18 Eesti paika, mida 2021. aastal kindlasti külastama peaks

Panime kirja 18 kohta, mida Eestis kindlasti külastama peaks. Plaani tükike Eestit mitmesse nädalavahetusse või tee autoga üks suur tiir Eestile peale. Kui endal sõidukit pole, leiad sõiduki Autolevist. Siin on meie soovitused, kuhu sel aastal Eestis sõita!

1. Sõrve säär, Saaremaa

Sõrve säär on Saaremaa kõige lõunapoolsem tipp. Seal asub ka Läänemere kõrgeim majakas (52 m), mis avatakse külastuseks juba selle aasta maikuus. Veel üks põhjus juures, miks Sõrvemaale minna.

https://www.instagram.com/p/BavbTTfBJmZ/

2. Rummu karjäär, Harjumaa

Rummu karjäär on ainulaadne paik, kus on avastamist palju. Sealt leiab lisaks helesinisele  vee alla jäänud vanu vanglahooneid ning ka kaevandamisjääkidest tekkinud tuhamäe. Eelmisel aastal toimus seal ka esmakordselt muusikafestival Into The Valley, mis kordub ka sel suvel.

https://www.instagram.com/p/B34pb_enLhX/

3. Kakerdaja raba, Järvamaa

Kakerdaja raba on meeldejääv kogemus nii kohalikule kui ka turistile. Sinna tasub matkama minna just päikesetõusu ajal, sest siis on raba lausa maagiliselt ilus. Raba keskel asub Kakerdi järv, kus kevadel ja sügisel peatub tuhandeid veelinde.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Sören | Estonia🇪🇪 (@soren_talu) jakama julkaisu

4. Taagepera Loss, Valgamaa

Taagepera loss on ilus nii talvel kui ka suvel. Loss sobib suurepäraselt pulmade, seminaride või pidude korraldamiseks. Kuid seal on tore niisama peatuda ning nautida imekaunist arhitektuuri, loodust ning lõunatada sealses restoranis.

https://www.instagram.com/p/eHOsAehOpu/

5. Supilinn, Tartumaa

Supilinnast õhkab kodusust ja soojust. See koosneb armsatest puumajadest, mis on jagunenud erinevatele köögiviljade nimedegaga tänavatele. Supilinnas võid sattuda näiteks Oa, Selleri, Kartuli või Kõrvitsa tänavale. See on Tartu üks värvikamaid linnaosi.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Visit Tartu (@visittartu) jakama julkaisu

6. Taevaskoja, Põlvamaa

Taevaskojas asub nii Suur Taevaskoda kui ka selle pisem vend Väike Taevaskoda. Need looduslikud liivapaljandid on pakuvad võimast vaatepilti. Taevaskojast voolab läbi ka Ahja jõgi, mida saab avastada kanuude ja süstadega.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Kertu Jukkum (@kertujukkum) jakama julkaisu

7. Setomaa, Võrumaa

Setomaa on põnev ja rikka kultuuriga koht Eesti kaguosas ja Venemaa loodeosas. Setodel on oma keel, traditsioonid ja toidud. Setomaale minnes proovi kindlasti kohalikku sõiri ja kaerakama.

8. Kihnu saar, Pärnumaa

Kihnu saar asub Liivi lahes ning seal on 4 küla. Kihnu on küll mõõtmetelt pisike, kuid selle kultuur on suur. Nimelt kuulub Kihnu kultuuriruum UNESCO suulise pärandi meistriteoste nimekirja. Kihnusse saab lennuki või laevaga Pärnust, talvel on avatud ka jäätee.

https://www.instagram.com/p/B5xl5znp9fF/

9. Sangaste Loss, Valgamaa

Sangaste Loss on võimas kauni arhitektuuriga ehitis, mida ümbriteb rahulik ja maaliline loodus. Pärast pikka autosõitu on võimalik sealses restoranis einestada ning need, kes tahavad end mõisaprouade ja -härradena tunda, saavad seal ka ööbida.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Baltic Side (@baltic.side) jakama julkaisu

