Mida teha, kui rendiautoga midagi juhtub?

Autoga seonduvate õnnetuste ja rikete eest ei ole keegi kaitstud. Halvimal juhul juhtuvad ootamatused ka rendiperioodil. Siin on soovitused, mida teha, kui oled sattunud liiklusõnnetusse või jäid rikke tõttu tee peale.

 

Taga ohutus

Pärast õnnetusse sattumist või rikke tekkimist pane põlema ohutuled. Samuti oleks suureks abiks ohukolmnurga paigaldamine ning helkurvesti kandmine, et end teistele liiklejatele paremini nähtavaks teha. Kindlasti kontrolli, kas keegi on saanud rikke või õnnetuse tagajärjel viga ja vajadusel paku talle abi.

Teavita omanikku

Olenemata õnnetusest või rikkest, tuleks kindlasti teavitada autoomanikku. Õnnetuse korral võtab autoomanik ühendust kindlustusega ning on teadlik, et sõidukit ei ole võimalik mõnda aega enam kasutada ega välja rentida. Rikke korral võib aga autoomanik olla teadlik oma sõiduki iseärasustest ning võib juhtuda, et rentija suudab autoomaniku juhendamise järgi rikke eemaldada. Samuti võib olla autoomanikul varasemaid kogemusi taoliste juhtumitega ning oskab soovitada kas autoabi või uut sõidukit.

Fikseeri olukord

Olgu selleks õnnetus, rehvi purunemine või mõni muu viga – tekkinud kahju tuleks jäädvustada võimalikult kiiresti. Selleks piisab nutitelefoni pildist või videost, mis tõestab juhtumit. Liiklusõnnetuse korral vormista võimalusel liikluskindlustuse fondi blankett. Kui liiklusõnnetuses on aga vigastatuid, üks osapool keeldub vormistamast või kahju saajat ei ole sündmuskohal, siis tuleks kutsuda politsei, kes fikseerib olukorra ise.

Kutsu abi

Paljud autoomanikud on muretsenud oma sõidukitele ka autoabi teenuse, mis töötab 24 tundi ööpäevas. Jäid öisel maanteel rikke tõttu tee äärde? Pole probleemi, autoabi tuleb appi. Enamasti on autoabi võimalus kirjas sõiduki lisainfos, kuid küsi selle lisatingimused kindlasti ka autoomanikult enne renti üle.

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×