Eestimaa 7 erakordselt ilusat paika, mida tasub külastada

Eestimaa suvi on imeline- ilm on soe ja päiksepaisteline ning ööd valged. Aja maha võtmiseks ei pea põgenema kaugetesse ekstoolistesse riikidesse. Meie oma Eestimaa loodus on tulvil ilusaid ja veel avastamata paikasid. Autolevi annab võimaluse rentida sobilik sõiduk, et ilusad kohad külastamata ei jääks.

1. Valaste juga 
eestimaa
Foto:Veikko (Viru Filmifond)

Ontika pankrannikul asuv Valaste juga on oma üle 30meetrise veeseinaga Eesti kõrgeim. Oma mässulisemat nägu näitab see kevadeti ja suurvee ajal. Suvel ja kuival perioodil on näha ainult erinevate kihtide vahelt immitsevat põhjavett. Eriti maaliline on juga talvel, kui puhuvad merelt põhjatuuled, mis tekitavad koos veepritsmetega pankrannikul asuvatele puudele kui jäälossi.

2. Rakvere linnus 

eestimaaRakveres asuv linnus pakub sulle palju põnevat. Seal saab ratsutada, proovida vibu- ja ammulaskmist, katsetada sepa- ja puusepaametit, voolida savi, valmistada kulda ning püssirohtu. Eksponeeritud on linnuse ajalugu ja ajaloolised mõõgad. Linnuses asuv Shenkenbergi kõrts pakub keskaegsete retseptide järgi valmistatud toite. Linnuse lähedale on püstitatud Tarva skulptuur, mille autoriks on Tauno Kangro.

3. Taevaskoja Puhkekeskus ja Eestima kaunim paik Ahja jõe ürgorg

Autolevi-taevaskoja-puhkekeskusAhja jõe maalilist ürgorgu peetakse õigusega Eestimaa üheks kaunimaks paigaks — kõrgeid devoni liivakivipaljandeid ning neisse uuristunud koopaid kutsub rahvasuu taevaskodadeks. Neist tuntuimad on muidugi mõista Suur ja Väike Taevaskoda.

Üle 40 võimsa liivakivipaljandi ja puutumatu loodus Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal jätavad Teile kindlasti kustumatu elamuse. Taevaskoda on kohalik teenusepakkuja, kes leiab just Teile sobiva kanuumatka marsruudi, parima toitlustuse, kaunimad telkimiskohad või hubase majutuse. Nende valikus on kanuumatku alates 2 tunnist kuni 2 päevani, seltskondadele alates 4-50 inimest. Üksikmatkajaid oodatakse liituma plaaniliste matkadega. Et ikka kõiges kindel olla, toimub enne igat matka põhjalik instrueerimine veematkatreeneri poolt, et Teie kanuumatk oleks turvaline ja positiivselt meeldejääv kogemus.

4. Otepää seikluspark

eestimaa Et ka seiklejatehinged leiaksid endale midagi siit nimekirjast, oleme valikusse lisanud adrenaliini tekitava koha nimega Otepää seikluspark. Otepää Seikluspargis koged tõeliselt elamusi maa ja taeva vahel! Pargis võid veeta kasvõi terve päeva. Adrenaliini tekitavad erineva raskusastmega ronimisrajad, ligi 350m pikkune õhulend Linnamäe oru kohal või katapuldiga õhkutõus kuni 20m kõrgusele. Pere väiksemaile saad seikluskogemuse anda turvalisel lasterajal. Seikluspargis nõustab ja toetab Sind professionaalne meeskond. Üheskoos ületatakse kõik takistused! Seal vabaned argimuredest ja stressist ning naudid seiklust üksi, pere, sõprade või töökaaslastega!

5. Hinni kanjon 

eestimaaHinni kanjon asub Haanja Looduspargi sihtkaitsevööndis, mis on looduspargi rangema kaitsekorraga vöönd. See kanjoniorg on ainukene omalaadne Eestis. Hinni kanjon on lõikunud devoni ajastu liivakivisse. Risti-rästi mahalangenud puud, väike allikakoobas ja kiiresti kitsenev rada, mis lisavad ürgset tunnet.

6. Oru park Toilas 

eestimaaKaunis Pühajõe ürgorus asuva Oru pargi ja suurejoonelise lossi rajas Grigori Jelissejev-Venemaa 19. sajandi üks jõukamaid kaubandusmagnaate. 1935. aastal ostsid kolm Eestimaa töösturit lossi ja pargi ning kinkisid president Pätsile suveresidendiks. Loss hävis II maailmasõjas täielikult. Täna saab hästi viidastatud ja hooldatud pargis ringi jalutada, näha erinevaid puu ja põõsaliike, hõbeallika koobast ning nautida vaadet merele ja päikeseloojangut pääsupesas.

Oru pargi vahetus läheduses asub Toila Spa Hotell, kus on mõnus lõõgastuda peale pikka jalutuskäiku. Toila SPA Hotellis asuv Wellness-keskus Orhidee on rahuliku kulgemise, meelisklemise ja endaga olemise koht. Naudi privaatset puhkust päikese ja palmide all!

7. Piusa koobastiku looduskaitseala 

eestimaaPiusa koobastiku kaitseala asub Põlvamaal Orava vallas Piusa külas, Eesti-Vene piiri läheduses. Liivakoopad on tekkinud klaasiliiva käsitsi kaevandamise tagajärjel aastatel 1922-1966 ja kujutavad endast maa-aluseid võlvikujuliste lagede ja liivakivist sammastega käikude süsteemi. Piusas asuvad endised kaevanduskäigud on suurim teadaolev nahkhiirte talvitus-koloonia Ida-Euroopas. Külastada saab koopaid giidi saatel ja läbi külastuskeskuse.

Vaata lisaks veel ahhetama panevaid droonikaadreid Eestimaa loodusest, mis filmitud hispaanlasest filmimees Eneko García-Amezagat poolt aata tagasi siit.

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Loe veel postitusi

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×