Autoga reisides on ohu korral abiks need 7 eset

Autoga ülevaatust läbides on vajalik, et sõidukis oleksid olemas mitmed ohutusega seotud esemeid: ohukolmnurk, ohutusvest, tulekustuti, tõkiskingad ja esmaabivahendid. Siiski võiksid oma sõidukis hoida veel palju asju, mis võivad ootamatul hetkel abiks tulla ning sind päästa mõnest täbarast olukorrast.

  1. Taskulamp

Eestis on palju pimedat aega ning ohu või probleemide korral on hea, kui autos leidub vastupidav taskulamp koos lisapatareidega, et valgustada autot või teha end teistele nähtavaks. Lisaks võib kasuks tulla ka küünaldest ja tikkudest.

  1. Väike labidas

Väike labidas autos on kasulik läbi aasta, kuna nii lume- ja vihmaperioodil on autoga lumme või mutta jäämine igapäevane nähtus. Korralik labidas aitab su hädast kiiresti välja ning säästab kulutusi autoabi pealt.

  1. Soojad riided

Ka suvisel ajal võib esineda öökülma ning autoga probleemide korral võib juhtuda, et pead viibima pikemat aega autos või selle lähedal. Selleks võiksid autosse varuda mõned riideesemed, alustades näiteks jopest, kinnastest ja väikesest tekist, et abi ootamise, pakkumise või otsimise ajal oleksid soojad ja kuivad riided käepärast.

  1. Erinevad vedelikud ja õlid

Hoia alati sobiv mootoriõli, jahutusvedelik ning klaasipesuvedelik käepärast, kuna need on kolm asja, mille puudumine võib tekitada pikemal teekonnal probleeme.  Kui autos on ruumi üle, siis väike lisakanister kütuse jaoks ei tee samuti halba.

  1. Käivituskaablid ehk krokodillid

Olgugi, et sinul ei pruugi neid vaja minna, siis teiste jaoks võid sa olla nendega päästja. Muutlike ilmaoludega Eestis on loomulik, et ootamatult külmades oludes tühjenevad autode akud kiiremini ning rahvakeeli krokodillid on selle vastu parim lahendus. Kasuta neid aga vastavalt juhendile, et vältida õnnetusi!

  1. Lisalaadija

Lae oma mobiiltelefoni aku enne pikemat sõitu täis, et vajadusel kutsuda abi või vaadata eksinud teel oma asukohta. Lisalaadija olemasolu autos on siiski rangelt soovituslik, kuna külmade ilmade puhul on akude töökindlus kaheldav.

7. Toit

Hoia autos vähemalt üks pudel joogivett ning suure energiasisaldusega ja säilivusajaga toitu. Näiteks müslibatoonid kehtivad kaua, on piisavalt väikesed ning annavad palju energiat.

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×