Kuidas valmistuda autoreisiks välismaale?

Sõidukite broneerimine sügiseseks koolivaheajaks juba käib, kuid rendiautoga välismaale seiklema minnes on mõningad asjad, millele peaksid tähelepanu pöörama.

rendiautoga välismaale

1. Autolevi otsingufilter

Autolevi keskkonnas on võimalik autoomanikul märkida sõiduki juurde, kas autoga on lubatud sõidud ka välisriikidesse. Selliseid sõidukeid on tegelikult palju ning kõige lihtsam viis nende leidmiseks on otsingumootori “lisad” sektsiooni alt teha linnuke viimase punkti juures “välismaale sõitmine”.

2. Teavita autoomanikku

Kindlasti ei tohiks sõita võõra sõidukiga välismaale ilma autoomaniku nõusolekuta. Selleks anna juba varakult broneerimise käigus autoomanikule teada oma reisist. Autoomanik peaks sellisel juhul kaasa andma ka lühikese inglise keeles kirjutatud volituse, et ei tekiks teel komplikatsioone õige omaniku tõestamisel. Lisaks uurige kindlasti, kas sõidukil on autoabi pakett ning kas see toimib ka välismaal.

3. Hooldatud ja korras sõiduk

Välismaale sõitude korral on ülimalt oluline, et rentijana oleksid teadlik sõiduki olukorrast. Selleks uuri sõiduki viimaseid hooldusi ning küsi auto eripärade kohta, et teel olles ei tekiks halbu üllatusi.

4. Mugavus

Pikkade sõitude puhul vaata, et sõiduk vastaks sinu vajadustele terve sõidu ajal. Suurtel kiirteedel sõites mõtle enda mugavuse ja ohutuse peale ning vali just nendele tingimustele vastav sõiduk. Kui pikkadel sõitudel on sinu kaaslaseks raadiosaated või muusika, siis mõtle ka sellele, millised autod pakuvad näiteks bluetooth-helisüsteemi ühendust.

5. Tunne oma teekonda

Mõtle oma teekond hoolikalt läbi. Proovi sõita rohkem tuntud ja asustatud teedel, kus vajadusel on võtta probleemide korral abikäsi. Lisaks uuri eelnevalt kohalikke teeolusid ning ole valmis erinevateks liiklusseadusteks võrreldes Eestiga. Näiteks Poola kiirteedel on keelatud talvel naastrehvide kasutamine ning selle eest võib saada kopsaka trahvi.

 

Loodetavasti kulgevad Sinu sõidud välismaal muredeta, olgu selleks siis tööreis või puhkus!

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×