7 erakordset paika, mida külastada

Suvi on imeline aeg uute kohtade leidmiseks või unustatud paikade taasavastamiseks. Autolevi annab võimaluse rentida sobilik sõiduk, et ilusad kohad külastamata ei jääks. Paigad on erinevad ning sobivad nii aktiivsetele seiklejatele kui ka rahulikemale looduse nautlejatele.

1. Valaste juga – Ontika küla, Kohtla vald, Ida-Viru maakond

Autolevi-valaste-jugaOntika pankrannikul asuv Valaste juga on oma üle 30meetrise veeseinaga Eesti kõrgeim. Oma mässulisemat nägu näitab see kevadeti ja suurvee ajal. Suvel ja kuival perioodil on näha ainult erinevate kihtide vahelt immitsevat põhjavett. Eriti maaliline on juga talvel, kui puhuvad merelt põhjatuuled, mis tekitavad koos veepritsmetega pankrannikul asuvatele puudele kui jäälossi.
Ontika pankrannik on Rootsist Ölandi saarelt algava ja Venemaal Ladoga järve kandis lõppeva üle 1100 km pikkuse kuulsa Balti klindi kõige kõrgem osa.

2. Rakvere linnus – Vallimägi, Rakvere, Lääne-Viru maakond

Autolevi-rakvere-linnusRakveres asuv linnus pakub sulle palju põnevat. Seal saab ratsutada, proovida vibu- ja ammulaskmist, katsetada sepa- ja puusepaametit, voolida savi, lüüa münt, valmistada kulda ning püssirohtu. Eksponeeritud on linnuse ajalugu ja ajaloolised mõõgad. Avatud on veinikelder, piinakamber, surmatuba ja põrgu, Punaste laternate tänav, keskaegne pordumaja, habemeajaja töötuba ja alkeemiku töötuba, kus saad aimu keskaja inimese maailmapildist ja selle muutumisest ajas. Linnuses asuv Shenkenbergi kõrts pakub keskaegsete retseptide järgi valmistatud toite. Linnuse lähedale on püstitatud Tarva skulptuur, mille autoriks on Tauno Kangro.

3. Taevaskoja Puhkekeskus – Kiidjärve looduskeskus, Kiidjärve küla, Vastse-Kuuste vald, Põlva maakond

Autolevi-taevaskoja-puhkekeskusÜle 40 võimsa liivakivipaljandi ja puutumatu loodus Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal jätavad Teile kindlasti kustumatu elamuse. Taevaskoda on kohalik teenusepakkuja, kes leiab just Teile sobiva kanuumatka marsruudi, parima toitlustuse, kaunimad telkimiskohad või hubase majutuse. Nende valikus on kanuumatku alates 2 tunnist kuni 2 päevani, seltskondadele alates 4-50 inimest. Üksikmatkajaid oodatakse liituma plaaniliste matkadega. Et ikka kõiges kindel olla, toimub enne igat matka põhjalik instrueerimine veematkatreeneri poolt, et Teie kanuumatk oleks turvaline ja positiivselt meeldejääv kogemus.

4. Otepää seikluspark – Tehvandi tänav 3, Otepää linn, Otepää vald, Valga maakond

Autolevi-otepää-seikluspark Et ka seiklejatehinged leiaksid endale midagi siit nimekirjast, oleme valikusse lisanud adrenaliini tekitava koha nimega Otepää seikluspark. Otepää Seikluspargis koged tõeliselt elamusi maa ja taeva vahel! Pargis võid veeta kasvõi terve päeva. Adrenaliini tekitavad erineva raskusastmega ronimisrajad, ligi 350m pikkune õhulend Linnamäe oru kohal või katapuldiga õhkutõus kuni 20m kõrgusele. Pere väiksemaile saad seikluskogemuse anda turvalisel lasterajal. Seikluspargis nõustab ja toetab Sind professionaalne meeskond. Üheskoos ületatakse kõik takistused! Seal vabaned argimuredest ja stressist ning naudid seiklust üksi, pere, sõprade või töökaaslastega!

5. Hinni kanjon – Nursi küla, Rõuge vald, Võru maakond

Autolevi-hinni-kanjonHinni kanjon asub Haanja Looduspargi sihtkaitsevööndis, mis on looduspargi rangema kaitsekorraga vöönd. See kanjoniorg on ainukene omalaadne Eestis. Hinni kanjon on lõikunud devoni ajastu liivakivisse. Kanjon on 15-20 m sügavune ja 300 m pikkune järskude nõlvadega sälkorg, mille põhjas on sügavalt liivakivisse lõikunud kiirevooluline Enni oja. Sälkoru järskudel veerudel paljandub ligi 200 m ulatuses 5-6 m kõrguste püstiste seinte või pankadena valge või mitut tooni kollakas põimkihiline liivakivi. Risti-rästi mahalangenud puud, väike allikakoobas ja kiiresti kitsenev rada, mis lisavad ürgset tunnet.

6. Oru park Toilas – Merepuiestee tn 10, Toila alevik, Toila vald, Ida-Viru maakond

Autolevi-oru-parkKaunis Pühajõe ürgorus asuva Oru pargi ja suurejoonelise lossi rajas Grigori Jelissejev-Venemaa 19. sajandi üks jõukamaid kaubandusmagnaate. 1935. aastal ostsid kolm eesti töösturit lossi ja pargi ning kinkisid president Pätsile suveresidendiks. Loss hävis II maailmasõjas täielikult. Täna saab hästi viidastatud ja hooldatud pargis ringi jalutada, näha erinevaid puu ja põõsaliike, hõbeallika koobast ning nautida vaadet merele ja päikeseloojangut pääsupesas. Kusjuures, traditsiooniks on muutunud igal aastal augustikuus korraldatav Oru Pargi Promenaad. Promenaad seob endas promeneerimist, ehk suurt jalutuskäiku imekaunis Oru pargis. Kuna tegemist on stiiliüritusega, näeb aasta-aastalt enam ajastutruult kostümeeritud inimesi. Promenaadi põhirõhk on suurepärasel muusikal tuntud artistide esituses.

7. Piusa koobastiku looduskaitseala – Piusa küla, Orava vald, Põlva maakond

Autolevi-piusa-koopadPiusa koobastiku kaitseala asub Põlvamaal Orava vallas Piusa külas, Eesti-Vene piiri läheduses. Kaitseala suurus on 47,4 hektarit. Liivakoopad on tekkinud klaasiliiva käsitsi kaevandamise tagajärjel aastatel 1922-1966 ja kujutavad endast maa-aluseid võlvikujuliste lagede ja liivakivist sammastega käikude süsteemi. 1970ndatest alates kaevandatakse liiva lahtistest karjääridest. Piusas asuvad endised kaevanduskäigud on suurim teadaolev nahkhiirte talvitus-koloonia Ida-Euroopas. Külastada saab koopaid giidi saatel ja läbi külastuskeskuse. Koobaste juurest saab alguse 1,4 km pikkune matkarada.

Loe veel postitusi

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi Instagramis
Jälgi meid »
×