Viis ideed eriti lahedaks sõbrapäevaks

Kuidas teha sõbrapäev endale ja kaaslasele meeldejäävaks, kui ideed on juba otsas? Toome Sinuni viis lahedat ideed, kuidas ilma suurema ettevalmistuseta veeta üks tõeliselt mõnus sõbrapäev.

ideed sõbrapäevaks autolevi

Terve päev värskes õhus

Tõsiselt ka! Praegune lumetu aeg on jätnud võimaluse külastada enamikke Eesti matka- ning õpperadu ilma erilise matkavarustuseta. Matkaradade eeliseks on enamasti kõigile sobilik distants, laudteed, mitmed vaatetornid, puhkealad, kus on võimalik keha kinnitada ning lõket teha, ning äkki isegi mõnda sõbralikku metsloomagi näha. Pakume sõbrapäevaks välja kolm marsruuti:

1. Põhja-Eesti inimestele soovitame alustada päeva Jussi loodusrajaga, kus paikneb kokku 6 järve ning mis on üks kõige ilusamaid jalgsiradu Eestis. Matkarajal on mitu erinevat lõkke- ja puhkekohta, kus on isegi küttepuud olemas. Võta kaasa termosega kakao, grilltikud, vahukommid ja muud meelepärast ning üllata oma kallimat või sõpru tõeliselt armsa suupistega looduses. Kui olete kauni Jussi matkaraja läbinud, sõitke edasi mõnusale sõbrapäeva õhtusöögile mõnes ümberkaudses mõisas, näiteks Sagadi või Vihula mõisa restoranis.

2. Lõuna-Eestist alustades soovitame esimesena ette võtta Alam-Pedja looduskaitsealal asuv Selli-Sillaotsa rada. Rada ise on imeilus ja pakub võimalust ronida Suuretüki vaatetorni, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale. Vaatetorni jalamil saab mõnusa pirukaampsu ja kakaoga keha kinnitada.  Kui soovid lühemat päeva õues, siis teine võimalus on külastada Elistvere loomapargi asukaid, kes on kõigile vaatamiseks ja tutvumiseks ka talvel. Näed seal erinevaid Eesti metsades elavaid loomi neile võimalikult omases keskkonnas – rebane, pruunkaru, ilves, põhjapõder, halljänes ja paljud teised.

3. Pärnumaal elavatele soovitame soojalt Tolkuse raba, mis pakub selle aasta talvega hoopis teistsugust pilti kui tavaliselt. Rada on otsast lõpuni mööda laudteed läbitav, kuid kui oled enne Tolkusel käinud, siis sellist suurvett pole sa veebruaris seal ilmselt enne silmanud. Tolkuse raba on kui üks suur muinasjutu maa, seal leidub mitmeid erinevaid põnevaid taimi ja linde, rada ääristavad selgitustahvlid ja saad ronida vaatetorni, kust näed kogu raba nagu peo peal. Pärast rabas käiku minge meie poolt kokkupandud Pärnu restoranituurile, mille kohta saad lugeda siin samas postituses allpool.

autolevi sõbrapäev ideed

Sõbrapäeval talverõõme nautima

Kuigi talv on taeva jäänud ja lund ei paista kusagil, siis see ei tähenda, et pead suu puhtaks pühkima kõikidest talvistest rõõmudest. Otsi keldrist enda uisud välja või laenuta need ja veeda sõbrapäeval romantiliselt aega uisuringis! Tallinnas ei saa üle ega ümber Harju tänava uisuringist, kus uisutades saad nautida vaateid vanalinnale ja pärast külmetavaid varbaid minna soojendama mõnesse hubasesse kohvikusse ümbruskonnas.

Tartus ei ole küll väljas asuvad uisuplatsid avatud, kuid Lõunakeskuse jää ootab uisutajaid aastaringselt – olgu sa suur või väike, noor või vana. Pärast uisutamist võtke üks mõnus fish & chips Pääste Willy toidukohas ning päeva lõpetuseks seadke sammud Lõunakeskuse Apollo kinno. Mida kinos vaatama minna? Eks ikka uut Eesti filmi “Talve” Oskar Lutsu armastatud raamatu ainetel. Koos naerda saate kindlasti!

