Hiiumaa on suurepärane paik nii aktiivseks kui ka rahulikuks puhkuseks

Hiiumaa on hea valik nii rahulikumaks, kui ka aktiivsemaks suvepuhkuseks. Kui nädalavahetuse plaanid veel tegemata ning hing on ihkamas linnakärast eemale saamist, siis Autolevi tiim soovitab tuleva nädalavahetuse veeta looduskaunil saarel- Hiiumaal. Hiiumaa on ideaalne sihtkoht matkamiseks, avastamiseks purjeretkel või lihtsalt rahulikuks puhkuseks. 

Hiiu Folk 18.07-21.07

Alusta nädalavahetust Eesti ühe oluliseima rahvamuusikaüritusega – Hiiu Folgiga. Seda koguperefestivali on kutsutud koguni Eestimaa folkide innovaatoriks. See aasta toimub see äge tegevusi täis koguperefestival Hiiumaal juba 14 korda. Festivali korraldajad on kokku pannud väga rikkaliku lisaprogrammi, millega lubavad, et külastajatel vaba aega ei jäägi. Programmiga saad lähemalt tutvuda siit. Kindlasti tasuks osavõtta Hiiu Folgi kaubamärgiks kujunenud loodusretkedest.

Kajakiga laidusid avastamas

Kahepäevane kajakimatk on kindlasti seiklus, mida tasuks ettevõtta. Hiiumaa laidusid arvatakse kajakimatkadeks  Baltimaade parimaks. Kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga laiud asuvad üksteisest parajal kajakisõidu kaugusel. Laidude vaheline meri on madal, soe ja aerutamine tuulte ning lainete eest kaitstud.

Kui satute kajakiga Kõrgelaiule, siis tasuks üles otsida ka kunagine Kõrgelaiu kõrts, millest alles ainult jupike kõrtsimüüri. Kunagine parun Ungern-Sternberg lasi ehitada konkureeriva kõrtsi Hanikatsi kõrtsile.

Kalana puhkeküla

Kalana asub Kõpu poolsaare läänetipus. Kalana puhkeküla on ideaalne paik peredele ja väiksematele sõpruskondadele, kes hindavad privaatsust, aktiivset tegevust ning puhkust looduses. Kalana rannas korraldatakse suviti muusikafestivali Kanala Saund, mis paneb terve ranna elama. Muidu on Kalanas väga mõnus ja rahulik puhata sealse puutumata loodus vahel.

Puhkeküla pakub oma külalistele aktiivset tegevust nii maal kui merel.
Suveperioodil toimuvad Kalana sadamas kontserdid, teatrietendused, tantsuõhtud.

Kõpu tuletorn

Hiiumaal ei saa me üle ega ümber majakatest. Kõpu on üks maailma kolmest vanimast (pea 500 aastane) katkematult töötanud majakast. Vaid veidi pingutamist järskudel trepiastmetel ning peagi avaneb ülevalt lummav vaade imelisele ümbrusele. Kui  tagasi maapeale laskud, on torni jalamil mõnus ja hubane kohvik ning käsitöömaja, mille sõbralik pere ootab lahkesti keha kinnitama.

Ungru resto 

Kui veel mõni aasta tagasi polnud põhjust rääkida Hiiumaast kui toidusaarest, siis tänaseks päevaks on olukord muutunud ja häid toidukohti nagu Ungru leidub ka sellelt pisikeselt saarelt.

Ungru resto ja külalistemaja on Trip Advisori hinnagul loetud Hiiumaa parimaks toidukohaks. Tegemist on Hiiumaa mereäärse restoraniga, mis asub saare põhjakaldal. Restoran lubab pakkuda Hiiumaa traditsioonilisi maitseid ja tooraineid modernse köögi võtetega. Selleks, et selle koha headuses veenduda, tuleb ikka ise järele proovida!

 

Mihkli talumuuseum

Malvaste külas asuv Mihkli talumuuseum on üks viiest Hiiumaa muuseumi filiaalidest. See unikaalne 19.sajandi talukompleks on kohaliku ehitustraditsiooni ehe näide.

Külasta unikaalset suitsusauna või korralda mõnus piknik metsas – see on vaid väike osa kõikidest lisavõimalustest, mida pakub teile Mihkli talumuuseum.

Rannad

Sooja suveilmaga pole midagi paremat kui mõnuleda rannaliival. Hiiumaa hästiliigendatud rannajoon on üle 300 kilomeetri pikk ja pakub puhkamiseks palju võimalusi igale külastajale.  Päevitamiseks ja supluseks paremini sobivad liivarannad asetsevad enamasti saare põhjaküljel.

View this post on Instagram

#hiiumaa #visitestonia #ristnarand

A post shared by Juss Ristna (@jussis55) on

Eriti tähelepanuväärne on Ristna neeme lõunaküljel asuv järsukaldeline rand, kus pind on kaetud jämedakoelise liivaga ning meri läheb sügavaks vaid mõne sammu kaugusel veepiirist.

Kui vajad Hiiumaale sõitmiseks ja ringisõitmiseks autot, siis Autolevis on võimalik rentida eri suuruse ning hinnaga sõidukeid just sulle sobivas asukohas.

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×