Halloween Eestis: 5 müstilist kohta, mida külastada

Halloween on peagi kohal! Miks mitte võtta kostüümipeo asemel ette hoopis väljasõit mõnda salapärasesse ning müstilisse paika. Järgnevalt tutvustame lähemalt viit kõhedust tekitavat paika Eestis, mida Halloweeni ajal külastada tasub.

Müstiline Kaiu raba 

Kaiu ehk Kolgu raba on Raplamaal Mahtra looduskaitsealal asuv raba, mida on aastakümneid seostatud erinevate UFO-juhtumite ning aja seismajäämisega. Väidetavalt on Kaiu raba ufode maandumispaigaks ja baasiks – nähtud on seal nii müstilisi lendavaid objekte kui ka kummalisi valgusnähtusi. Samuti on levinud jutud kummaliste liikuvate kogude kohta, millest tuntuim on küürus vanamees, keda on nähtud korduvalt erinevatel metsaradadel, kuid kes alati salapäraselt ära haihtub. Kaiu raba peetakse ka aegruumi portaaliks, kus inimene võib ajataju kaotada ning eksida. Ka inimesed, kes enda sõnul ufodesse ja igasugu muusse müstikasse ei usu, on arvamusel, et tegu ei ole tavapärase rabaga ning rabas ringi liikudes on pidevalt tunne, et keegi jälgib sind. 

Tervendav Kirna mõis

Kirna mõis koos ümbritseva pargiga on tuntud nii Eestis kui mujal maailmas. Tegemist on loodusravi kohaga, kus inimesed käivad abi otsimas erinevatele tervisehädadele. Nimelt asuvad mõisa maa-alal tugeva energeetikaga raviväljad, millel on tervendav toime. Taolisi kohti on maailmas kokku vaid 5. Mõisapargis käiakse energia kogumiseks nii jalutamas kui ka pinkidel istumas – igal pargis leiduval pingil olevat erinev mõju ning öeldakse, et intuitsioon juhatab inimese just talle õigele pingile. Lugusid tervenemistest on aastatega kogunenud hulgaliselt.

Vanasti asus Kirna mõisa kohal Taani-Saksa ordu klooster, mistõttu võib Kirnas näha ja tunda ka pidevalt mungaviirastusi. Väidetakse aga, et vastupidiselt hirmule tekitavad kummitusmungad Kirnas hoopiski turvatunnet. Eriti suur tõenäosus kummitusmunkasid näha või tunda on blondide juustega naistel, sest nemad olla munkadele kõige rohkem meeltmööda.

Ida-Virumaa kummituslinn Viivikonna

Eesti kuulsaimaks kummituslinnaks on saanud Ida-Virumaal paiknev Viivikonna. Tegemist on kunagise kaevanduslinnaga, mille ehitasid saksa sõjavangid ning kus elas tippajal üle 9000 inimese. Nüüdseks on linna alles jäänud vaid hulgaliselt mahajäetud hooneid ning umbes 90 püsielanikku.

Mahajäetud paikades seigelda armastavatel tasub Viivikonna kindlasti endale sihiks seada, sest avastamist on seal palju. Kel vähegi julgust jagub ning kes oma adrenaliini lakke tahavad ajada, siis tasub kummituslinna külastada eelkõige just õhtuhämaruses. Narva asub Viivikonnast kõigest 29-minutilise autosõidu, seega miks mitte külastada samal reisil ka Narvat ning vaadata üle sealsed vaatamisväärsused.

Suuremõisa loss

Hiiumaal, Pühalepa kihelkonnas asuv Suuremõisa loss on äärmiselt põneva ning rikkaliku ajalooga. Mõis on kuulsaks saanud sealsete kummaliste juhtumite poolest – kuuldud on nii samme kui ka mööbli nihutamise helisid ning nähtud on seal mitmeid seletamatuid kujusid ja varje. Praegusel ajal asub mõisas ametikool, mille õpilased ja õpetajad on samuti täheldanud mitmeid üleloomulikke nähtusi. Suuremõisa lossis on mõisa ajalugu tutvustav muuseumituba, suveniiripood ja kohvik. Lossi ümbritseb kaunis ning liigirohke looduspark. Kindlasti väärt külastamist!

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

#visithiiumaa #island #ilusadeestipaigad #mavicpro2 #Hiiumaalonhea #hiiumaa #suuremõisa #loss #suuremõisaloss #ungern #avastaHiiumaad #eestifotograafid

Henkilön Allar Leo (@hrleophotos) jakama julkaisu

Tori põrgu 

Tori kaldajärsakus paikneb Edela-Eesti tuntuim koobas – Tori Põrgu. Kunagi oli tegu suure ja uhke kolmest koopast koosneva kompleksiga, kuid nii koopa lagi kui suue on nüüdseks sisse varisenud ning täna koopasse enam sisse ei pääse. Küll aga pääseb koopale ligi mööda treppe ning seda looduskaunist ja müstilist kohta siiski tasub uudistama minna. 

Koopaga on seotud mitmeid rahvajutte ja legende. Tuntuima legendi kohaselt elavat Tori Põrgus Vanapagan ning koopast avanevat otsetee põrgusse. Tori Põrgut olevat kasutaud ka sõjaaegse pelgukohana ning seal olevat hoitud kulda ja hõbedat. Koopast olevat leitud nii luid, tuletikke kui ka riideräbalaid. Päevasel ajal Tori Põrgu hirmu just ei tekita, kuid pimeduse saabudes on väidetavalt võimalik kuulda mitmeid kummalisi hääli.

Kui vajad müstilisteks Halloweeni seiklusteks autot, siis Autolevist leiad rentimiseks laia valiku eri hinnaga autosid. Põnevaid elamusi!

Vaata autosid Sinu lähedal Hakka oma autoga raha teenima

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×