Kuidas valida sobivad suverehvid?

Kuigi kohati on veel teed jäiselt libedad, võib tegelikult Eesti teedel sõita alates 1. märtsist juba suverehvidega. Autolevi poolt me seda veel ei soovita, kuid kui on vajadus soetada uued suverehvid, siis sellele peaks autoomanikuna varakult mõtlema hakata. Toome teieni kuus juhist, mida uute suverehvide ostmisel kindlasti peaks tegema ja jälgima.

 

  1. Õige suurus

Suverehve ostes või tellides tee kindlaks rehvide sobivus. Pööra tähelepanu rehvil ja sõiduki andmetes olevatele numbritele, et need oleksid sobivad just Sinu sõidukile. Oletame, et sõiduki andmetes ning rehvidel kirjas 205/55 R16.

  • 205 tähistab rehvi laiust millimeetrites.
  • 55 tähistab protsentuaalselt rehvi kõrguse suhet rehvi laiusega.
  • R16 näitab, et tegemist on radiaalrehviga, mis sobib 16-tollisele veljele.
  1. Haardumise kategooria

Rehvidele on määratud ka pidurdusteekonna hinne märja teekatte korral. See on oluline ohutuse punkt, mida ei tasu eirata. Näiteks A- ja C-kategooria rehvi pidurdusteekonna vahe on 80 km/h liikuva auto puhul vähemalt 7 meetrit, mis võib määravaks olla õnnetuse ärahoidmisel nii linnateedel kui ka maanteel.

  1. Rehvi müratase

Kuna rehvid ja nende mustrid on erinevad, siis erineb ka nende müratase. Paljudes veebipoodides rehve vaadates on märgitud rehvi kõrvale detsibellidena rehvide müratase. Kui oled vaiksema sõidu armastaja, siis see on punkt, mida peaksid järgmisi rehve ostes kindlasti jälgima.

  1. Võrdle hindu

Soodsaimad rehvid ei ole kvaliteedilt alati parimad, kuid tihti võid saada kõrgema kategooria ja kvaliteediga rehvid palju soodsama hinnaga. Selleks tee pärast rehvide valimist kindlasti turu-uuring, et välja selgitada erinevate veebipoodide hinnad samadele rehvidele. Vajadusel mine rehvipoodi, et tutvuda oma valikuga ka kohapeal.

  1. Tee eeltööd

Igal aastal avaldatakse mitmeid uuringuid ja teste erinevate suverehvide kohta. Enne ostmist tutvu kindlasti oma ala ekspertide arvamuste ja hinnangutega, et tunneksid ennast igas sõiduolukorras turvaliselt ning ei peaks muretsema võimaliku rehvivea pärast. Lisaks analüüsi ka oma eelmisi suverehve, kas need olid sinu sõidustiiliga sobivad ning töökindlad, et võimaluse korral uute sama mudeli rehvidega jätkata.

  1. Ökonoomsus

Õigesti valitud rehvid võivad mõjutada peale auto sõiduomaduste veel ka märgatavalt kütusekulu. Näiteks A-kategooria veeretakistusega rehvidega on kütusekulu 100 kilomeetri kohta pool liitrit väiksem, kui E-kategooria rehvid. See tähendab, et mõne hooajaga on võimalik säästa mitme uue rehvi maksumus.

 

Kokkuvõtteks tuletame meelde, et ohutus ja töökindlus on rehvide valimise puhul esmatähtsad ning hind ei tohiks olla rehivde valimisel esmatähtis. Tehke oma sõidustiilile ja -eelistustele sobiv valik ning ohutut liiklemist!

 

Hakka oma autoga raha teenima

Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×