Matkarajad Eestis, kuhu minna matkama just nüüd

Matkarajad annavad suurepärase võimaluse looduse nautimiseks. Tahab ju igaüks meist vahel kasvõi hetkeks linnakärast eemale saada. Õnneks pakub Eesti loodus matkamiseks igal aastaajal lõputult võimalusi. Valisime välja 5 põnevaimat matkarada üle Eesti, kuhu tasub matkama minna. Vali välja meelepärane auto oma piirkonnas, pane matkariided selga, varu veidi joogi- ja söögipoolist ning asu teele! 


Laulasmaa matkarada 7 km

Selleks et loodusesse matkama minna pole ilmtingimata vaja kaugele sõita. Kõigest 30 minutilise autosõidu kaugusel Tallinnast paikneb 7 kilomeetri pikkune Laulasmaa matkarada. Rada algab Laulasmaa spa juurest ja kulgeb mööda metsateid ning Lohusalu poolsaare lõuna- ja põhjakallast, kust avanevad imelised vaated merele ja sealsetele rändrahnudele. Pärast matkaraja läbimist on soovi korral võimalik keha kinnitada Laulasmaa spa restoranis.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Liliya Sahharova (@liliyasahharova) jakama julkaisu

Jussi loodusrada 8,8 km

Jussi loodusrada on Eesti üks vaheldusrikkaima maastikuga matkaradasid. Rada asub Aegviidu-Kõrvemaa puhkealal ning on 8,8 kilomeetri pikkune. Loodusrada kulgeb läbi metsade, reljeefse järvemaastiku ja Jussi nõmme. Jussi nõmm on Eestis ainulaadne maastikuvorm, mis on tekkinud sõjategevusest tingitud korduvate põlengute tagajärjel. Jussi nõmme lagendikud sarnanevad põhjamaisele tundra maastikule ning nõmmel jalutades tekib tunne justkui ei viibikski Eestis.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Raul Kohava (@raul.kohava) jakama julkaisu

 

Mukri loodusrada 2,5 km

Kui otsid matkarada, mis pakuks rohkelt silmailu, kuid poleks liialt pikk ja kurnav, siis tasub sihiks seada Mukri loodusrada. Veidi üle tunniajase sõidu kaugel Tallinnast paikneb 2,5 kilomeetrine matkarada, mis kulgeb läbi Eesti ühe vanima soo, Mukri raba. Rabasse viiv laudtee juhatab 18 meetri kõrguse vaatetornini, kust avaneb imeline vaade ümbritsevale loodusele. Raja ääres paikneb ka Mukri rabajärv, mis sobib suurepäraselt karastavaks supluseks. Rabamaastikul kasvab ka palju marju – mustikaid, jõhvikaid ja pohlasid.

 

Äntu-Nõmme matkarada 10 km

Äntu maastikukaitsealal paikneb 10 kilomeetri pikkune Äntu-Nõmme matkarada, mis kulgeb läbi eri metsatüüpide ja ooside. Raja ääres paikneb seitse väikejärve: Sinijärv, Vahe- ehk Roheline järv, Valgejärv, Linaleo järv, Mäetaguse järv, Kaanjärv ja Umbjärv. Niivõrd läbipaistvaid ja rohekassiniseid järvi Baltimaades naljalt mujal ei kohta. Äntu Sinijärve peetakse koguni Eesti kõige selgema veega järveks.

Kiidjärve-Taevaskoja matkarada 11,8 km

Kiidjärve-Taevaskoja matkarada kulgeb läbi tõeliselt vaheldusrikka ja mitmekesise maastiku. Rada algab Kiidjärve külastuskeskuse juurest ning on 11,8 kilomeetri pikkune, seega joogi- ja söögipoolist tuleks endale kindlasti kaasa varuda. Matkarajal matkates möödud mitmetest liivakivipaljanditest, allikatest, Eesti kõrgeimast männikust ja paljust muust põnevast. Samuti leidub raja äärest mitmeid puhkekohti ning Sõnajala lõkkekoht, kus saab mõnusalt piknikku pidada.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa

 

Henkilön Artem (@morskoi_kot) jakama julkaisu

 

Vaata autosid sinu piirkonnas Hakka oma autoga raha teenima

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×