Laulu-ja tantsupeo nädalavahetus Tallinnas

Käes on laulu- ja tantsupeo nädal ning oodata on väga palju inimesi üle Eesti ja mujalt maailmast kaasa elama meie suurele rahvuspeole. Autolevi autopragis on pakkuda üle 2200 auto. Selleks, et natukene vähendada liikluses autosid, soovitame võtta mõni suurem sõiduk ning jagada seda oma sõpruskonna või pereliikmetega. Lisaks sellele anname ülevaate, mida teha ja kus mõnusasti süüa enne ja pärast suurt pidu!

1.Fotografiska Tallinn 

Juunikuus avati Tallinnas Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Fotografiska. Fotografiska Tallinna eesmärk on olla kohtumispaik, kus saavad kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis. Fotografiska Tallinn asub Telliskivi Loomelinnaku südames hoones, mida senini tunti Punase Maja nime all.

View this post on Instagram

В июне 2019 года на территории бывшей промышленной зоны, а ныне самого популярного креативного пространства эстонской столицы "Теллискиви", открывается филиал шведского музея фотографии Fotografiska Stockholm @fotografiska, ведущего свою историю с мая 2010 года и представившего за это время около 200 выставок мастеров с мировым именем, среди которых Хельмут Ньютон, Энни Лейбовиц, Дэвид Лашапель, Ирвинг Пенн, Сара Мун, Леннарт Нильссон, Элеонора Коппола, Ник Брандт и Андрес Серрано. В течение 2019 года филиалы стокгольмского Fotografiska также будут открыты в Лондоне и Нью-Йорке. И это действительно значимое событие в мире современного искусства. Помимо креативного выставочного пространства площадью 4000 квадратных метров, под крышей "Красного дома" появится ресторан, команду кухни которого возглавит хорошо известный в Эстонии шеф-повар Peeter Pihel @peeterpihel Концепция ресторана близка философии центра Fotografiska Tallinn – сочетание высококачественных местных продуктов и применение на практике актуальной в наши дни идеи Zero Waste, которую шеф Пеэтер Пихель активно продвигает последние несколько лет. При таком положении вещей заведение обещает стать еще одним местом гастрономической силы Таллина. Не менее ярким, чем отмеченный гидом White Guide Nordic и рекомендованный к посещению французским Michelin ресторан при стокгольмском музее фотографии. Проект Fotografiska Tallinn разработан эстонским архитектурным бюро Salto Arhitektuuribüroo. #mytallinn #VisitTallinn #VisitEstonia #tallinn #photo #estonia #eesti #modernart #архитектура #FotografiskaTallinn #architecture #фото #scandic #balticsea #design #fotografiska #eestitoit #baltic #nordiccuisine #kitchen #gastronomic #openkitchen #chefstable #таллин #эстония #peeterpihel #euromag ##tallinngram #vikingline #фотография

A post shared by Sergey Ivanov (@sergio_ivanoff) on

2. Telliskivi Loomelinnak nädalavehtuse kohtumispaik

Kui fotokunstist inspiratsioon ammutatud ja tühi kõht vajab ravi, siis pole vaja kaugele kõndida, sest loomelinnakus on kohvikuid ja restorane igale maitsele. Fotografiska kõrval asub Vaba Lava teatrimajas omanäoline söögi- ja kultuurinautimise koht Kärbes Kitchen&Bar, kus kohtuvad omavahel kunst, elav muusika ja maitsev Põhjala köök.

Tükike Prantsusmaad leiad restoranist Frenchy, mis  on pühendatud prantsuse veini- ja toidukultuurile.  Frenchy peakokk ja üks omanikke Alexandre Georges koostab menüü lähtuvalt toorainest, mille ta ise Prantsusmaalt toob – juustud, liha, delikatessid.

View this post on Instagram

Summer vibes at Frenchy 😎

A post shared by Frenchy Tallinn (@frenchy_tallinn) on

Kuumal suvepäeval jahutab Sind loomelinnakus eestimaine La Muu kohvik-laboratoorium! Vitriinis on üle 20 supererisordi jäätist, mida poest ei leia ning iga kuu lisandub veel 2-3 uut maitset!

 

3.Balti Jaama turg

Balti Jaama turg on kindlasti koht, mida peab külastama! Eriti kui oled suur tänavatoidu austaja on see koht Sinu jaoks. Siin leiad igal sammul midagi huvitavat – eri korrustel ja turutänavatel pakutakse kosutust mitte ainult kaasa, vaid ka kohapeal.

4. Lennusadam 

Paraku ei saa üle ega ümber Tallinnas muuseumi külastustest. Väike linn maailma mastaabis, kuid muuseumid on meil Euroopa ühed uhkemad ja ainulaadsemad. Põhja-Euroopa ühes uhkemas meremuuseumis on ehtne allveelaev Lembit, aurik-jäämurdja Suur Tõll ja palju muud avastamist!

5. Haven Kakumäe jahisadam

Tallinn on ikkagi merelinn ja siin pakub suurimat ilu ja kuumal suvepäeval ka jahutust meie 46-kilomeetrine rannajoon- kenad liivarannad, hubased mereäärsed elurajoonid, mitmed sadamad ja tsaariaegsed kaitserajatised.

 

2017. aasta avati uus ja modernne jahisadam Eestis Kakumäel. Mis teeb selle eriliseks? Haven Kakumäe jahisadama eesmärk on saada Baltikumi esimeseks 5 tärniga sadamaks, mis vastab kõrgetele Bluestar Marina sertifikaadi standarditele. Sooja suveilmaga tekib tõesti tunne nagu viibiks Monte-Carlo Hercule sadamas. Ehk pole veel nii uhkeid ja suuri jahte kui leidub Monacos, kuid palju puudu ei jää. Lisaks silmailule on Havenil pakkuda ka häid toiduelamusi. Hiljuti avas uksed restoran Puri.

Puri Chef’s Side restoranist on saamas üks Tallinna ihaldatumaid söögikohti. Meeliülendav toiduelamus, peensusteni sätitud detailid ning skandinaavialik disain.

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×