6 põnevat paika Pärnumaal, kuhu suvel kindlasti sõita

Suvel koguneb Pärnusse 6 korda rohkem inimesi kui teistel hooaegadel. Kui soovid rahvamassist ja linnamelust vaheldust, tasub avastama minna Pärnu ümbrust. Kui endal autot pole, saad selle rentida lihtsalt ja mugavalt meilt, Autolevist.

Järgnevalt jagame sinuga 6 sihtkohta Pärnumaal, kuhu soovitame suvel kindlasti sõita:

Seljametsa karjäär 

Kõigest 15-minutilise autosõidu kaugusel Pärnu kesklinnast paikneb täielik paradiis – Seljametsa karjäär. Koht on üha enam populaarsust kogumas ning seda põhjusega. Nimelt ootab sind Seljametsa karjääris türkiissinine vesi ning adrenaliini armastavatele inimestele on loodud ägedad vettehüppepaigad. Seljametsa sobib suurepäraselt nii kiireks supluspeatuseks kuumal suvepäeval kui mõnusa rannapäeva veetmiseks. Kui plaanid Seljametsas veeta pikemalt aega, siis tasub endale joogi- ja söögipoolist kindlasti kaasa varuda.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Visit Estonia (@visitestonia) jakama julkaisu

Soomaa Rahvuspark

Soomaa rahvuspark on põnev sihtkoht igal aastaajal, kuid pakub erilist naudingut suviste soojade ilmadega. See on suuruselt teine rahvuspark Eestis ja asub Pärnu linnast tunniajase autosõidu kaugusel. Soomaa on eriline oma rabade, jõgede, metsade ja inimtegevusest puutumata jäänud looduse tõttu.

Soomaal on tore rabas matkata, jõgedel kanuutada ning nautida vaikust linnamelust eemal. Lisaks sellele jääb piirkonda ka mitmeid põnevaid külastuskohti, nagu näiteks Suure-Kõpu mõis, Tori hobusekasvatus ja Kurgia talumuuseum. Soomaa lähipiirkonnas on üle 50 erineva RMK puhkerajatise, kus saab mõnusalt aja maha võtta.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Visit Estonia (@visitestonia) jakama julkaisu

Valgeranna

Valgeranna asub looduskaunis kohas Pärnu linna külje all ning on tuntud just oma valgete liivarandade poolest. Valgerannas on palju avastamist nii suurtele kui väikestele.

Seal on mõnus liivarand, promenaad, vaatlustorn, lastemänguväljakud ja kohvikud. Lisaks saab enda oskusi proovile panna Valgeranna golfiväljakul ning discgolfi huvilised saavad sealsel 18-korviga rajal kätt harjutada.

Aktiivsed inimesed leiavad meelelahutust Valeranna Seikluspargist ning rannast saab laenutada SUP aerulauda, kajaki, purjelauda ja skimboard’i.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Katrin Sipsaka (@katrinsipsaka) jakama julkaisu

Vene Talu

Pärnu linnast vaid 10 minuti autosõidu kaugusel leiab tükikese naabermaa kultuuri Vene talust. Talu asub looduskaunis kohas keset metsi ja rabasid ning seal tutvustatakse vene rahvuskultuuri ning jagatakse esivanemate traditsioone ja tarkust.

Talus on võimalik näha vene rahvariideid, käsitööd, tarbekunsti ning saada osa rahvuslikust kultuuriprogrammist. Külastamiseks on vaja aeg broneerida, mille kohta leiab rohkem infot siit. Vene talu külastus kannab EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti) ökoturismi kvaliteedimärgist ning on põnev elamus kõigile kultuurihuvilistele.

Alpakafarm

Eesti suurimas alpakafarmis on võimalik tutvust teha uudishimulike ja pisut pelglike alpakadega. Loomadele saab söögiks anda porgandit ning julgemad lasevad endale ka pai teha.

Lisaks näeb farmis kääbuskitsesid, minilambaid, angoora küülikuid ja kanu. Alpakafarmi külastus toob naeratuse näole igale loomasõbrale. Sealsest talupoest saab suveniiriks osta alpakavillast tooteid. Alpakafarm asub Are vallas, umbes 40 min autosõidu kaugusel Pärnu linnast. Rohkem informatsiooni leiab nende kodulehelt.

Tori Põrgu

Tori põrgu on koobas Pärnu jõe kaldal. Koobas sai nime salapärase käigu järgi, mis juttude kohaselt oli 32 meetrit pikk ning viis maasügavusse. Sissevarisenud lae tõttu ei pääse enam kahjuks koopa suudmest kaugemale.

Kuid kohaga on seotud palju põnevaid legende ja rahvajutte. Näiteks ühe muistendi järgi elas Tori Põrgus kurat, kes jättis sinna palju kulda ja hõbedat. Palju on räägitud, et Tori Põrgut kasutati sõja ajal pelgupaigana ning sinna peideti varandust. Koopast on leitud ka inimeste konte ja riideräbalaid, mis on kindlasti paljudele muistenditele ainest andnud. Tori Põrgu jääb Pärnu linnast 50 minuti autosõidu kaugusele.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Jelena Peterson (@peterson4ik) jakama julkaisu

Pärnu on põhjusega üks populaarsemaid suvesihtkohti, sest seal leidub tegevusi igale vanusele ja maitsele. Nagu postitusest näha, on avastamist väärt kohti palju ka Pärnu ümbruses. Kui vajad ringisõitmiseks autot, siis Autolevis on võimalik rentida eri suuruse ning hinnaga sõidukeid just sulle sobivas asukohas.

Huvi korral tutvu autode valikuga SIIN.

Hakka oma autoga raha teenima

Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

×