6 kasulikku nõuannet autoomanikule ja rentijale

Autolevi jagab 6 kasulikku nõuannet, mida tasuks enda või rendisõiduki puhul jälgida. Autolevi ootab enda keskkonda nii uusi kui vanu automanikke ja rentijaid ning seetõttu oleks hea meeles hoida või õppida mõned harjumused, mida enda või rendisõiduki puhul jälgida. Auto korrashoid algab autoomaniku hooldusest ja hoolitsusest, et rentija saaks sõita muretult oma rendiperioodil ning autoomaniku sõiduk kestaks veel aastaid. Samuti on kasulikke nõuandeid ka Autolevi rentijale, kuidas hoida autot töökorras pikema rendi puhul ning isegi siis, kui tegemist on tundmatu mudeli ja autoga.

autoomanikule

1.Dokumendid

Kui oled autot ostmas või lihtsalt kasutamas, siis vaata, et paned kõik dokumendid kindlatesse kohtadesse ning jälgid neid hoolega, sest kunagi ei tea, kuna neid vaja on. Olgu selleks siis sõiduki müügidokumendid, kindlustuslepingud, tehniline pass või isegi sõiduki hooldusraamat.

2.Leia asjatundja

Kui sa ise ei ole mehaanik, siis on lihtsaim viis viia auto probleemide korral remonditöökotta. Selleks aga leia võimalikult varakult endale sobiv remonditöökoda või mehaanik, kes oskab sind koheselt aidata ning ei asu sinust väga kaugel. Kui sa juba ei tea kedagi, siis kindlasti aitab sõprade, sugulaste ja tuttavate nõu kaasa, et leida see õige.

3.Kontrolli ise 

Autol saab kontrollida mitmeid asju, mille abil on võimalik suuri probleeme ennetada. Lihtsaim on auto igapäevane välimine kontroll, kus on näha, kas autol on midagi ohtlikult lahti või katki minemas. Teiseks saab kontrollida paljudes tanklates rehvirõhku. Rehvirõhu soovituslikud piirid on paljudel autodel märgitud ühe esiukse sisemisele uksepiidale. Samuti on sõiduki manuaalis kirjas ka õlitaseme kontrollimiseks juhised, sest hiline õlivahetus või vähene õlikogus võib tekitada sinu sõiduki mootorile suuri probleeme.

4.Esmaabi

Hoia oma esmaabikomplekt ajakohane ning võimalusel uuenda seda kui märkad selleks vajadust. Kiire ja hädavajaliku esmaabi jaoks on sellise koti olemasolu autos OLULINE!

5.Hangi mugavused

Head päikeseprillid, mugav istmekate või toonklaas – kõik need võivad anda täiesti uue elamuse autoga sõites. Sõida autoga nii, et sul oleks seal mugav sõita ka pikemaid teekondi. Kindlasti jälgi ka oma istet ning kehahoiakut, et pikk sõit ei tekita sulle erinevaid ebamugavusi.

6.Säästa raha

Kõige lihtsam viis raha säästa on muuta oma sõiduharjumusi. Näed, et ees on ummik? Võta jalg juba varakult gaasipedaalilt ning lase autol sinna ise veereda. Säästmine ei hakka gaasipedaali vähesemast vajutamisest, vaid ka sellest, kui vähe sa ka pidureid vajutad. Kui aga tahad pikemas perspektiivis säästlik olla, siis vali endale mõni uuem ökonoomne mudel või isegi gaasil töötav auto.

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Autolevi on Instagram
Jälgi meid »
×