7 põhjust, miks auto rentimine on kasulikum kui liisimine

Rentimine ja liisimine tunduvad pealtnäha niivõrd sarnased teenused, et tihti aetakse need kaks mõistet segamini. Erinevusi on tegelikult küllaga ning mitmedki neist viitavad selgelt ühele asjaolule: rentimine võib vahel olla tunduvalt kasulikum kui enda sidumine liisingulepinguga. Alljärgnevalt selgitame seitset põhjust, miks see nii võib olla.

1. Auto hankimise kulud pole nii suured

Üks suuremaid põhjuseid, miks kiputakse ikka ja jälle rentimise poole vaatama, on liisingulepingu sõlmimisega seotud tasud. Kõige suurem murekoht on esimene sissemakse, mis on tihti 10-30% sõiduki hinnast. See tähendab, et kui soovid liisida 10 000 eurose sõiduki, pead sa olema valmis välja käima vähemalt tuhat eurot. Rentimise puhul ei ole sul kunagi sellist probleemi.

2. Sa ei seo end pikaajalise kohustusega

Nii liisingul kui laenamisel on üks suur miinus – tegemist on pikaajaliste rahaliste kohustustega, mis võivad ajapikku hakata su eelarvet koormama, eriti kui sul ei ole autot vaja igapäevaseks sõitmiseks, vaid paariks sõiduks kuus. Tavaliselt on nii liisingu- kui laenulepingu minimaalne periood 6 kuud.

3. Sul ei ole vaja kindlustust

Liisingu puhul on kaskokindlustuse sõlmimine kohustuslik, mis on sinu jaoks jällegi üks lisakulu. Rentimise puhul ei pea sa kindlustuse pärast muretsema, kuna see on juba auto omanikul endal kaetud. Autolevis saab autoomanik hankida endale spetsiaalse inimeselt-inimesele kindlustuse, kuid ka see kindlustusliik ei tekita ühtegi lisakulu rentijale.

4. Sa võid kas või iga päev uue autoga sõita

Rentimisel ja liisimisel on ka üks sarnasus – mõlemad võimaldavad hõlpsasti autosid vahetada. Rentimise puhul on see aga tunduvalt lihtsam ning võid sõna otseses mõttes iga päev erineva autoga sõita. Liisimise puhul peaksid siiski sõitma ühe autoga liisinguperioodi lõpuni ning isegi, kui soovid masinat varem vahetada, ei toimu see nii lihtsalt kui rentimise puhul.

5. Ei mingeid lisakulusid

Liisingulepingu sõlmimine on üsna kallis. Lisaks sissemaksele ja kindlustusele pead sa tavalise liisingu puhul katma ka kõik muud auto hooldusega seonduvad kulud. Nende kulude pärast ei pea rentijana muretsema!

6. Sul on vabadus valida sobiv periood

Kui soovid, võid auto rentida kas või üheks päevaks või hoopis üheks aastaks, just nii nagu sulle sobib. Nagu eelnevalt mainitud, on liisingu puhul periood mitte lühem kui pool aastat, kuid kui sa vajad autot vaid mõneks lühikeseks sõiduks või tahad autot kasutada paar kuud, ei ole loogiline sõlmida liisingulepingut.

7. Tasud selget ja fikseeritud tasu, mitte intresse

Rentimise puhul on rendiperioodi tasu selge juba esimesel hetkel ning saad konkreetselt arvestada, kui pika perioodi peale on rentimine sinu eelarve jaoks sobilik. Liisingu puhul pead tasuma lisaks liisingu põhiosale ka intresse, kuid kui sõlmid „ujuva intressiga“ graafiku, võib olla makse mõnel kuul ebamäärase suurusega. Autolevi kaudu rentides on rendihind algusest peale selge ning pole vaja muretseda ühegi peidetud kulu pärast.

Inimeselt inimesele rentimine muudab autorendi veelgi paindlikumaks, seega kui kaalud parasjagu, kas sõlmida liisinguleping või hoopis rentida auto, mõtle neile seitsmele punktile, mis teevad valiku pisut lihtsamaks.

SaveSave

SaveSaveSaveSave

SaveSave

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi Instagramis
Jälgi meid »
×