5 põnevat paika Pärnumaal, mida suvel kindlasti külastada

Suvepealinn Pärnu on tuntud imelise ranna, söögikohtade ja mitmete vaba aja veetmise võimaluste poolest. Lisaks Pärnu linnale on aga uudistamist väärt ka Pärnu ümbrus. Järgnevalt jagamegi sinuga 5 sihtkohta Pärnu ümbruses, mida sel suvel kindlasti avastada tasub. Kui endal seiklemiseks autot võtta pole, saad selle kiirelt ja mugavalt rentida Autolevist.


Seljametsa karjäär 

Kõigest 15-minutilise autosõidu kaugusel Pärnu kesklinnast asub tõeline paradiis – Seljametsa karjäär. Koht on üha enam populaarsust kogumas ning seda põhjusega. Nimelt ootab sind iidsete kuuskede ja mändide vahel türkiissinise vee ja liivapõhjaga veekogu, mille ümber leidub ka mitmeid vettehüppepaiku.

Seljametsa sobib suurepäraselt nii kiireks supluspeatuseks kuumal suvepäeval kui mõnusa rannapäeva veetmiseks. PS! Kui plaanid Seljametsas veeta pikemalt aega, siis tasub endale joogi- ja söögipoolist kindlasti kaasa varuda.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Visit Estonia (@visitestonia) jakama julkaisu

Soomaa rahvuspark

Soomaa rahvuspark asub Pärnu linnast tunniaajse autosõidu kaugusel. Tegemist on suuruselt teise rahvuspargiga Eestis, mis on eriline oma rabade, jõgede, metsade ja inimtegevusest puutumata jäänud looduse tõttu.

Soomaal asub koguni viis suurt raba ning looklevate jõgede kallastel on traditsioonilise maakasutuse käigus kujunenud liigirikkad jõeluhad ja puisniidud. Tänu nendele suurtele puutumatutele aladele kuulub Soomaa Euroopa põlislooduse võrgustikku. Rahvuspargis paiknevad rabad sobivad suurepäraselt matkamiseks ning jõed kanuutamiseks.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Visit Estonia (@visitestonia) jakama julkaisu

Valgeranna

15-minutilise autosõidu kaugusel Pärnu kesklinnast paikneb looduskaunis Valgeranna, kus jagub palju avastamist nii suurtele kui väikestele. Valgeranna on tuntud valge liivaranna, puhta vee ja männimetsade poolest. Rannast leiad mõnusa promenaadi, vaatetorni, lastemänguväljakud, piknikupaigad ja kohvikud. Aktiivse puhkuse armastajad leiavad meelelahutust Valeranna Seikluspargist. Oma oskusi on võimalik proovile panna ka Valgeranna golfiväljakul ning discgolfi huvilised saavad kätt harjutada sealsel 18-korviga rajal. Lisaks on rannast võimalik laenutada SUP aerulaudasid, kajake, purjelaudu ja skimboarde.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Katrin Sipsaka (@katrinsipsaka) jakama julkaisu

Alpakafarm

Eesti suurimas alpakafarmis on võimalik tutvust teha uudishimulike ja pisut pelglike alpakadega. Alpakasid on võimalik lähedalt näha, silitada ning porgandiviiludega sööta. Lisaks alpakadele näeb farmis kääbuskitsesid, minilambaid, angoora küülikuid ja kanu. Alpakafarmi külastus toob naeratuse näole nii suurtele kui väikestele loomasõpradele. Sealsest talupoest on võimalik suveniiriks osta ka erinevaid alpakavillast tooteid. Alpakafarm asub Are vallas, umbes 40 min autosõidu kaugusel Pärnu linnast. Rohkem informatsiooni leiab nende kodulehelt.

Tori Põrgu

Tori põrgu on koobas Pärnu jõe kaldal. Koobas sai nime salapärase käigu järgi, mis olevat juttude kohaselt olnud 32 meetrit pikk ning viinud otse maasügavusse. Sissevarisenud lae tõttu aga ei pääse koopa suudmest kahjuks enam kaugemale.

Kohaga on seotud mitmeid põnevaid legende ja rahvajutte. Näiteks ühe muistendi järgi elas Tori Põrgus kurat, kes jättis sinna palju kulda ja hõbedat. Palju on räägitud, et Tori Põrgut kasutati sõja ajal pelgupaigana ning sinna peideti varandust. Koopast on leitud ka inimeste konte ja riideräbalaid, mis on kindlasti paljudele muistenditele ainest andnud. Tori Põrgu jääb Pärnu linnast 50 minuti autosõidu kaugusele.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Jelena Peterson (@peterson4ik) jakama julkaisu

Pärnu on põhjusega kujunenud üheks populaarseimaks suvesihtkohaks eestlaste seas, sest tegevust leidub seal igale vanusele ja maitsele.

 

Hakka oma autoga raha teenima

Vaata autosid sinu piirkonnas

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×