Mida teha ja kuhu minna sellel nädalavahetusel?

Suve ilm ja festivalid hakkavad tasapisi pilve tagant ennast ilmutama. Pea igal nädalavahetusel on toimumas midagi uut ja põnevat Eestimaa eri paikades. Kõigega ei jõua muidugi kursis olla ja igale poole ei jõuagi. Autolevi tiim on Su elu kergemaks tenud ning valinud välja paar üritust Viljandis ja looduskaunid kohad, mida külastada Viljandi lähedal. 

 

View this post on Instagram

Kohvikuöö vol 4. AI(D)AKOHVIK Asukoht: Tartu 117 Lahtiolekuaeg: 19-24 Perekond Põld koos Pärimusmuusika Aida kohvikurahvaga pakuvad vabaõhukohvikus mõnusat ja kodust toidupoolist. Perelapsed Pihla, Piibe ja Vihur lubavad ka pillimängu ning kutsuvad sõbradki punti. Lisaks saab iga uudishimulik piiluda sisse majja, mis täis armastust ja põnevat käsitööd ning ehituslahendusi. Võõraks ei jää mõisted nagu rukkijahu- ja kohupiimavärv, puutuda saab savikrohvi ning imetleda killumosaiiki. Avatud on ka perenaese kirbuturunurk ning lastele jätkub bullerbilikku hullamist kasvõi ööni välja. 📸 @silvertonisson #viljandi #kohvikuöö #viljandihansa #visitestonia #visitviljandi #vlnd

A post shared by Viljandi (@visitviljandi) on

 

Viljandi Hansapäevad 07-09.06

Kahel juunikuu alguse päeval saab vaiksest Lõuna-Eesti väikelinnast kaheks päevaks suur käistööturg. Juba sellel nädalavahetusel leiad Hansapäevade laadalt parimat kraami Eestist ja lähiriikidest. Kõik kaubad on ehedad ja parimate meistrite tehtud! Külalistele kaugelt ja ligidalt pakub Viljandi uhket kultuuriprogrammi ja rikkalikku kaubavalikut Hansalaadal.

Tutvu Viljandi Hansapäeva programmiga siin. Üks sündmus, mida maha magada ei tasu on reede südaööl algav Põhja Konna kontsert, mis on kõigele lisaks veel TASUTA!

Nälga kindlasti Hansapäevadel ei jää ning maitseelamusi jagub küllaga. Avatud on kodukohvikud ja erinevad toitlustajad.  Lisaks sellele toimub 7.06 ehk Hansapäevade esimesel päeval reedel Kohvikuöö, kus külalistele esitletakse valikut Viljandis tegutsevatest olemasolevatest ja pop-up kohvikutest, kes avavad oma uksed tavapärasest erineval ajal ehk öö hakul.

Vaata lisaks veel ürituse ametlikku Facebook’i lehekülge. 

Mulgi Mess 07-08.06

Lisaks Hansapäeva melule toimub ka Mulgi Mess, mis puutub kokku Hansapäevadega  Vabaduse platsil ja Jaani kiriku juures. Mulgi Messi alal on kaks päeva külastajatel võimalik tutvuda ka erinevate automudelitega. Kohal on oma mudelivalikuga Toyota, Škoda, Subaru, Volkswagen, Mercedes, Kia, Renault, Dacia ja Peugeot.

Näiteks Silberauto Eesti AS on sel aastal Mulgi messil esindatud kahe uudismudeliga – mitmekülgne ja vastupidav Mercedes-Benz Sprinter kaubik ning tõeline pilgupüüdja Mercedes-Benz A-klass sedaan. Samuti on võimalus tutvuda dünaamilise Mitsubishi Eclipse Cross’iga.

Ööbimis kohana soovitame TripAdvisori poolt kõrgeid hinnaguid saanud Park Hotel Viljandit. Hotell asub Viljandi ordulinnuse varemetest 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Ajalooline hoone on läbinud põhjaliku renoveerimiskuuri ja hakkas taas, pea saja-aastase pausi järel, toimima hotellina.

Kellel kohvikuelamustest väheks jääb, siis Viljandi Park hotellis on 42-kohaline lihtne ja valgusküllane restoran Ormisson, mis pakub maitsenaudinguid hoolikalt valitud kvaliteetsest toorainest.

Kui soovid eemale suurtest inimmassidest, siis külasta Sinialliku linnamäge, allikat ja Loodi mõisa tagant alguse saavat matkarada, mis viib Loodi Põrguni– suure punase liivakivi paljandini. Raja alguses on väike tehisjärv ja puhkekoht.

Õisu mõis

Siniallikust 15-minutilise autosõidu kaugusel asub väga uhke ja ilus Õisu mõis, mida tasuks kindlasti külastada, kui oled juba Viljandi kanti sattunud. Õisu mõis on varaklassitsistlik ehitis, mille põhiosa on rajatud 18. – 19.saj. peale seda, kui keisrinna J. Petrovna kinkis mõisa 1744.a. admiral Peter von Siversi lesele. Hoones on aja jooksul tegutsenud piimanduskool ja toiduainetööstus.

Tänaseks on omanikud jõudnud märkimisväärselt korrastada mõisasüdame hooneid ja parki ning kogu kompleksi saavad huvilised etteteatamisel külastada. Kindlasti kohustuslik külastada ajaloo ja arhitektuurihuvilistel. Mõisas on väga säilinud väga palju kõnekaid detaile.

 

Viljandis on palju avastamist nii loodus-, kultuuri- kui ka ajaloohuvilistele. Kui vajad ringisõitmiseks autot, siis Autolevis on võimalik rentida eri suuruse ning hinnaga sõidukeid just sulle sobivas asukohas.

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×