Maailma kiiremad autod

Kiired ja ilusad autod on alati inimesi paelunud ning nii mõnegi südame kiiremini põksuma pannud. Millised on siis need kõige väledamad autod ning kas ruumi on edetabelis ka elektriautodele?

10. Lykan Fenyr Supersport

Kümnendal kohal asub 2013. aastast toodetud Lykan Fenyr Supersport. Harukordseks teeb selle auto, et see on toodetud Liibanonis ning praegusel hetkel on selle tootmine Dubais. Sõiduki tippkiiruseks on lausa 394 kilomeetrit tunnis ning nullist sajani jõuab see 2,7 sekundiga.

 

9. Saleen S7 Twin-Turbo

Saleen S7 Twin Turbo, mille tippkiiruseks on 399km/h, on ameeriklaste loodud ja käsitsi ehitatud superauto. Auto oli tootmisel aastatel 2005-2009. Fordi mootorit taltsutaval masinal on 1000 hobujõudu.

8. Tesla Roadster

Elektriautod on maailma üle võtmas ning nüüd on nad jõudnud oma kiirusega ka klassikaliste sportautode kõrvale. Tesla üks uusi projekte on Roadster, mille hullumeelsed numbrid nullist sajani 1,9 sekundiga ning tippkiirus 402km/h ajavad juba istudes pea pöörlema.

 

7. Koenigsegg Regera

Koenigsegg on tuntud oma hullumeelsete sportautode pärast ning Regera on selle järjekordne tõestus. Käesolevat mudelit toodeti 80 sõidukit ning soovi korral saad selle soetada 1,7 miljoni dollari eest. Tippkiiruseks on märgitud 410km/h.

6. SCC Ultimate Aero

aAastal 2007 kiireimaks seeriaautoks ristitud SSC Ultimate Aero tippkiiruseks on 418km/h. Autot toodeti aastatel 2006-2013 ning selle valmistajaks oli Shelby SuperCars.

5. Koenigsegg Agera R

7016659-car-koenigsegg-agera-rKoenigsegg Agera R oli tootmises aastatel 2011-2014 ning ainult 18 autot ehitati selle aja jooksul. Auto on olnud kuulsas filmis „Need For Speed“ ning lisaks ka „Need For Speed: Rivals“ video mängus. Auto tippkiiruseks on 420km/h.

4. Bugatti Veyron Super Sport

Bugatti_Veyron_16.4_–_Frontansicht_(1),_5._April_2012,_Düsseldorf

Sakslaste disainitud ning prantslaste ehitatud Bugatti Veyron oli kunagi kiireim superauto turul. Selle tippkiirus on 431km/h ning ta on nimetatud ka sajandi autoks. Bugatti Veyron Super Sporti rattaid veavad edasi 1200 hobujõudu ning seda autot nimetatakse endiselt kiireimaks tehaseautoks maailmas.

3. Hennessey Venom GT

Hennessey-Venom-GT-website-pic-2

Ameeriklaste disainitud Hennessey Venom GT tippkiiruseks on 435km/h. On tõestanud, et tegu on maailma parima kiirendusega auto, kuid tippkiirusel jääb meie tabelis see auto veel kolmele alla. Nüüd tuleb aga oodata selle järglast F5-te, mis väidetavalt raputab tänavaautode tippkiiruse maailma veelgi.

 

2. Bugatti Chiron

200 ainulaadset eksemplari Bugatti Veyroni edasiarendusest müüdi juba enne, kui sõiduk reaalsuses kokku pandi. Kokku tehti Chirone 500 ning hinnasildil krõbedad 2,2 miljonit eurot. Selle kõige eest saab omanik endale maksimaalselt 436km/h sõitva sportauto.

  1. Koenigsegg Agera RS 

Tabeli tippu kroonib aga jällegi Koenigsegg. 447km/h sõitva auto roolis istuda tundub ebareaalne, kuid pärast Koenigseggi järjekordset hullumeelsust pole see enam võimatu. Tegemist on varasema Koenigsegg Agera edasiarendusega.

Hakka oma autoga raha teenima


Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×