Kuidas hoida oma auto suvepäeval jahedana?

Suvesoojad on käes ning tihti on juba hommikul ebameeldiv istuda palavasse ja sauna meenutavasse autosse. Anname mõned soovitused, kuidas ennetada ebamugavust ning hoida oma auto jahedana juba enne konditsioneeri sisselülitamist või selle puudumise korral ka sõidu ajal.

Kontrolli oma kliimaseadet

Tänapäeval on pea kõikidel sõidukitel olemas kliimaseade, kuid seda peab samuti hooldama ja jälgima nagu ka ülejäänud sõidukit. Seega enne suve algust lase kindlasti kliimaseade täita ja kontrollida, et vältida pikkadel sõitudel selle rikkeid, kuna see on parim lahendus kuuma vastu.

Pargi varjus või garaažis

Kõige lihtsam viis, kuidas hoida oma auto temperatuuri madalana on jätta ta suvepäeval varju või võimaluse korral garaaži. Isegi pikem jalutuskäik sihtkohta on seda väärt, et tulla tagasi üle kümne kraadi jahedamasse autosse.

Kata oma rool ja istmed

Paljud nahkistmetega sõidukiomanikud kindlasti teavad seda tunnet kuumal päeval, kuidas autosse istudes kõrvetavad istmed vaat et läbi riiete sind. Selleks võid autost pikemalt lahkudes panna oma roolile ning istmele tavalise rätiku, mis kaitseb neid otsese päikesevalguse eest ning ei lase neil üle kuumeneda.

Kasuta aknakatteid

Olgu nendeks siis vanamoodsad autokardinad või hoopiski vastu peegeldavad ja läikivad hõbedased aknakatted – kõik need takistavad ning peegeldavad otsese päikesevalguse autost eemale ning aitavad autot jahutada. Pane katted vajadusel vaid päikese suunas ning naudi jahedamat sõitu.

Kliimaseadme puudumine – pole probleemi

Kui sõidad vanema sõidukiga, millel puudub kliimaseade või kliimaseade on rikkis, saad osta endale kas päikesepatareiga või USB-ga töötava puhuri autosse, mis küll ei tee olemist jahedamaks, kuid liigutab õhku piisavalt mõnusama teekonna jaoks. Lisaks ava võimalusel aken, et ka selle abil õhk ringi käiks.

Ava uksed enne sõitu

Kui kiiret ei ole, ava enne autosse istumist mõneks minutiks uksed, et lasta soe õhk välja ning tuulutada autot. Jahedam efekt on kohene, et alustada oma sõitu juba maha jahtunud autost.

Lisaks tuletame meelde, et kindlasti ei tohi jätta lapsi ning lemmikloomi kuuma autosse, sest õnnetused on kerged juhtuma ning auto sisetemperatuur tõuseb suvel meeletu kiirusega. Lisaks pane oma hinnalised ja isiklikud esemed otsese päikesevalguse eest ära, et vältida nende ülekuumenemist ja rikkeid. Head teed!

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×