10. Alpakafarm, Pärnumaa

Eesti suurimas alpakafarmis on võimalik lähemalt tutvust teha Lõuna-Ameerika alapakadega. Lisaks mitmekümnele alapkale leiab farmist ka kääbuskitsi, küülikuid ja muid loomi. Alpakafarm on tõeline elamus igale loomasõbrale.

https://www.instagram.com/p/BzkybF-Bj_A/

 
11. Haapsalu raudteejaam, Läänemaa

Haapsalu rongiliiklus ei ole küll enam töös, kuid sealne raudteejaam on vaatamisväärsus omaette. Raudteejaam eristub oma ülipika perooniga (216m), mis on ainulaadselt kaetud katusega. Jaamas asub ka Raudteemuuseum, kus saab lähemalt tutvuda hoone ajalooga.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Madara Senkane (@bbmadara) jakama julkaisu

12. Kalana rand, Hiiumaa

Kalana asub Kõpu poolsaare tipus. Kalana rannas korraldatakse suviti muusikafestivali Kanala Saund, mis paneb terve ranna elama. Muidu on Kalanas väga mõnus ja rahulik puhata sealse puutumata loodus vahel.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Edward Kärstna (@edward.kyarstna) jakama julkaisu

13. Pakri poolsaar, Harjumaa 

Pakri poolsaarel on võimas pank, mille kõrgus merepinnast on 25 meetrit. Lisaks põnevale loodusele võib Pakri poolsaarelt leida ka tuulepargi ja mahajäetud militaarehitised.

14. Tuhu soo vaateplatvorm, Pärnumaa

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri tudengid ehitasid koostöös RMK-ga Tuhu soosse erilise vaateplatvormi, kust avaneb 360 kraadine vaade tervele soole. Sinna saab minna mööda mõnusat matkarada.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Krista Saadma 🤍 (@krista_saadma) jakama julkaisu

15. Lahemaa rahvuspark, Lääne-Virumaa

Lahemaa rahvuspark on Eesti esimene rahvuspark, mis täidab ka tänapäeval olulist rolli Põhja-Eesti looduse ja ökosüsteemide uurimis- ning säilitamiskohana. Lisaks oma esmasele ülesandele pakub Lahemaa rahvuspark ka silmailu kõikidele külastajatele.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Joonas Nilp (@joonasnilp) jakama julkaisu

16. Sagadi mõis, Lääne-Virumaa

Sagedi Mõis on mõis suure tähega. Roosa rokokostiilis peahoone pakub tõelist silmailu. Seal on palju avastamist, mõisakompleksis paikneb nii hotell, restoran, metsamuuseum kui ka looduskool.

17. Narva linnus, Ida-Virumaa

Narva linnus on üks linna põhilisi vaatamisväärsusi, mille kõige kõrgem osa on 51-meetrine Hermanni torn. Kindluse rajasid taanlased 13. sajandil ning praegu saab seal tutvuda Narva ajalooga.

 

Näytä tämä julkaisu Instagramissa.

 

Henkilön Nele (@nele50mm) jakama julkaisu

18. Tagurpidi maja, Tartumaa

Tagurpidi maja on peadpööritav elamus nii suurtele kui väikestele. See on kogemus, mida ei saa sõnadesse panna ning mis tuleb oma silmaga järgi vaadata!

https://www.instagram.com/p/B5h2GvRlYrh/

Eesti on täis ilusaid paiku ning loodetavasti jõuad sel aastal vähemalt mõnda neist ka oma silmaga vaadata. Kui vajad ringi sõitmiseks autot, siis Autolevis on võimalik rentida nii suuremaid kui ka väiksemaid sõidukeid, mis teevad Eesti avastamise eriti mugavaks.

 

Hakka oma autoga raha teenima Vaata autosid sinu piirkonnas

SaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

SaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSaveSaveSave

Autolevi on lihtne ja usaldusväärne rendikeskkond autoomanikele ja rentijatele.

Alusta juba täna:

Otsingu teostamiseks on vajalik märkida asukoht!

Saan aru ×