Eestimaa 5 erakordselt ilusat paika, kuhu saabuval nädalavahetusel minna

Aja maha võtmiseks ei pea ilmtingimata põgenema kaugetesse ekstoolistesse riikidesse. Meie oma Eestimaa loodus on tulvil kaunitest ning paljude jaoks avastamata paikadest. Autolevi toob sinuni 5 erakordselt ilusat paika Eestis, kuhu saabuval nädalavahetusel suund seada.

1. Valaste juga 

Ontika pankrannikul asuv Valaste juga on oma üle 30meetrise veeseinaga Eesti kõrgeim. Oma mässulisemat nägu näitab see kevadeti ja suurvee ajal. Suvel ja kuival perioodil on näha ainult erinevate kihtide vahelt immitsevat põhjavett. Eriti maaliline on juga talvel, kui puhuvad merelt põhjatuuled, mis tekitavad koos veepritsmetega pankrannikul asuvatele puudele kui jäälossi.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Veronica Leroy (@veronicaleroy) jakama julkaisu

2. Taevaskoja Puhkekeskus ja Eestima kaunim paik Ahja jõe ürgorg

Ahja jõe maalilist ürgorgu peetakse õigusega Eestimaa üheks kaunimaks paigaks — kõrgeid devoni liivakivipaljandeid ning neisse uuristunud koopaid kutsub rahvasuu taevaskodadeks. Neist tuntuimad on Suur ja Väike Taevaskoda. Üle 40 võimsa liivakivipaljandi ning puutumatu loodus Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal jätavad kustumatu elamuse.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Kertu Jukkum (@kertujukkum) jakama julkaisu

3. Hinni kanjon 

Hinni kanjon asub Haanja Looduspargi sihtkaitsevööndis, mis on looduspargi rangema kaitsekorraga vöönd. See kanjoniorg on ainukene omalaadne Eestis. Hinni kanjon on lõikunud devoni ajastu liivakivisse. Risti-rästi mahalangenud puud, väike allikakoobas ja kiiresti kitsenev rada, mis lisavad ürgset tunnet.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Indars Krieviņš (@indarskr) jakama julkaisu

4. Oru park Toilas 

Kaunis Pühajõe ürgorus asuva Oru pargi ja suurejoonelise lossi rajas Grigori Jelissejev-Venemaa 19. sajandi üks jõukamaid kaubandusmagnaate. 1935. aastal ostsid kolm Eestimaa töösturit lossi ja pargi ning kinkisid president Pätsile suveresidendiks. Loss hävis II maailmasõjas täielikult. Täna saab hästi viidastatud ja hooldatud pargis ringi jalutada, näha erinevaid puu ja põõsaliike, hõbeallika koobast ning nautida vaadet merele ja päikeseloojangut pääsupesas.

Oru pargi vahetus läheduses asub Toila Spa Hotell, kus on mõnus lõõgastuda peale pikka jalutuskäiku.

5. Piusa koobastiku looduskaitseala 

Piusa koobastiku kaitseala asub Põlvamaal Orava vallas Piusa külas, Eesti-Vene piiri läheduses. Liivakoopad on tekkinud klaasiliiva käsitsi kaevandamise tagajärjel aastatel 1922-1966 ja kujutavad endast maa-aluseid võlvikujuliste lagede ja liivakivist sammastega käikude süsteemi. Piusas asuvad endised kaevanduskäigud on suurim teadaolev nahkhiirte talvitus-koloonia Ida-Euroopas. Külastada saab koopaid giidi saatel ja läbi külastuskeskuse.

Kuigi ajad on hetkel sellised nagu nad on, siis ei tasu pead norgu lasta. Õnneks on Eesti pungil looduskaunitest kohtadest, mida murevabalt avastada. Kui vajad turvaliselt liiklemiseks autot, siis Autolevist leiad laia valiku ägedaid sõidukeid.

Vaata autosid sinu piirkonnas Hakka oma autoga raha teenima

 

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

×