Tähtis ei ole mitte sihtpunkt

Asjade asemel on vahel palju toredam kingitus elamus! Tee sel sõbrapäeval oma kallima jaoks elamuseks mitte ainult sihtkoht, vaid ka teekond ise! Rendi sõbrapäevaks Autolevist lahe hobiauto ja vaata ise, mis näo ta teeb, kui talle sellega järele lähed, et teda päevaks loodust nautima või õhtusöögile viia. Sinu valik, kas selleks on sportlik Lexus, brittide trendiauto Mini Cooper või mõni muu iludus – valikut jagub.

Sõbrapäevaks saad rentida Autolevist endale meelepärase auto eriti soodsalt! Selleks kasuta sooduskoodi “VALENTINIP2EV” ning rendi auto 20% soodsamalt! Miinimum tehinguhind on 50 €. Sooduskood kehtib broneerimiseks kuni 14. veebruarini (k.a.).

sõbrapäev

Ära piirdu ühe õhtusöögiga

Üllata oma kaaslast kureeritud restoranituuriga! Selle asemel, et süüa õhtusöök ühes restoranis, proovi sel korral hoopis igaks toidukäiguks erinevat kohta – koged veel rohkem ägedaid maitseid ja õhtu möödub tavapärasest rütmist teistmoodi! Võta esimeses kohas snäkk ja drink, teises kohas pearoog ning viimases kohas magustoit. Panime Sinu jaoks kokku kolm võimalikku restoranituuri Tallinnas, Tartus ja Pärnus:

1. Tallinnas alusta snäki ja dringiga Fotografiska katuserestoranis Telliskivis. Valige menüüst jagamiseks endale meelepärased suupisted ja kõrvale Fotografiska suurepärased kokteilid. Hea võimalus lobiseda ja nautida kaunis linnavaadet. Edasi seadke sammud One Sixty BBQ restorani Telliskivi loomelinnaku külje all. Siit saab nii burgerit kui ribisid, aga ka salatit. Kui pearoog söödud, on käes magustoidu ja veini aeg. Jalutage viie minuti kaugusel asuvasse veinibaar Plan B, kus laske õhtu lõpetuseks baari omanikul endale veine soovitada ja magustoiduks soovitame tellida suus sulavat šokolaadilaavakooki.

2. Tartu restoranituuri esimeseks sihtkohaks vali Meat Market, kust tellige endale kumbki üks äge kokteil nende küllaltki korraliku pikkusega kokteilimenüüst ning kõrvale valige mõnusad suupisted. Kui Meat Marketis meeleolu loodud, võtke suund restorani Joyce, mille kohta oleme kuulnud ainult kiidusõnu ja ühineme kiitusega isegi. Sööge seal pearooga, nautige koosolemist ja säästke veidi ruumi ka magustoidu jaoks. Seejärel jalutage läbi kaunites tuledes raekoja platsi ja astuge sisse restorani Umb Roht, kus nautige juustuvalikut ja veini. Sellise ilusa eluga võib lausa ära harjuda!

3. Pärnus võta oma kallim käevangu ning vii ta kõigepealt Vehverments bari, kus võtke endale selle koha spetsialiteet tapase ehk suupistevalik jagamiseks ning tõstke klaasi teineteise terviseks. Seejärel minge sööge maitsvalt õhtust restoranis Pastoraat, mis pakub põnevaid elamusi igale maitsele hubases atmosfääris. Lõpetage õhtu Kuninga tänava teises otsas Mon Ami restoranis kaminatule valgel veiniklaasi ja koogiampsuga – seal on tõesti väga head koogid!

Kokka koos kallimaga

Kuid ära kokka kodus nagu alati! Sõbrapäev on hea võimalus õppida midagi uut, veeta koos toredasti aega ja selle kõige suures ei tohiks ka kõht tühjaks jääda. Tallinnas asuv Toiduakadeemia pakub huvitavaid kursuseid, kus saad ise paljud asjad otsast lõpuni ise kokata professionaalse koka pilgu all ning hiljem ka kohapeal oma tulemust mitmekäigulise söömaaja kujul koos kallimaga nautida. Näiteks 18. veebruaril toimub Toiduakadeemias legendaarse koka Ants Uustalu käe all läbi viidav kursus! Lisainformatsiooni leiad SIIT.

autolevi ideed sõbrapäevaks

Soovime kõigile toredat sõbrapäeva planeerimist! Kui plaanid autot rentida, siis kasuta kindlasti SOODUSKOODI “VALENTINIP2EV” ning rendi auto lausa 20% soodsamalt! Miinimum tehinguhind on 50 €. Sooduskood kehtib broneerimiseks kuni 14. veebruarini (k.a.).

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

 

 

 

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×