Avasta Eestimaad Forus Autoleviga

Meile kõigile märkamatult on kätte jõudnud sügis. Parim viis selle veetmiseks on ette võtta põnev roadtrip, mille käigus Eestimaa erinevaid paiku külastada. Looduse nautimiseks ei pea aga ootama suveni, sest avastamist ja tegevust jagub Eestis palju. Järgnevalt jagamegi sinuga 8 põnevat sihtkohta, mis viivad Sind läbi sügisese Eesti. Kui endal seiklemiseks autot võtta pole, saad selle kiirelt ja mugavalt rentida Forus Autolevist.

 

Viru Raba

Kõigest 60 km kaugusel Tallinna kesklinnast asub maaliline ja üks Eesti parima ligipääsuga sooradasid. Rada läbib Lahemaale iseloomuliku metsa ja rabamaastiku. Rada on 3,5 km pikk, ja läbitav igal aastaajal. Viru Raba on suurepärane koht linnakärast eemale saamiseks ning rabamaastikuga tutvumiseks. Viru Rabas on ka vaateplatvorm, kus on mõnus keset loodust pikniku pidada. Juhised Viru Raba külastamiseks leiad SIIT!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eerik Ülevain (@eerikylevain)

 

Rakvere Linnus ja AQVA Hotel & Spa

Viru Rabast pooletunnise autosõidu kaugusel asub maagiline Rakvere Linnus. Linnusesse tulles satud 16. sajandi linnuse elu-olu kujutavasse teemaparki, kus nii väikesed kui suured saavad veeta põneva päeva, kehastuda ümber rüütliteks, lahutada meelt ning õppida ühtteist kesk- ja varauusaegse elu kohta. Avatud on ka piinakamber, surmatuba ja põrgu. Linnuses asub Schenkenbergi kõrts, mis pakub keskaegsete retseptide järgi valmistatud toite! Täpsema info Rakvere Linnuse kohta leiad SIIT. Peale põnevat päeva linnuses ootab spaanaudinguid nautima AQVA Hotel & Spa. Hotellis on vee- ja saunakeskus, jõusaal ning kaks restorani. Oodatud on ka kõik lastega pered. Täpsema info AQVA Hotel & Spa kohta leiad SIIT!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Juha Feldman (@juhafeldman)

 

Endla järve matkarada

Kõigest tunniajase autosõidu kaugusel Rakverest asub ainulaadne Endla raba, kus on võimalus läbida 3 eri pikkuses matkarada (8 km, 7,3 km ja 2,2 km). See on ideaalne võimalus veeta koos perega päev looduses. Endla raba on tuntud oma mitmekülgse ja eriilmelise maastiku poolest. Samuti on see ideaalne koht väikeseks piknikuks või fotosessiooniks. Lisainfo leiad SIIT!

 

Ülikoolilinn Tartu

Endla rabast 90 km lõunasse jääb ülikoolilinn Tartu. Kui sügisele omaste jahedate ilmadega tahaksid aega veeta pigem siseruumides kui väljas, tasub suund just Tartu poole seada. Tartu on äärmiselt peresõbralik linn, mis pakub lastega ajaveetmiseks hulgaliselt erinevaid võimalusi. Populaarseimad kohad, mida Tartus kindlasti külastada, on teaduskeskus AHHAA, Tagurpidi Maja ning Aura veekeskus. Tagurpidi Majast mõne sammu kaugusel paikneb ka Eesti Rahva Muuseum, mis pakub samuti omaette elamust!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nadia Makarova (@ja_nadia)

 

Soomaa rahvuspark

Pooleteisetunnise autosõidu kaugusel Tartust asub Viljandi ja Pärnu vahele jääv Soomaa Rahvuspark, mis on tuntud ürgsete soode ja omapäraste rippsildade poolest. Kevadist suurvett kutsutakse siin naljatledes viiendaks aastaajaks. Soomaal, mida on nimetatud ka Eesti põlislooduse pealinnaks, asub koguni viis suurt raba. Soomaa Rahvuspargis on 10 erinevat lõkkekohta ja 8 õpperada (pikkused jäävad vahemikku 1-6 km). Lisainfo leiad SIIT!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valdis Skudre (@valdisskudre)

 

Lastega Alpakafarmi

Küllap oled isegi juhtunud nägema mõnd meeleolukat pilti alpakadest? Need vahvad tegelased oskavad tuju heaks teha nii lastel kui täiskasvanutel! Alpakafarmis on alpakasid võimalik näha eriti lähedalt, neid silitada ning lausa porgandiviiludega sööta. Lisaks alpakadele leiab farmist laamad, kääbuskitsed, minilambad, küülikud ja kanad. Kindlasti tasub külastada ka sealset talupoodi, kust leiab mitmeid pehmest ning ülimalt soojast alpakavillast valmistatud tooteid, näiteks kampsuneid, salle ja lõngasid. Alpakafarm asub Pärnu kesklinnast umbes 20 minutilise sõidu kaugusel, seega miks mitte sõita pärast Alpakafarmi külastust sööma ka mõnda hubasesesse Pärnu kohvikusse. Alpakafarmi kohta leiad rohkem infot SIIT!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alpakafarm (@alpakafarmestland)

 

Sügisene Pärnu

Eriti populaarne on Pärnut külastada suvel, kuid ärge arvake, et suvepealinnas sügisel midagi teha ei oleks. Pärnu on suurepärane koht, kuhu planeerida enda reis. Siin ootavad külastajaid mitmed veekeskused, laste mängutoad, mänguväljakud, seikluspargid, miniloomaaed, kardikeskus ja palju muud. Loomaaeda Pärnus ei ole, kuid see-eest asub seal väike miniloomaed (MiniZoo), kus saab tutvuda paljude eksootiliste terraariumiloomadega. Samuti on Pärnus Liikluslinnak, kus lapsed saavad mänguliselt õppida, kuidas liikluses liigelda. Peale väsitavat päeva on paras aeg maha võtta ja mõnusalt lõõgastuda Estonia Medical Spa & Hotel-is. Hotell pakub mitmeid spaaprotseduure täiskasvanutele ning samal ajal on võimalik lastel lõbutseda veekeskuses ning õhtul nautida rikkalikku õhtusööki restoranis.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Visit Pärnu (@visitparnu)

 

Tallinna Lennusadam ja Mustamäe Elamus Spa

Tallinna üks populaarseimaid muuseume on Euroopa põnevaim Eesti Meremuuseum ehk Lennusadam, kus ajaloolises vesilennukite angaaris on väljas ligi 200 ehtsat eksponaati: allveelaev Lembit, sajandivanune jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, vanima Eesti päritolu laeva vrakk jpm. Samuti saab kere kinnitada kohvikus MARU ning peale muuseumi külastamist poodelda muuseumipoes. Peale muuseumipäeva saab aja maha võtta Mustamäe Elamus Spa-s, kus külastajaid ootab ees 13 erinevat sauna, saunabaar ning mitmed basseinid. Samuti on täisealistele külastajatele avatud privaatne Spa 21+ ala.

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid Sinu lähedal

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×