaremaakond #laasutalu #страусы #страусинаяферма #хутор #кенгуру #jaanalinnufarm #зоопарк #сааремаа #saaremaa #отдыхвсейсемьей #детям #🐌🇪🇪

A post shared by MY EST 🐌🇪🇪❤️📸📹 (@my.eesti) on

Saaremaa on põhjusega hinnatud sihtkoht nii sügisel kui ka teistel aasta aegadel. Seal on palju avastamist nii loodus-, kultuuri- kui ka ajaloohuvilistele. Kui vajad ringisõitmiseks autot, siis Autolevis on võimalik rentida eri suuruse ning hinnaga sõidukeid just sulle sobivas asukohas.

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×