Mida teha ja kuhu minna Hiiumaal?

Hiiumaa on suurepärane valik nii matkamiseks, purjeretkeks kui rannamõnudeks! Kui hing ihkab linnakärast eemale saada, siis võta suund looduskaunile Hiiumaale – tegevust jagub saarel kuhjaga. Lisaks on Hiiumaal ju teadupärast igal suvel suurepärane ilm! 

Kõpu tuletorn

Hiiumaa on tuntud Eesti kuulsaimate majakate poolest. Kõpu tuletorn on üks maailma kolmest vanimast (pea 500-aastane) katkematult töötanud majakast. Vaid veidi pingutamist järskudel trepiastmetel ning peagi avaneb ülevalt lummav vaade imelisele ümbrusele. Kui tagasi maapeale laskud, on torni jalamil hubane kohvik ning käsitöömaja, mille sõbralik pere ootab lahkesti keha kinnitama.

Sääretirp

Sääreitrp on koht, kuhu tasub Hiiumaale sõites kindlasti minna. Tegu on umbes 2 kilomeetri pikkuse kiviklibuse merre lookleva maaninaga, mida mööda on võimalik jalutada ja imelist vaadet nautida. Sääretirpi peetakse Hiiumaa kauneimaks paigaks ning seda muidugi põhjusega.

Hiiumaa Eiffel

Hiiumaa Eiffel on Prantsusmaal asuva Eiffeli torni puidust koopia, mille ehitas kohalik külamees Jaan Alliksoo oma koduõuele.Torn valmis 2007. aastal ja on 31,4 meetrit kõrge ehk 1/10 Prantsusmaa Eiffeli torni kõrgusest. Torni ümbritsevad erinevad puunikerdised, kiiged ja veskid, kus lapsed saavad mängida. Kõik need atrkatsioonid on samuti peremehe enda kätetöö.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Harri Kaert (@harrikaert) jakama julkaisu

Kajakiga laidusid avastama

Kajakimatk on seiklus, mida tasub ette võtta! Hiiumaa laidusid peetakse kajakimatkadeks  Baltimaade parimaks. Kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga laiud asuvad üksteisest paraja kajakisõidu kaugusel. Laidude vaheline meri on madal, soe ja aerutamine tuulte ning lainete eest kaitstud.

Kui satute kajakiga Kõrgelaiule, siis tasuks üles otsida ka kunagine Kõrgelaiu kõrts, millest on alles ainult jupike kõrtsimüüri. Parun Ungern-Sternbergi soov oli kõrtsi ehitades konkureerida Hanikatsi kõrtsiga lähedal aseval samanimelisel laiul.

Kalana puhkeküla

Kalana asub Kõpu poolsaare läänetipus. Kalana puhkeküla on ideaalne paik peredele ja väiksematele sõpruskondadele, kes hindavad privaatsust, aktiivset tegevust ning puhkust looduses. Kalana teeb mõnusaks sealne puutumata loodus ja privaatsus. Puhkeküla pakub oma külalistele tegevust nii maal kui merel.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Maret Soom (@maretsoom) jakama julkaisu

Ungru resto 

Kui veel mõni aasta tagasi polnud palju põhjust rääkida Hiiumaast kui gurmeesaarest, siis tänaseks päevaks on olukord kardinaalselt muutunud ja häid toidukohti nagu Ungru resto leidub ka sellel saarel.

Ungru resto ja külalistemaja on loetakse Hiiumaa üheks parimaks toidukohaks. Tegemist on mereäärse restoraniga, mis asub saare põhjakaldal. Restoran pakub Hiiumaa traditsioonilisi maitseid ja tooraineid modernse köögi võtetega. Selleks, et selle koha headuses veenduda, tuleb ikka ise järele proovida!

Mihkli talumuuseum

Malvaste külas asuv Mihkli talumuuseum on üks viiest Hiiumaa muuseumi sõsaratest. See unikaalne 19. sajandi talukompleks on kohaliku ehitustraditsiooni ehe näide. Külasta unikaalset suitsusauna või korralda mõnus piknik metsas – see on vaid väike osa kõikidest lisavõimalustest, mida pakub Mihkli talumuuseum.

Hiiumaa rannad

Sooja suveilmaga pole midagi paremat kui mõnuleda rannaliival. Hiiumaa hästiliigendatud rannajoon on üle 300 km pikk ja pakub puhkamiseks palju võimalusi igale külastajale.  Päevitamiseks ja supluseks paremini sobivad liivarannad asetsevad enamasti saare põhjaküljel.

Eriti tähelepanuväärne on Ristna neeme lõunaküljel asuv järsukaldeline rand, kus pind on kaetud jämedakoelise liivaga ning meri läheb sügavaks vaid mõne sammu kaugusel veepiirist.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Trevor Kullerkupp (@trevk_) jakama julkaisu

Kui vajad Hiiumaale sõitmiseks autot, siis Autolevist on võimalik rentida eri suuruse ning hinnaga sõidukeid just sulle sobivas asukohas. Mõnusat suve!

Vaata autosid enda lähedal Hakka oma autoga raha teenima

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

×