Kuhu minna lastega koolivaheajal?

Koolivaheaeg on kohe-kohe ukse taga. Mida põnevat lastega ette võtta, et vaheaeg ei mööduks pelgalt toas nutiseadme ekraani taga istudes? Erinevaid tegevusi ja kohti, mida lastega külastada, leidub üle Eesti hulgaliselt. Valisime välja 5 lemmikut. 

Elamusterohke kanuumatk Ahja jõel

Kanuumatk sobib aktiivse koolivaheaja veetmiseks hästi nii lastele kui täiskasvanutele. Üks tuntumaid ning kaunemaid jõgesid kanuutamiseks Eestis on Ahja jõgi. Sealsed liivakivipaljandid, kärestikud, ülevoolud ning koopad muudavad kanuumatka tõeliselt elamusterohkeks. Erinevate marsruutide seast leiab igaüks oma soovidele ja võimetele vastava, seega hätta jäämist karta ei tasu! Valida on võimalik 2 tunnistest matkadest 3 päevaste matkadeni välja.

https://www.instagram.com/p/BK5XIG6BnLw/?igshid=aeu2y11ugvtz

 

Lastega Alpakafarmi

Küllap oled isegi juhtunud nägema mõnd meeleolukat pilti alpakadest? Need vahvad tegelased oskavad tuju heaks teha nii lastel kui täiskasvanutel! Alpakafarmis on alpakasid võimalik näha eriti lähedalt, neid silitada ning lausa porgandiviiludega sööta. Lisaks alpakadele leiab farmist laamad, kääbuskitsed, minilambad, küülikud ja kanad. Kindlasti tasub külastada ka sealset talupoodi, kust leiab mitmeid pehmest ning ülimalt soojast alpakavillast valmistatud tooteid, näiteks kampsuneid, salle ja lõngasid. Alpakafarm asub Pärnu kesklinnast umbes 20 minutilise sõidu kaugusel, seega miks mitte sõita pärast Alpakafarmi külastust sööma ka mõnda hubasesesse Pärnu kohvikusse.

https://www.instagram.com/p/BzkybF-Bj_A/?igshid=il2mulcoe0ih

 

Ülikoolilinn Tartu

Kui sügisele omaste jahedate ilmadega tahaksid aega veeta pigem siseruumides kui väljas, tasub suund Tartu poole seada. Tartu on äärmiselt peresõbralik linn, mis pakub lastega ajaveetmiseks hulgaliselt erinevaid võimalusi. Populaarseimad kohad, mida lastega Tartus kindlasti külastada, on teaduskeskus AHHAA, Tagurpidi Maja ning Aura veekeskus. Tagurpidi Majast mõne sammu kaugusel paikneb ka Eesti Rahva Muuseum, mis pakub samuti omaette elamust!

https://www.instagram.com/p/BXwx94lgtoN/?igshid=1snqxectlwuwi

 

Mukri raba

Mukri raba on üks armsamaid rabasid Eestis, mis sobib suurepäraselt ka lastega läbimiseks. Rabasse viiva laudtee pikkus on umbes 2,5 km. Teed mööda matkates jõuad 18 meetri kõrguse vaatetornini, kust avaneb imeline vaade ümbritsevale loodusele. Raja ääres paikneb ka mitmeid peatuspaiku ja Mukri rabajärv, mis sobib suurepäraselt karastavaks supluseks. Lisaks kasvab rabamaastikul palju marju – mustikaid, jõhvikaid ja pohlasid.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Risto K. (@visuallife.by.risto) jakama julkaisu

 

 Emumäe maastikupark

Emumägi on Põhja-Eesti kõrgeim looduslik tipp, mille kõrgus merepinnast on 166,5 meetrit. Emumäe maastikupargis asub 21,5 meetrine puidust vaatetorn, mille tipust avaneb ilusa ilma korral maaliline vaade kahe-kolmekümne kilomeetri kaugusele. Eriti ilus on vaade just sügisesel ajal! Lisaks vaatetornile leiab Emumäe maastikupargist puukujude allee, kaks madalseiklusrada ning mitmeid matkaradasid, seega tegevust jagub kogu päevaks! Torni läheduses on ka mitmeid lõkkeplatse, kus hetkeks aeg maha võtta, vorste grillida ning tassitäit kuuma teed nautida.

https://www.instagram.com/p/Bv7ReVSlVZ0/?igshid=uz4o9uagul87

Kui vajad liiklemiseks autot, siis Autolevist leiad rentimiseks laia valiku eri hinnaga peresõbralikke autosid. Elamusterohket koolivaheaega!

Vaata autosid Sinu lähedal Hakka oma autoga raha teenima

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×