4 suurt eelist, kui reisid autoga

Tänapäeval ei ole enam ammu reisimise eesmärk sõita pakett-tuuriga suurlinna, kus kiiresti tähtsamad vaatamisväärtused läbi kapata. Moodne reisimine on naudisklev ja tähelepanelik. Tempo võetakse reisi ajal maha – see on ju ikkagi puhkus! – ja lubatakse endale piisavalt aega, et vaadata ringi ning sukelduda kohalikku kultuuri. Kvaliteetse reisimise üks suurimaid piiranguid on aga sõltumine transpordivahendite sõidugraafikutest ja nende omavaheline klapitamine. Mis siis võiks olla lahenduseks? Ei muud, kui reisida iseseisvalt ja autoga. Autoga reisimine on suurepärane võimalus puhata koos perega ja võtta kaasa just nii palju asju, kui tarvis. Siit 4 eelist, mida kasutad reisile minnes autoga.

autoga reisimine

Mugavus

Autoga reisimise mugavuse põhjuseid on raske kõiki üles lugedagi. Lõpp olgu kartusel sattuda lennukis või bussis ebameeldiva ja higilõhnalise naabri kõrvale, kelle pea magades pidevalt sinu õlale kolksatab. Või mõni “Ma soovin näha teie juhatajat” olekuga keskealine naisterahvas, kes oma vingumisega kõigil rongis viibijatel tuju kehvaks teeb. Lisaks ei avane auto uksed igas peatuses iseeneslikult ning sind ei kallata üle uue pahvaku vihmaga.

Autoga reisimine on mugav, sest reguleerid ise temperatuuri, reisid koos nendega, kelle oled ise endale sõidukaaslaseks valinud ja kelle kõrvakarvade suhteline lähedus sind ei ärrita. Autolevis on palju erinevaid autosid, mille seast saad valida just endale sobiva, vaata valikut siit. Olgu selleks siis ruumikas auto kogu perele või vingele reisiseltskonnale söögilauaga minibuss või lahtikäiva katusega auto trippimiseks kahekesi. Olulistest valikutest nagu bensiin, diisel või gaas kuni lõbusate aspektideni nagu keskeakriisi punane värv või kohvimasina olemasolu autos (jah, selline on Autolevis olemas).

Käepärasus

Travel light on asjade kohvrist lokaliseerimise mõttes kindlasti nutikam, ent sellegipoolest on autoga reisides palju lihtsam kõik vajalik endaga kaasa võtta. Pole ei kaalu ega mahu piiranguid. Kõik, mida reisiks vajad, saad endaga kaasa pakkida (rääkides ikkagi päriselt tarvilikest esemetest). Pole ka limiiti täidlastel veinidel, mida reisi käigus näiteks Lõuna-Prantsusmaalt kaasa võtta, ega muul-heal paremal, mida sooviksid kodustele viia. Saad tuua tagasi just need kõige olulisemad mälestusesemed, mis reisil kogutud häid emotsioone meenutama jäävad.

Sinu kohvril pole ka ohtu sõita vale lennukiga Singapuri, kui ise teda Frankfurdi lennujaamas kannatlikult ja üha mõrudama näoga tühja pagasilindi ääres ootad.  Kui pagas õnnelikult autosse paigutatud, siis ei pea seda ka enam kõikvõimalikest treppidest üles tirima või rongis teiste reisijate halvaks panevate pilkude saatel oma Hello Kitty kohvrit (laps tahtis) kõige ülemisele riiulile upitama. Kõik vajalik on koos sinuga sinu neljarattalise ratsu sadulas!

Vabadus

Mitmed uuringud on näidanud, et enamik meist tunneb, et reisimine on väsitav just transpordist tekkivate ebamugavuste tõttu. Oled tundnud pärast pikka lennureisi, et saaks juba lihtsalt koju? Iga reis vajab vastavalt soovile rohkem või vähem planeerimist, ent autoga reisimine on kõigist puhkustest kindlasti kõige rohkem vabadust ja spontaantsust pakkuv. Ei pea sõltuma muust, kui enda soovidest! Kui kuskil tundub põnevam, saab sinna kauemaks jääda, kui mõni linn on lärmakam ja tüütum, kui oskasid ette kujutada, saad sealt kiirelt päikeseloojangu suunas kihutada. Enam ei pea lennujaamas külmas põrandal ööd veetma, et oma varahommikust lendu oodata.

Lõpp on ka plastiknõudest eristamatu maitsega lennukitoidul. Autoga reisides saad minna sööma just sinna, kus meelepärane ja rahakotile sobilik. Instagrami uut toidupilti postitades võid korraks mõelda kõigile neile, kes lennukis jubedat, aga see-eest hirmkallist lõunat viimases hädas tarbivad. Autoga reisides oled oma aja ja raha peremees. Oled vaba tegemaks seda, mis hing ihaldab, millal seda soovid ja kellega koos ise tahad!

Hea seltskond

Olgu kas reisid iseenda mõnusas seltskonnas või koos sõpradega, autosse koos sinuga maanduvad just need inimesed, keda sa seal ise näha soovid. Vingatsid jäävad koju ja kaasa tulevad kõige toredamad kamraadid. Mitme autoga reisides saate väiksemates gruppides ka soovi korral veidi erinevaid marsruute järgida ja siis taas jälle kokku saada. Autoga reisimine on tõeliselt tore viis maailma avastamiseks, peatumiseks just sulle meeldivates kohtades ja ajaveetmiseks endale oluliste inimestega. Vajuta pausi, just siis kui igatsed veel üheks päevaks mere äärde jääda ja keri edasi sealt, kust tee kutsuvam. Nagu ikka, mõnus reisiseltskond teeb toredast puhkusest unustamatu elamuse!

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi Instagramis
Jälgi meid »
×