Suvised autohoolduse nipid Sinu sõidukile

Autohooldus on sama aktuaalne teema suvel kui ka teistel aastaaegadel. Kuna Eesti suvi on vägagi muutlik, siis peab olema auto ka valmis erinevateks ilmastikuoludeks ning katsumusteks. Toome sinuni lihtsad hooldusnipid, mida peaksid järgima ning kontrollima.

autolevi autohooldus

  1. Korralikud kojamehed

Talvest väsinud kojamehed võivad tekitada ootamatuid olukordi suvistes vihmahoogudes. Kui märkad, et kojamehed on hakanud väsima ning jätavad alasid puhastamata, siis ära nende vahetamisega viivita. Kulunud kojamehed on nuhtluseks soojade paduvihmade ajal kui ka tolmustel külateedel ning halvimal juhul võivad kraapida su esiklaasi ning tekitada nii juba suuremaid kulutusi.

  1. Filtrid

Ummistunud õhu- või õlifiltrid võivad piirata kuumadel ja tolmuste ilmadel mootori jõudlust või sootuks võib selle tagajärjel mootor üle kuumeneda. Koos suvise hoolduse või õlivahetusega kindlasti vaheta ka autol olulisemad filtrid, et talvest väsinud osad auto töökorda kummitama ei tuleks.

  1. Vedelikud

Kohustuslikeks vedelikeks, mida aeg ajalt kontrollida on kindlasti jahutusvedelik ning mootoriõli. Vaata üle, kuna sinu sõiduk viimati sai korraliku õlivahetuse ning vajadusel tee seda kohe. Jahutusvedeliku piisav olemasolu peletab pikematel sõitudel mootori ülekuumenemise probleemi. Selle jaoks hoia pilk peal armatuuril olevatel näidikutel. Lisaks kulub suvel ka palju klaasipuhastusvahendit ning kuivade ilmade korral on kasulik hoida väike varu puhastusvedelikku ka pagasiruumis.

  1. Rehvid

Rehvid kuluvad ka suvel ning hoia silm peal, et sinu suverehvid oleksid piisava mustriga ehk minimaalselt 1,6 mm, kuid soovituslikult 3-4 mm. Kulunud rehvid põhjustavad juba kuivades teeoludes pikemaid pidurdusteekondi, mis võivad lõppeda õnnetusega. Lisaks kontrolli ka oma rehvirõhku, kuid tee seda alati külmade rehvidega. Sobiv rehvirõhk on tavaliselt märgitud sõiduki esiuste läheduses.

  1. Esmaabi ning vesi

Kontrolli üle ka oma auto esmaabipakk ning hoia alati lisapudel puhast vett autos, kuna suvised teekonnad võivad minna pikaks, siis on oluline ka juhi ning kaasreisijate tervis ning vedeliku tarbimine on üks olulisemaid asju kuumal päeval.

  1. Puhtus

Pese oma autot nii seest kui väljast, kuna suvine tolm, pigi ning kivid võivad kiiresti kahjustada sinu auto värvi ning kere. Kontrolli ka enne autost väljumist, et ega sinna ei jää erinevaid toiduaineid või kergestisüttivaid esemeid, et vältida päikse käes juhtuvaid õnnetusi või lihtsalt halba lõhna autosse naastes.

 

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×