Mida teha ja kuhu minna Hiiumaal?

Hiiumaa on hea valik nii matkamiseks, purjeretkeks kui rannamõnudeks! Kui hing ihkab linnakärast eemale saada, siis Autolevi tiim soovitab võtta suund looduskaunile Hiiumaale. Hiiumaal on ju teadupärast ka igal suvel suurepärane ilm! 

Kajakiga laidusid avastama

Kahepäevane kajakimatk on seiklus, mida tasub ette võtta! Hiiumaa laidusid arvatakse kajakimatkadeks  Baltimaade parimaks. Kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga laiud asuvad üksteisest parajal kajakisõidu kaugusel. Laidude vaheline meri on madal, soe ja aerutamine tuulte ning lainete eest kaitstud.

Kui satute kajakiga Kõrgelaiule, siis tasuks üles otsida ka kunagine Kõrgelaiu kõrts, millest on alles ainult jupike kõrtsimüüri. Parun Ungern-Sternbergi soov oli kõrtsi ehitades konkureerida Hanikatsi kõrtsiga lähedal aseval samanimelisel laiul.

Kalana puhkeküla

Kalana asub Kõpu poolsaare läänetipus. Kalana puhkeküla on ideaalne paik peredele ja väiksematele sõpruskondadele, kes hindavad privaatsust, aktiivset tegevust ning puhkust looduses. Kalana teeb mõnusaks sealne puutumata loodus ja puhkeküla pakub oma külalistele tegevust nii maal kui merel.

Kõpu tuletorn

Hiiumaal ei saa üle ega ümber majakatest. Kõpu on üks maailma kolmest vanimast (pea 500-aastane) katkematult töötanud majakast. Vaid veidi pingutamist järskudel trepiastmetel ning peagi avaneb ülevalt lummav vaade imelisele ümbrusele. Kui  tagasi maapeale laskud, on torni jalamil hubane kohvik ning käsitöömaja, mille sõbralik pere ootab lahkesti keha kinnitama.

Ungru resto 

Kui veel mõni aasta tagasi polnud palju põhjust rääkida Hiiumaast kui gurmeesaarest, siis tänaseks päevaks on olukord kardinaalselt muutunud ja häid toidukohti nagu Ungru resto leidub ka sellel saarel.

Ungru resto ja külalistemaja on loetakse Hiiumaa üheks parimaks toidukohaks. Tegemist on mereäärse restoraniga, mis asub saare põhjakaldal. Restoran pakub Hiiumaa traditsioonilisi maitseid ja tooraineid modernse köögi võtetega. Selleks, et selle koha headuses veenduda, tuleb ikka ise järele proovida!

Mihkli talumuuseum

Malvaste külas asuv Mihkli talumuuseum on üks viiest Hiiumaa muuseumi sõsaratest. See unikaalne 19. sajandi talukompleks on kohaliku ehitustraditsiooni ehe näide. Külasta unikaalset suitsusauna või korralda mõnus piknik metsas – see on vaid väike osa kõikidest lisavõimalustest, mida pakub Mihkli talumuuseum.

Hiiumaa rannad

Sooja suveilmaga pole midagi paremat kui mõnuleda rannaliival. Hiiumaa hästiliigendatud rannajoon on üle 300 km pikk ja pakub puhkamiseks palju võimalusi igale külastajale.  Päevitamiseks ja supluseks paremini sobivad liivarannad asetsevad enamasti saare põhjaküljel.

Eriti tähelepanuväärne on Ristna neeme lõunaküljel asuv järsukaldeline rand, kus pind on kaetud jämedakoelise liivaga ning meri läheb sügavaks vaid mõne sammu kaugusel veepiirist.

View this post on Instagram

#hiiumaa #visitestonia #ristnarand

A post shared by Juss Ristna (@jussis55) on

Kui vajad Hiiumaale sõitmiseks autot, siis Autolevist on võimalik rentida eri suuruse ning hinnaga sõidukeid just sulle sobivas asukohas. Mõnusat suve!

Vaata autosid enda lähedal Hakka oma autoga raha teenima

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×