Kuidas autoga säästlikult sõita?

Toome Sinuni kuus lihtsat soovitust, mis aitavad  säästlikult sõita. Ei midagi üle jõu käivat. Järgmine kord tanklasse sõites on Sul nägu aga kindlasti rõõmsam, sest kütust on tunduvalt vähem kulunud.

Foto autor: Erik Mclean

1. Jälgi, et su rehvid ei ole tühjad

On tehtud kindlaks, et rehvirõhk väheneb keskmiselt kahe kuuga kuni 0,2 baari. Näiteks kui 2,5-baariselt tasemelt langeb rõhk 1,7-le, siis kütusekulu kasvab kuni 10%. Lisaks muutub tühjade rehvidega auto juhitavus halvemaks ja need tekitavad rohkem müra. Rehvirõhku tasuks kontrollida korra kuus ning lihtsaim moodus seda teha on tanklas, kus asub digitaalne manomeeter, mis on täpne ja töökindel.

2. Kruusateel sõitmine suurendab kütusekulu

Ning seda isegi kuni kolmandiku võrra. Lisaks kuluvad auto liikuvad osad kiiremini, sest kruusateedel ringlev tolm jõuab kõikjale. Autot tuleb loomulikult pärast tolmustel teedel sõitmist tihedamalt pesta, mis jällegi kulutab ressurssi.

3. Rohkem raskust, suurem kulu

Pane tähele, et auto pagasiga ülekoormamine võtab rohkelt kütust. Vaata pagasiruum üle ning võta ebavajalikud asjad sealt välja.

4. Reisi mitmekesi

Koos sõpradega ühe autoga sõitmine säästab nii kütust kui ka hoiab kokku mitme sõiduki hoolduskulude pealt.

5. Sõida sujuvalt ja väldi äkilist pidurdamist

Säästlikud sõiduvõtted aitavad kokku hoida kuni veerandi kütusekuludest. Esiteks pidurda pigem gaasipedaali kontrollides – võta aeglustamiseks jalg gaasipedaalilt juba varakult maha, kui näed, et kaugemal on tekkimas takistus. Ole oma gaasipedaaliga hell ja ära kiirenda maksimaalselt kui selleks pole põhjust. Teine oluline nipp on pidurdamine käikude abil, ehk aeglustamiseks vaheta käik madalamaks. Kui valida madalam käik, lasta sidur üles ja gaasi samal ajal mitte vajutada, siis on sellel momendil kütusekulu null. Kui käitutakse nagu tavaliselt, sidurit alla vajutades ja kiirust vähendades piduri abil, siis kulub kütust mootori tühikäigul hoidmiseks.

6. Planeeri oma sõite

Mõtle ette ning jälgi, mis toimub järgmisel ristmikul. Väldi ummikuid, teeremonte ja tipptunde. Võõrasse kohta sõites tee endale marsruut korralikult selgeks. Selleks abiks on GPSi kasutamine. Kui peatud rohkem kui 20 sekundiks, siis jäta mootor seisma. Seistes võid kolme minuti jooksul ära raisata kütuse, mis kulub kilomeetri läbimiseks.

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×